افتتاح نخستین باشگاه کتاب و کتابخوانی در آکادمی های آزاد هنری یزد

به گزارش مجله چایی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در یزد، مراسم افتتاح نخستین باشگاه کتاب و کتابخوانی در آکادمی های آزاد هنری یزد با حضور مجید جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار گردید.

افتتاح نخستین باشگاه کتاب و کتابخوانی در آکادمی های آزاد هنری یزد

با افتتاح این باشگاه در آکادمی موسیقی آفرینش تعداد باشگاه های کتابخوانی در استان یزد به 3901 باشگاه رسید.

مجید جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: هدف از تاسیس باشگاه ها، ورود کتابخوانی به زندگی بچه ها و نوجوانان است. نهادینه شدن کتاب و کتابخوانی از کودکی یکی از مهمترین راهبردها برای توسعه این فرهنگ است؛ زیرا از این طریق می توانیم کتابخوان، نویسنده و آفرینشگر حرفه ای تربیت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به کسب اسم های فزونی در کنکور سراسری گفت: اگرچه سال های متمادی شاهد رتبه های برتر کشوری در کنکور بوده ایم؛ اما امروز احتیاج است که مطالعه دانش آموزان را به سمت تنوع در مطالعه سوق دهیم و با برنامه هایی مانند باشگاه های کتابخوانی، حلقه های کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی در این راستا حرکت کنیم.

جوادیان زاده با اشاره به آمار باشگاه های کتابخوانی در سطح کشور و استان یزد گفت: در سطح کشور بیش از 25هزار باشگاه کتابخوانی داریم که از این تعداد 3901 باشگاه مربوط به استان یزد است که امیدواریم با وجود ظرفیت هایی مانند آکادمی های هنری این تعداد افزایش پیدا کند.

وی بعلاوه از شروع به کار نخستین باشگاه کتابخوانی در مرکز هنری آفرینش اطلاع داد و اعلام کرد: این شروع می تواند مدخل نو در کتابخوانی استان باشد و نتایج خوبی را هم به همراه داشته باشد. باید کاری کنیم که کتاب در امتداد هنر قرار گیرد.

در سرانجام این مراسم هم از بچه ها و نوجوانان کتابخوان و بعلاوه تسهیل گران و مروجان کتابخوانی این مرکز قدردانی شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1230

به "افتتاح نخستین باشگاه کتاب و کتابخوانی در آکادمی های آزاد هنری یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین باشگاه کتاب و کتابخوانی در آکادمی های آزاد هنری یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید