گوگل سرویس Chat را جایگزین Hangouts می کند

به گزارش مجله چایی، گوگل سال آینده به صورت رسمی کاربران را از گوگل هنگ اوت به گوگل چت منتقل می کند. پیش از فرا رسیدن زمان مهاجرت رسمی، برخی قابلیت های هنگ اوت حذف می شوند تا در نهایت این انتقال به صورت کامل انجام شود.

گوگل سرویس Chat را جایگزین Hangouts می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو،سرویس پیام رسان چت که پیشتر تنها در دسترس کاربران گوگل Workspace و در ازای پرداخت هزینه اشتراک قرار داشت، به یک سرویس رایگان درون برنامه جی میل یا اپلیکیشنی مستقل تبدیل می شود.

احتمالا نیمه اول 2021، انتقال از هنگ اوت به چت به صورت کامل انجام می شود. به نظر می رسد برخی از قابلیت های هنگ اوت پیش از فرارسیدن زمان رسمی جابه جایی، از دسترس خارج می شود.

براساس اطلاعات منتشر شده در پست وبلاگی، گوگل ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند به صورت اتوماتیک، فهرست مخاطبان، تاریخچه چت و مکالمات خود را از هنگ اوت به چت منتقل کنند. هنوز تعیین نیست برای این انتقال چه کارهایی باید انجام شود و احتمالا گوگل راهنمایی های لازم را به اشتراک خواهد گذاشت.

انتقال از هنگ اوت به چت به تدریج انجام می شود. بی شک در این انتقال، بازه زمانی هم وجود خواهد داشت که هر دو سرویس پیام رسان به صورت همزمان در دسترس باشند. در نهایت، تمام کاربران غیر پولی و مشترکان Workspace به گوگل چت منتقل می شوند.

پس از اتمام کار، گپ به صورت کامل جایگزین هنگ اوت می شود. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کاربران باید از هنگ اوت به گپ منتقل شوند؟ گوگل اعلام کرده که گپ، نه تنها امکاناتی مانند مکالمه مستقیم و گروهی را که در هنگ اوت هم وجود دارد، در اختیار کاربران قرار می دهد، بلکه امکانات بیشتری از جمله امکان برنامه ریزی و ارتباط با سایرین را فراهم می کند.

گوگل اعلام کرده که در حال برنامه ریزی برای حذف برخی از قابلیت های هنگ اوت از جمله توانایی مدیریت متن ها و تماس های تلفنی است. به علاوه گوگل قصد دارد اوایل سال آینده پشتیبانی از Google Voice را از هنگ اوت حذف کند که به معنی غیرفعال شدن قابلیت برقراری تماس از هنگ اوت خواهد بود

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 716

به "گوگل سرویس Chat را جایگزین Hangouts می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل سرویس Chat را جایگزین Hangouts می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید