با سنت های جالب کیوتو بیشتر آشنا شوید

به گزارش مجله چایی، کیوتو به عنوان مرکز فرهنگی ژاپن به شمار میرود و از همین رو تجربه ای منحصربه فرد و ناب از فرهنگ اصیل ژاپنی نظیر لباس کیمونو و مراسم چای را پیشکش گردشگران می نماید.

با سنت های جالب کیوتو بیشتر آشنا شوید

کیوتو به واسطه سنت های منحصربه فردی که در این مرکز باستانی ریشه دارند، به عنوان قطب فرهنگی ژاپن شناخته می شود. بسیاری از این سنت ها همچنان به قوت خود باقی هستند و گردشگران می توانند در منطقه ها تاریخی شهر نظیر گیون(Gion) و آراشیاما (Arashiyama)، آن ها را تجربه نمایند. در این مقاله قصد داریم شما را با پنج سنت منحصربه فرد کیوتو آشنا کنیم که معروفیتی جهانی دارند.

مایکو و گیشا

مایکو و گِیشا یا به زبان محلی، گیکو، زنان بسیار متبحری هستند که در چای خانه ها و رستوران های سنتی کیوتو به سرگرم کردن مهمانان می پرداختند.

آن ها برای اجرای هنرهای فرهنگی نظیر موسیقی و پایکوبی کلاسیک آموزش دیده اند و در کمال مهارت، مشتریان را با گفت وگو و بازی های سنتی سرگرم می نمایند. پس از انتقال دربار امپراطوری به کیوتو در سال 794، این شغل در کیوتو روی کار آمد. مایکو و گیشا همچنان در منطقه ها تاریخی گیون مانند خیابان هانامی - کوجی و پونتوچو فعالیت می نمایند.

کیمونو

لباس زیبای سنتی کیمونو، سنتی فرهنگی در ژاپن به شمار می رود که هنوز هم وجود دارد و در موارد خاص در زندگی مدرن ژاپنی پوشیده می شود. سبک فعلی کیمونو که در آن، کیمونو از جلو باز شده و با کمربندی به نام اوبی بسته می شود، در دوران اِدو (1603-1868) در کیوتو رواج پیدا کرد. منطقه نیشیجین در شمال غرب کیوتوی مرکزی، منبع اصلی پارچه های خیره نماینده کیمونو و اوبی است و محلی عالی برای تماشای یک نمایش کیمونو یا حتی خرید آن به شمار میرود. برای اینکه تجربه کاملی از فرهنگ کیوتو به دست آورید، می توانید یک کیمونو اجاره کنید و در خیابان های قدیمی و منطقه ها تاریخی شهر قدم بزنید.

رنگرزی یوزن

رنگرزی یوزن، یک روش رنگ آمیزی سنتی است که برای ایجاد طرح های رنگی و زیبا برای کیمونوهای یوزن به کار می رفت. قدمت این هنر به دوره جنروکو در فاصله سال 1688 تا 1704 برمی شود. هنرمندی محلی به نام میازاکی یوزن (Miyazaki Yuzen)، این هنر منحصربه فرد را برای اولین بار در نزدیکی معبد چیون این خلق کرد. امروزه تعداد معدودی مغازه در کیوتو همچنان این سنت را انجام می دهند؛ جایی که اساتیدی ماهر به خلق شاهکارهای مد و هنر می پردازند.

مراسم چای

مراسم چای ژاپنی، یکی از معروف ترین سنت های فرهنگی کیوتو به شمار میرود که هنوز هم می توان در بسیاری از چای خانه های سنتی کیوتو از آن لذت برد. این سنت با حرکات آهسته و برازنده خود، در بودیسم زن ریشه دارد و روزگاری بین نجیب زاده ها معروفیت زیادی داشت. کیوتو همچنان موطن معنوی مراسم چای و همین طور رشد چای محسوب می شود. یکی از برترین مکان ها برای لذت بردن از این مراسم، چای خانه کوچک اِن (En) در نزدیکی معبد چیون این است.

خوشنویسی شودو

در نگارش هنرمندانه و سنتی ژاپنی موسوم به خوشنویسی شودو (Shodo)، از قلمو و جوهر برای نوشتن حروف کانجی و هیراگانا استفاده می شود. ریشه این هنر به کشور چین برمی شود که در در دوران طلایی هیان (1185-794) و با انتقال مرکز به کیوتو، در این شهر رواج یافت. درست در همین زمان بود که سبک منحصربه فردی از خوشنویسی در کیوتو ظهور کرد که کاملاً ژاپنی بود و به عنوان بخش مهمی از فرهنگ ژاپنی به بقای خود ادامه داد و اکنون برای مناسبت های ویژه و بعلاوه نوشتن کارت تبریک سال نو استفاده می شود.

اگر شما هم مشتاق سفر به ژاپن و آشنایی بیشتر با فرهنگ و سنت مردم کیوتو هستید، می توانید به یاری خبرنگاران قیمت تور ژاپن آژانس های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین ترین قیمت از آژانس های همکار خبرنگاران خریداری کنید.

منبع: کجارو / .com
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1509

به "با سنت های جالب کیوتو بیشتر آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سنت های جالب کیوتو بیشتر آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید