واکنش عراق به حمله پنتاگون به حشد: اینجا محل تسویه حساب نیست

به گزارش مجله چایی، ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز، دوشنبه در بیانیه ای ضمن محکومیت این حمله خاطرنشان کرد: وزارت خارجه بار دیگر مخالفت کامل خود را با این مساله که خاک عراق به میدانی برای تسویه حساب ها تبدیل شده و عراق طرفی در هر درگیری و کشمکشی باشد، اعلام می کند.

واکنش عراق به حمله پنتاگون به حشد: اینجا محل تسویه حساب نیست

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ تور کانادا بیشتر بدانید.

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، احمد الصحافی، سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای ضمن محکومیت این حمله گفت: وزارت خارجه بار دیگر مخالفت کامل خود را با این مساله که خاک عراق به میدانی برای تسویه حساب ها تبدیل شده و عراق طرفی در هر درگیری و کشمکشی باشد، اعلام کرده و آن را به منزله تعرض به حاکمیت ملی خود و نقض آن و هم نقض آشکار عرف و منشورهای بین المللی می داند.

الصحافی در ادامه با تاکید بر پایبندی وزارت خارجه به حاکمیت و وحدت عراق و هم هر اقدامی که موجب تقویت این مساله شود، اظهار کرد: دولت عراق به تحقیقات خود و هر اقدامی که ضامن حق حاکمیتی اش باشد، برای جلوگیری از هر تنشی که مخل امنیت و ثبات کشور شود، ادامه می دهد.

دستگاه دیپلماسی عراق در ادامه بر حاکمیت و وحدت اراضی و هر آنچه به تقویت آن منجر می شود، تاکید کرد و افزود: این امر از رهگذر تداوم هماهنگی و ارتباط با طرف های مختلف از طریق ابتکارها و تلاش های دیپلماتیکی انجام می شود که ضامن عدم تکرار این دست اقدامات خصمانه مردود و محکوم است.

وزارت امور خارجه عراق در سرانجام اظهار کرد: دولت عراق به تحقیقات خود در راستای تضمین حق حاکمیت و ممانعت از هر گونه تنشی که به امنیت و ثبات عراق لطمه وارد می کند، ادامه خواهد داد.

منابع آمریکایی در پنتاگون پیشتر به نیویورک تایمز گفته اند که دو موضع هدف قرار گرفته شده در سوریه در حدود ساعت 1 بامداد به وقت محلی و با استفاده از جنگنده های F-15 و F-16 اجرا شده است و بمب های 500 و 2 هزار پوندی را که با ماهواره هدایت می شود به این مواضع شلیک کردند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1153

به "واکنش عراق به حمله پنتاگون به حشد: اینجا محل تسویه حساب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عراق به حمله پنتاگون به حشد: اینجا محل تسویه حساب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید