شروع تظاهرات60روز تا انتخابات، برای برکناری ترامپ و پنس، عکس

به گزارش مجله چایی، فارس نوشت: گروهی آمریکایی اعتراضاتی را علیه دولت در 60 روزه باقی مانده به انتخابات این کشور به راه انداخته که قرار است در این دوره هر روز با درخواست برای خروج دونالد ترامپ و معاونش از قدرت برگزار گردد.

شروع تظاهرات60روز تا انتخابات، برای برکناری ترامپ و پنس، عکس

گروهی آمریکایی روز شنبه اعتراضات 60 روزه علیه دولت این کشور را تا روز انتخابات این کشور در سوم نوامبر کلید زد. گروه فاشیسم را نپذیر اعتراضاتی را در منهتن و بیش از 25 شهر دیگر آمریکا به راه انداخت.

اما کاپلان یکی از سازمان دهندگان بخش نیویورک این گروه به تلویزیون محلی گفت: ما مبارزه ای 60 روزه را برای بیرون کردن ترامپ/پنس از قدرت شروع نموده ایم. ما میلیون ها نفر را در خیابان سازمان دهی می کنیم زیرا دونالد ترامپ می کوشد انتخابات را بدزدد و یک آمریکای فاشیست را به کرسی بنشاند.

یکی دیگر از سازمان دهندگان در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیستید هدف این اتهام از سوی ترامپ قرار بگیرید که شهرهای در کنترل دموکرات ها تحت تاثیر اعتراضات و معترضان قرار گرفته؟، گفت: ترامپ طرف خطرناک تر را تحریک می نماید. او یکی از کسانی است که حامی اصلاحیه دوم کیفرجوهاست که می گویند چطور جرات می کنید بیرون بیایید و برای جان سیاه پوستان با ارزش است اعتراض کنید.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت و تا به امروز نیز در بعضی مناطق ادامه داشته و هر بار با کشته شدن یک شهروند سیاه پوست دیگر در آمریکا شعله ورتر شده است.

ترامپ با شورشی و غارتگر توصیف کردن معترضان به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا، از مقامات محلی دموکرات به دلیل آنچه کوتاهی آن ها در برخورد و سرکوب معترضان می خواند انتقاد می نماید و خودش علیه معترضان از نیروهای ویژه و گارد ملی استفاده نموده و آن ها را به استفاده بیشتر از این نیروها برای سرکوبشان تهدید می نماید.

اما اعتراضات ضد نژادپرستی تنها بحران هفته های اخیر دولت آمریکا نیست و نارضایتی از نحوه عملکرد ترامپ در مقابله با همه گیری کرونا هم مسئله ای است که سرنوشت وی در انتخابات پیش روی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

در چنین شرایطی نتایج نظرسنجی ها از پیشتازی حزب دموکرات و نامزدش در روزهای مانده تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر حکایت دارد. نظرسنجی مرکز مورنینگ کنسول نشان داد که بعد از برگزاری مجمع ملی هر دو حزب، جو بایدن، رقیب دموکرات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اختلاف 8 درصد پیش افتاده است.

به نوشته وبگاه هیل، در این نظرسنجی که از 12 هزار و 966 نفر رأی دهنده آمریکایی از تاریخ 28 تا 30 اوت (هفتم تا نهم شهریور ماه) به عمل آمده، 51 درصد از بایدن و 43 درصد از ترامپ حمایت شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 649

به "شروع تظاهرات60روز تا انتخابات، برای برکناری ترامپ و پنس، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تظاهرات60روز تا انتخابات، برای برکناری ترامپ و پنس، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید