دریاچه آبی؛زلال ترین دریاچه دنیا، عکس

به گزارش مجله چایی، این دریاچه در جزیره ساوت نیوزیلند واقع شده است و نام واقعی اش دریاچه آبی یا دریاچه بلو است. جایی که آب شبیه یک کریستال قیمتی می درخشد و تمام جزئیات کف دریاچه را به شما نشان می دهد!

دریاچه آبی؛زلال ترین دریاچه دنیا، عکس

همین اول کار تکلیف را روشن کنیم! این دریاچه فقط برای تماشا کردن است. شنا و شیرجه در این دریاچه ممنوع است و همین باعث شده گردشگرانی که به جزیره ساوت نیوزلند سفر می نمایند، حسرت به دل از این دریاچه بازگردند.

با این حال کلاوس تیمان عکاس طبیعت این شانس را پیدا کرد که با سفر به این نیوزیلند، از اعماق دریاچه بلو (Blue Lake) عکسبرداری کند. تجربه ای که او منحصر به فرد می داند و می گوید سفر به دریاچه بلو یک تجربه بصری فوق العاده بود: هرگز آبی تا این حد زلال و شفاف ندیده بودم!

دید افقی از داخل دریاچه حدود 80 متر است که آن را به روشن و شفاف ترین دریاچه دنیا تبدیل نموده است؛ این دید مشابه شفافیت آب مقطر با درجه خلوص 100 درصدی و حذف تمامی ناخالصی ها است

بومیان مائوری این دریاچه را به عنوان یک مکان مقدس می شناسند و به همین دلیل اجازه شنا در آن را نمی دهند. دولت هم البته دلایل خودش را دارد و حفظ زلالی این دریاچه برایش به قیمت شنا ممنوع بودن آن تمام می گردد. سفر به دل زلا ل ترین آب دنیا انجام شد.

دید افقی از داخل دریاچه حدود 80 متر است که آن را به روشن و شفاف ترین دریاچه دنیا تبدیل نموده است؛ این دید مشابه شفافیت آب مقطر با درجه خلوص 100 درصدی و حذف تمامی ناخالصی ها است.

آب دریاچه بلو از دریاچه یخی دیگری به نام دریاچه کنستانس (Constance Lake) سرچشمه می گیرد؛ هر دو دریاچه در نزدیکی کوه فرانکلین در پارک ملی دریاچه نلسون در منطقه تاسمان واقع شده اند و آب آنها از ذوب یخچال تأمین می گردد.

آب دریاچه کنستانس به وسیله سنگ ها تصفیه و ناخالصی های آن گرفته می گردد و سپس به دریاچه بلو می ریزد؛ این آب تنها 24 ساعت در دریاچه باقی مانده و پس از آن به رودخانه سرازیر می گردد. رنگ های خیره نماینده این دریاچه کاملا شبیه عکس به نظر می رسند و رنگهای روشن و شفاف منعکس شده از سطح دریاچه، از داخل آب نیز به وضوح قابل مشاهده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 928

به "دریاچه آبی؛زلال ترین دریاچه دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه آبی؛زلال ترین دریاچه دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید