بوستان دنیا شهر اثر ماندگار از درختان تاریخی نوستالژیک

به گزارش مجله چایی، عضو شورای شهر مشهد گفت: بوستان دنیا شهر اثری ماندگار است که در برترین منطقه مشهد و محور اتصال مرکز شهر به ارتفاعات جنوبی خواهد بود.

بوستان دنیا شهر اثر ماندگار از درختان تاریخی نوستالژیک

مهدی ناصحی عضو شورای شهر مشهد ضمن اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم در شهر مشهد، افزایش سرانه فضای سبز است، گفت: یکی از رویکرد های تمام مدیران شهری در دوره های مختلف ارتقای سرانه فضای سبز است.

او اضافه نمود: یکی از مسائل در منطقه ها مرکزی شهر، تملک زمین برای ایجاد فضای سبز است؛ زیرا قیمت ها بالا است و شهرداری به سمت این منطقه ها نمی رود البته موضوعات دیگری مانند مشکل ترافیک و رفت و آمد نیز دخیل هستند.

عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: این موضوعات موجب شد بنیاد شهید همت خود را در این راستا قرار دهد که با هماهنگی دستگاه های متولی موضوع اجرای جا به جایی پادگان ها را دنبال کند.

ناصحی اعلام کرد: در این راستا اتفاقات متعددی رخ داد و در فاز اول با هماهنگی که با ارتش، سازمان نیرو های مسلح، آستان قدس، استانداری، معاونت استانداری و راه و شهرسازی صورت گرفت؛ طرح پادگان 77 لشکر خراسان به تصویب رسید.

او توضیح داد: بلافاصله بازگشایی مسیر های تعدادی انجام شد و چند خیابان افتتاح شد و در آینده نزدیک نیز سایر مسیر ها بازگشایی خواهد شد که با نگهداری خوب، یک فضای بسیار خوب و وسیعی را در بزرگراه شهید کلانتری و هم در ضلع شمالی که فضای بازی است در اختیار فضای سبز قرار می گیرد.

عضو شورای شهر مشهد ضمن اشاره به اینکه در فاز اول 25 هکتار فضای سبز افتتاح و در اختیار مردم قرار می گیرد، تاکید نمود: به زودی سایر محدودیت ها مرتفع شده و به سرعت آماده سازی پارک جنگلی در مرکز شهر اتفاق خواهد افتاد.

ناصحی اظهار کرد: در فاز بعدی با اتصال این فضای سبز به وسیله پل روگذر شهید کلانتری که مخصوص عبور مردم خواهد بود و پل طبیعت، با احتساب پارک کوهشار و با اتصال پارک شمالی به جنوبی 110 هکتار پارک متمرکز در اختیار شهروندان خواهد گرفت و عملیات اجرایی در هر دو طرف انجام خواهد شد.

او اضافه نمود: دوره ششم این بوستان را به خاطر طراحی کاربری های خاص، دنیا شهر نام گذاری کرد تا بهره مندی هر چه بیشتر از این فضا برای مردم فراهم گردد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: هنوز طرح به صورت نهایی تصویب نشده، اما امیدواریم در زمان مقرر طرح جامعی تصویب گردد تا با حداکثر بهره برداری از این فضا، مجموعه ای در شان نام دنیا شهر ایجاد گردد.

ناصحی اعلام کرد: این بوستان 73 هکتاری که بزرگتر از سایر بوستان های مشهد است به عنوان منحصر به فردترین فضای سبز مشهد و اثری ماندگار است که در برترین منطقه مشهد بوده و به نوعی محور اتصال مرکز شهر به ارتفاعات جنوبی خواهد بود. با توجه به مقدار درختان کهنسال و شرایط تاریخی نوستالژیک که در این فضای سبز وجود دارد، این محوطه هویتی به همین صورت به جای مانده و به صورت پارک جنگلی استفاده خواهد شد.

خبرنگاران خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آذر 1401 بروزرسانی: 10 آذر 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1620

به "بوستان دنیا شهر اثر ماندگار از درختان تاریخی نوستالژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوستان دنیا شهر اثر ماندگار از درختان تاریخی نوستالژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید