خبرنگاران مدیرکل زندان های یزد : 70 درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند

به گزارش مجله چایی، یزد- خبرنگاران- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی یزد گفت: 70 درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند که باید با تشکیل کارگروه های تخصصی و دعوت از گروه های جهادی در راستای رونق بخشیدن به فعالیت ها، انگیزه کسب روزی حلال و داشتن یک شغل آبرومند در مورد آنها اقدام شود.

خبرنگاران مدیرکل زندان های یزد : 70 درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی این اداره کل، حسین سبزواری در جلسه هم اندیشی و بررسی برنامه های حوزه اشتغال، خواستار لحاظ شدن تدابیری در راستای رسیدن به شرایط مطلوب و حتی بالاتر از مطالبه مدنظر سازمان زندان ها در امر اشتغال زندانیان شد و اضافه نمود: اشتغال 100 درصدی بستگی به ایجاد انگیزه کسب روزی حلال و داشتن یک شغل آبرومند در مددجویان زندانی دارد.

وی با اشاره به کسب رتبه برترکشوری زندان های یزد در فعالیت های فنی و حرفه ای سال 99 اظهارکرد: ظرفیت کاری کارکنان زندان های استان ستودنی است و با وجود این امتیاز رسیدن به اهداف و رتبه های بالای سازمانی دور از انتظار نیست.

این مسوول، در ادامه رسیدگی به حقوق و مزایای زندانیان را سبب رونق فعالیت های بخش اشتغال برشمرد و یادآور شد: زندانیان جرایم عمد که به جهت رد مال در زندان بسر می برند می توانند با حضور در کارگاه های اشتغال و ایجاد درآمدزایی، زمینه پرداخت بدهی و آزادی خود را فراهم سازند.

سبزواری شرح داد: در سال 99 ، 384 نفر از زندانیان دارای شرایط در 74 کارگاه خارج از زندان مشغول به کار بودند که از این تعداد 348 نفر مرد و بقیه بانوان بودند.

هم اکنون در استان یزد سه ندامتگاه شامل زندان مرکزی و شماره 2 در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین 2 بازداشتگاه در شهرستان های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 87 درصد در24 شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1066

به "خبرنگاران مدیرکل زندان های یزد : 70 درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرکل زندان های یزد : 70 درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید