واکنش آبه شینزو به شلیک پرتابه توسط کره شمالی

به گزارش مجله چایی، فارس نوشت: آبه شینزو نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه در واکنش به شلیک دو پرتابه توسط کره شمالی گفت، توکیو و متحدانش در حال پایش اوضاع هستند.

واکنش آبه شینزو به شلیک پرتابه توسط کره شمالی

به نوشته خبرگزاری رویترز، آبه در جمع مجله چایی گفت: پرتاب متعدد موشک توسط کره شمالی چالشی جدی نه فقط برای ژاپن بلکه برای جامعه جهانی است.

نخست وزیر ژاپن اضافه کرد: جهت پایش اوضاع، در ارتباط نزدیک با آمریکا، کره جنوبی و جامعه جهانی خواهیم ماند. هوشیاریمان را جهت حفاظت از امنیت و دارایی های مردم ژاپن افزایش می دهیم.

آبه این سخنان را پس از آن اعلام نمود که خدمات امنیت دریایی ژاپن شلیک پرتابه از سوی پیونگ یانگ را تأیید کرد.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی نیز امروز اعلام نمود که کره شمالی حداقل یک پرتابه نامشخص را شلیک نموده است.

همچنین نیروهای آمریکایی حاضر در کشور گوام می گویند کره شمالی دو پرتابه از نوع کوتاه بُرد به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است که تهدیدی برای گوام یا دارایی های آمریکا محسوب نمی شوند.

کره شمالی از دو سال پیش با آمریکا وارد مذاکره مستقیم شده و سران دو کشور هم سه بار با یکدیگر ملاقات نموده اند. با وجود آنکه پیونگ یانگ چند تأسیسات اتمی خود را نابود نموده و متعهد شده است که به سوی خلع سلاح اتمی حرکت کند، اما واشنگتن نه تنها هیچ یک از تحریم ها را برطرف ننموده، بلکه تحریم های تازه ای نیز علیه این کشور وضع نموده است.

آخرین دور گفت وگوهای نمایندگان کره شمالی و آمریکا هم که ماه گذشته در سوئد برگزار گردید، به دلیل آنچه پیونگ یانگ خواسته های تکراری آمریکا مطرح نموده، با شکست روبرو شد. پیونگ یانگ هشدار داده است که اگر آمریکا تا سرانجام امسال میلادی، یعنی یک ماه چند روز دیگر، گام هایی در جهت کاهش تنش برنداشته و خواسته های خود را تعدیل نکند، کره شمالی اقدامات تازه ای در دستور کار قرار می دهد که می توانند آمریکا را غافلگیر نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 55

به "واکنش آبه شینزو به شلیک پرتابه توسط کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آبه شینزو به شلیک پرتابه توسط کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید