آب سد ایلام در آستانه سرریز شدن

به گزارش مجله چایی، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: با افزایش انتقال آب به سد ایلام، اکنون 58 میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده و ظرفیت آن طی بارندگی های پیش رو تکمیل و سرریز خواهد شد.

آب سد ایلام در آستانه سرریز شدن

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش هشهری آنلاین به نقل از ایرنا، احسان یارمحمدی چهارشنبه بیست و هفتم آذر گفت: حجم مخزن سد ایلام 64 میلیون متر مکعب است که با بارندگی های اخیر میزان حجم آب آن به 58 میلیون متر مکعب معادل 95 درصد رسیده است.

وی با اشاره به شرایط آبی سد دویریج دهلران اضافه نمود: میزان حجم نهایی این سد 200 میلیون متر مکعب است که هم اکنون 91 دصد حجم آب این سد پر شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام به شرایط سد کنگیر ایوان نیز اشاره نمود و یادآور شد: حجم کلی سد کنگیر ایوان 19 میلیون متر مکعب است که تا به امروز بیش از 60 درصد حجم آن پر شده است.

یارمحمدی همچنین از رهاسازی 45 میلیون متر مکعب آب از سدهای سه گانه استان(چم گردلان ایلام، دویرج دهلران، کنگیر ایوان) اطلاع داد و افزود: این اقدام به منظور کنترل بارش های تند سیلابی به اراضی پایین دست رهاسازی شده است.

به گفته وی، رهاسازی این مقدار آب به صورت کنترل شده بوده تا به اراضی پایین دست خسارت و آسیب وارد نشود.

از ابتدای آغاز سال آبی تا به امروز شهر ایلام 220 میلی متر بارندگی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش و نسبت به بلند مدت 31 درصد افزایش داشته است.

طی مدت یاد شده شهر آبدانان با 222 میلیمتر بیشترین و دهلران نیز با 123 میلی متر کمترین بارش ها را به خود اختصاص داده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 114

به "آب سد ایلام در آستانه سرریز شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب سد ایلام در آستانه سرریز شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید