مثلث به هم پیوسته گردشگری، میراث و صنایع دستی کرونا زده را دریابید

به گزارش مجله چایی، دبیر فراکسیون گردشگری مجلس در توصیه به وزیر پیشنهادی گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: اقامتگاه ها و زیرساخت های اقامتی در آستانه ورشکستگی هستند، تورهای گردشگری و راهنمایان هم مشکلاتی جدی دارند، باید به این بخش مهم از بدنه گردشگری در سایه کرونا، توجه گردد چرا که بخش های میراث و صنایع دستی هم تحت تاثیر آن ها هستند.

مثلث به هم پیوسته گردشگری، میراث و صنایع دستی کرونا زده را دریابید

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

ایسنا: محمدصالح جوکار در مورد انتخاب عزت الله ضرغامی به اسم وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: ضرغامی انسان بسیار توانمند و مدیری کارآمد است که کارکرد خود را در مدیریت های قبلی خصوصا در صدا و سیما اثبات نموده است.

وی با اشاره به خوش فکری ضرغامی به اسم وزیر پیشنهادی توضیح داد: خوشبختانه در زمینه گردشگری، میراث و صنایع دستی شاهد ارائه برنامه های بسیار مطلوبی از سوی وی بودیم و با توجه به خلاقیت و خوش فکری شخص مذکور و شرایط نامطولبی مانند کرونا میتوانیم به برنامه ریزی از سوی وی و برای حفظ زیرساخت ها امیدوار باشیم.

جوکار اضافه نمود: شخص نامبرده توانایی باز کردن پنجره های جدیدی را به روی گردشگری دارد چرا که برنامه های ارائه شده در هر سه حوزه برنامه های قابل توجهی بودند.

وی با بیان این که سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی ارتباطی تنگاتنگ باهم دارند، در توصیه به ویژه پیشنهادی توضیح داد: با توجه به مسئله کرونا گردشگری و تاثیرپذیری هر سه حوزه باید به حفظ زیرساخت ها در این شرایط توجه ویژه گردد.

وی ادامه داد: اقامتگاه ها و زیرساخت های اقامتی در آستانه ورشکستگی هستند، علاوه بر آن تورهای گردشگری و راهنمایان مشکلاتی جدی دارند لذا با توجه به این که بخش قابل توجه و مهمی از بدنه گردشگری و صنعت که در سایه کرونا آسیب جدی دیده، باید مورد توجه قرار گیرد چرا که بخش های میراث و صنایع دستی هم تحت تاثیر آن ها هستند.

جوکار با اشاره به این که ضرغامی به بخش گردشگری و ایجاد ظرفیت های بالاتر برای آینده توجه کند، توصیه کرد: در بحث احیای بافت های میراثی و تاریخی و بعلاوه صنایع دستی و ارتقای شرایط هنرمندان این حوزه باید اقدام گردد که البته برنامه های خوبی را در این حوزه ارائه کردند و مجموعا براورد میکنم که این فرد در وزارت گردشگری و میراث پیروز عمل کند.

نماینده مردم یزد و ندوشن در مجلس شورای اسلامی در مورد بعضی از نقدها به انتخاب ضرغامی تبیین کرد: به نظر می رسد بیشترین بحث منتقدین، مربوط به تخصص و ارتباط وی با گردشگری است که در این باره ضروری است بگویم که فرهنگ و گردشگری در هم تنیده است و از هم بیگانه نیست.

جوکار اعلام نمود: وی در حوزه فرهنگی مشغول به کار بوده و امروز با توجه به نیازهای این صنعت، در این خصوص هم برنامه هایی را ارائه نموده است.

البته جوکار در سرانجام به صندلی یزد در حوزه گردشگری اشاره نمود و گفت: یزد یکی از قطب های گردشگری کشور است و در هر سه حوزه خصوصا گردشگری نیازمند توجه ویژه بوده و صاحبنظران هم در این حوزه وجود دارند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1213

به "مثلث به هم پیوسته گردشگری، میراث و صنایع دستی کرونا زده را دریابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث به هم پیوسته گردشگری، میراث و صنایع دستی کرونا زده را دریابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید