خطر وقوع زلزله در تهران و ضرورت آمادگی امدادگران

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خطر وقوع زلزله در استان تهران و ضرورت آمادگی امدادگران برای پاسخگویی به زلزله تاکید نمود مانور امروز فرصتی بود تا آمادگی استان تهران و سایر استان ها معین گردد.

خطر وقوع زلزله در تهران و ضرورت آمادگی امدادگران

کریم همتی در مانور ساعت صفر در استان تهران اضافه کرد: سنجش و افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی استان های مختلف در امدادرسانی موضوعی است که باید همیشه مدنظر قرار بگیرد و این مهم در برگزاری مانور بیشتر مشخص می گردد.

وی اعلام کرد: باید کوشش کنیم با سناریوی کارشناسی مانورها از اعلام آماده باش استان ها خارج و زنگ عملیات در ساعت صفر نواخته گردد تا استان های مشخص به صورت عملیاتی میزان توان و آمادگی خود را محک بزنند.

همتی پس از خاتمه مانور با اعلام رضایت از عملکرد امدادی اجرا شده، از امدادگران به جهت آماده کار بودن و عکس العمل سریع و به موقع تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در هفدهمین سالگرد وقوع زلزله بم، صبح امروز مانور ساعت صفر در استان تهران شروع شد و بر این اساس، زلزله ای با قدرت 5.7 در مقیاس ریشتر و عمق 10 کیلومتری زمین، شهرستان اسلامشهر را لرزاند بنابراین گزارش با اعلام eoc بر اساس زلزله فرضی اسلامشهر تهران در ساعت 10 و 45 دقیقه امدادگران هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس و دبیرکل جمعیت به همراه رئیس سازمان امدادونجات، مدیرعامل هلال احمر استان تهران و مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری تهران در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر تهران مستقر شد و سپس به اسلامشهر، کانون زلزله رفتند.

همتی درباره این مانور گفت با توجه به حساسیت پایتخت، اعلام کردیم که تمامی استان ها به حالت آماده باش کامل باشند.

وی اضافه کرد: پس از ارزیابی 10 روستا که دچار آسیب فرضی شده بودند، 2 روستا با 70 درصد تخریب اعلام شد به صورت فرضی 100 نفر مصدوم شدند و 10 نفر هم جان خود را از دست دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای عملیاتی شعب همجوار شهریار در تهران جست و جو و نجات را انجام دادند و مدیران عامل استان ها به همراه سایر عوامل امدادی در حالت آماده باش بودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 857

به "خطر وقوع زلزله در تهران و ضرورت آمادگی امدادگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر وقوع زلزله در تهران و ضرورت آمادگی امدادگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید