خبرنگاران قاتل خبرنگار کانادایی پس از 12 سال در پاکستان کشته شد

به گزارش مجله چایی، اسلام آباد - خبرنگاران - پلیس پاکستان اعلام نمود که قاتل یک خبرنگار کانادایی که 12 سال قبل به دین اسلام مشرف شده بود و به قتل رسید، توسط نیروهای امنیتی این کشور در منطقه مرزی با افغانستان شناسایی و کشته شد.

خبرنگاران قاتل خبرنگار کانادایی پس از 12 سال در پاکستان کشته شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتیپل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

رسانه های پاکستانی امروز (چهارشنبه) نوشتند که طراح اصلی ربایش و قتل این خبرنگار کانادایی به نام خدیجه عبدالقهار که پیش از پذیرش دین اسلام باورلی گیزبرکست نام داشت و در سال 1387 به دین اسلام مشرف شده بود، توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان شناسایی و در جریان تبادل آتش میان طرفین، کشته شد.

براساس این گزارش، امین شاه یکی از اعضای گروه غیرقانونی و تروریستی تحریک طالبان پاکستان موسوم به (تی تی پی) و همدستانش 12 سال پیش این خبرنگار را به همراه مترجم و راننده وی هنگامی ورود به محدوده منطقه وزیرستان شمالی ربودند.

براساس این گزارش، پلیس ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان در جریان شناسایی قاتل خبرنگار کانادایی در نزدیکی مرز مشترک با افغانستان با وی درگیر شد و طی تبادل آتش میان طرفین، امین شاه تروریست وابسته به گروه تحریک طالبان کشته شد.

باورلی گیزبرکست که در زمان ربایش توسط تروریست ها 55 سال سن داشت، صاحب و ناشر یک پایگاه اطلاع رسانی با عنوان جهاد بود. مترجم و راننده وی هشت ماه پس از این حادثه آزاد شدند اما ربایندگان در قابل آزادی خبرنگار کانادایی 2 میلیون دلار مطالبه نموده بودند.

در مهرماه 1396 زن و شوهر کانادایی-آمریکایی به همراه 3 فرزند که در سال 2012 توسط عناصر تروریستی در افغانستان ربوده شده بودند، در جریان عملیات ارتش پاکستان علیه ربایندگان که آنان را به خاک پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان منتقل نموده بودند، پس از پنج سال اسارت نجات پیدا کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 508

به "خبرنگاران قاتل خبرنگار کانادایی پس از 12 سال در پاکستان کشته شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران قاتل خبرنگار کانادایی پس از 12 سال در پاکستان کشته شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قاتل خبرنگار کانادایی پس از 12 سال در پاکستان کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید