جاذبه های گردشگری والنسیا، لذتی بی سرانجام در سرزمینی اروپایی

به گزارش مجله چایی، در یک چشم انداز ساحلی رویایی، این شهر بندری، مرواریدی مدیترانه ای که به گفته اهالی آن قطعه ای از آسمان است که به زمین افتاده است، در زیر اشعه های گرم جنوبی خورشید، میدان های پوشیده از نخل های خرما، شهر پر از زندگی است و کلیساهای آن با گنبدهای رنگارنگشان می درخشند. این شهر به عنوان مرکز قدیمی پادشاهی والنسیا، غنی از میراث فرهنگی است. آثار تاریخی جالب توجه از قبیل تبادل ابریشم قرن پانزدهم، کاخ مارکوئیس قرن هجدهم و موزه هنرهای زیبا به داستان یک تاجر ثروتمند و اشراف گذشته اشاره می نماید. با این حال، والنسیا با قدیس وارد قرن بیست و یکم شد. موسسه هنر مدرن همراه با شهر هنر چشم بازدیدکنندگان را به دنیای تازه و بی پروایی از کشفیات هنری و علمی باز می نماید. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری والنسیا، دیدنی های والنسیا و راه های سفر روزانه آسان در والنسیا است.

جاذبه های گردشگری والنسیا، لذتی بی سرانجام در سرزمینی اروپایی

1.لالونجا د سدا

بنای غول پیکر گوتیک در قرن 15 میلادی ساخته شد تا محل تبادل ابریشم باشد، بازاری که در آن ابریشم مشهور والنسیا بین تجار معامله می شد. یکی از بهترین نمونه ها از معماری مدرن گوتیک در اروپا است. ساختمان شبیه یک قلعه قرون وسطایی با کنگره های خارجی و برج خیره نماینده است. سردر بنا دارای درهای فراوان زیبا، پنجره های مجلل و گارگویل است. سالن اصلی دارای ستون های فاخر درخشان پیچ شکل است. بازدیدنمایندگان می توانند از 144 پله سنگی از راه پله های مارپیچ برج برای بالا رفتن استفاده نمایند. از بالای برج، منظره ها شهر خیره نماینده است. بازدید از این بنا و منظره ها مجذوب کننده هر روزه برای عموم آزاد است. در روزهای یکشنبه، لالونجا به عنوان محل برگزاری نمایشگاه های سکه و تمبر استفاده می شود. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری والنسیا، دیدنی های والنسیا و راه های سفر روزانه آسان در والنسیا است.

2.شهر هنر و علوم

گردشگران می توانند دنیای پیشرفته هنر و علوم را در این مجموعه پیچیده در حومه والنسیا تجربه نمایند. این شهر یکی از مراکز چشمگیر اروپا است که به نمایشگاه های فرهنگی و علمی اختصاص داده شده است. در یک منطقه دو کیلومتری در امتداد رود توریا، مجموعه شامل چندین نمونه خیره نماینده از معماری آوانگارد است که از طریق معماران سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کاندلا طراحی شده است. مجتمع سیوداد دارای شش محوطه اصلی است: سینما ایماکس که فیلم های دیجیتال را نمایش می دهد، منطقه آمبراکل با منظره عالی، موزه علوم پرنسیپ فلیپه ، موزه علمی تعاملی، آکواریوم اقیانوسیه، خانه اپرای رین سوفیاخ و فضای کنسرت آگارا. این شهر که مرکز هنر و علوم است بعلاوه میزبان کنفرانس ها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی مربوط به موضوعات علمی و هنری می باشد. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری والنسیا، دیدنی های والنسیا و راه های سفر روزانه آسان در والنسیا است.

3.کاخ مارکیوس موزه سرامیک دس آگوس

عمارت دیدنی کاخ مارکیس دس آگوس حوالی کلیسای سان مارتین است که مربوط به قرن هجدهم می باشد. کاخ مارتین برای سردر باشکوهش و درگاه مرمری حکاکی شده اش مشهور است. این کاخ اشرافی اکنون موزه سرامیک ملی را که در سال 1947 افتتاح شد، در اختیار دارد. در این موزه بیش از 5000 نمونه از سفال سنتی از والنسیا و منطقه ها اطراف آن، آزلوجس از ترول و سفالگری از تولدو و سویل به نمایش گذاشته شده است. دیگر موارد جالب در نمایشگاه شامل سفال های یونان باستان، رومی و عربی است. پروسلین از چین و ژاپن، آثار مدرن از ماریانو بنلیور و پیکاسو یکی از آثار برجسته این مجموعه، آشپزخانه والنسیان قرن نوزدهم کاملا مجهز و ساخته شده از کاشی های سنتی است. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری والنسیا، دیدنی های والنسیا و راه های سفر روزانه آسان در والنسیا است.

4.موزه دبلاس آرتس

موزه هنرهای زیبا مکان شگفت انگیزی برای کشف میراث هنری منطقه والنسیا است. موزه یافته های باستان شناسی، نقاشی ها و مجسمه ها را نشان می دهد. بیشتر این مجموعه هنری بر روی آثار هنرمندان والنسیا از دوره قرون وسطی تا زمان های مدرن تمرکز دارد. به ویژه مجموعه ای از هنر والنسیا قرن نوزدهم و بیستم جالب توجه است. در میان با ارزش ترین آثار موزه، آلتارا از فری بونیفاسیو در قرن چهاردهم و نقاشی های سه بخشی از شور از طریق هیرونیموس بوش قرار دارند. برجسته ترین آثار مجموعه نقاشی والنسیا شام آخر و سنت برونو از طریق فرانسیسکو ریبالتا و سنت جروم، از طریق جوزپه د ریبرا است. دیگر کارشناسان برجسته اسپانیایی شامل دیگو رودریگز دیل سیلوا ولاسکو بارتولومه استبان ماریلو، ال گرکو، فرانسیسکو دی گویا و لوئیس د مورالس هستند. در مجاورت موزه هنری، فضای سبز آرامش بخش و سبز جاردینز دل رئال است که پر از مجسمه ها، چشمه ها و مسیرهای پیاده رویاست. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری والنسیا و دیدنی های والنسیا است.

5.کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع یک کلیسای قرون وسطایی با شکوه و برجسته است و نشانه آن برج میکولت می باشد که در بالا شهر به چشم می خورد. کلیسا در محل یک مسجد مقدس موریش در قرن سیزدهم ساخته شده و در قرن هفدهم بازسازی شده است. فضای بیرونی ترکیبی از عناصر معماری اصلی رومانسک، گوتیک و باروک است. کاشی های پر از گل سرخ، تزئینات گنبد که از ویژگی های متمایز افق های والنسیا است. قبل از ورود به این بنا زمانی را برای بازدید و تحسین از فضای بیرونی آن بگذارید. سرای باشکوه پوئرتا دل پالائو به دوران رومانسکایی برمی شود در حالی که درب رسولان مربوط به قرن 15 میلادی است. نمای داخلی دارای محیط الهام بخش با سقف گنبدی شکل باشکوه و یک پنجره به شکل گل سرخ برای روشنایی فضا است. کلیساهای مختلف با شاهکارهای هنری از جمله نقاشی های گویا و صلیب عیسی مسیح از طریق آلونسو کانو تزئین شده اند. یکی از آثار برجسته این بنا کلیسای جام مقدس با گنبد های ظریف و نقوش ستاره ای است. این کلیسا صحنه ای از 12 رسول در بهشت و مرنام مریم مقدس را نشان می دهد. یکی از اشیای مقدس آن اثر جام مقدس که مربوط به قرن اول میلادی است و گفته شده قطعه ای است که عیسی برای انجام مرنام شکرگزاری استفاده می نموده است. این متن درباره جاذبه های گردشگری والنسیا و دیدنی های والنسیا است.

6.موزه هنرهای دینی کالج پاتریارچ

کالج پاتریارکس بین سال های 1586 و 1610 ساخته شده است و یک ساختمان رنسانس عالی با حیاط قصر زیبا است. کالج پاتریارکس در ابتدا از طریق خوان د ریبرا، اسقف اعظم والنسیا به عنوان یک مرکز برای آموزش کشیش ها، تاسیس شد. این مدارس علوم معنوی با آثار استثنایی هنری خود به یک موزه تبدیل شده است. کاپیلا د لا کانسپسیون نمادهای با ارزش فلمینی قرن شانزدهم را نشان می دهد. در اقامتگاه های کشیش های پیشین نقاشی های بسیار زیبایی از هنرمندان بزرگی از جمله دییریک بوتز، راجی ون ویدا وایدن، خوان دی خواناس، فرانسیسکو ریبالتا، لوئیس د مورالس، ال گرکو به زیبایی نقاشی های بروکسل وجود دارد. در کلیسای کریستی لاشه، نقاشی فوق العاده شام آخر از طریق ریبالتا زینت به محراب زینت بخشیده است. این مقاله درباره دیدنی های والنسیا می باشد.

7.کلیسای سنت توماس و سن فلیپ نری

این کلیسای زیبا با گنبد کاشی کاری شده خیره نماینده اش معرف سبک مدیترانه ای والنسیاست. جایی که در سال1725 ساخته شد. کلیسای سنت توماس و سنت فیلیپ در سال 1982 به عنوان بنای تاریخی ثبت شد. این کلیسا نمایی خیالی با باروک دارد و شکل معماری آن بیشتر به تقلید از کلیسای ایل گشو در رم ساخته شده است. فضای داخلی مهیج آن، کلیسایی اصلی در مرکز و بیشمار کلیسای کوچک در اطراف آن دارد. مرنام عشا ربانی کاتولیک ها روزانه در کلیسا برگزار می شود. این بنای تاریخی به طور عمومی برای بازدید مردم باز نیست اما گردشگران می توانند در هنگام نیایش ها حضور یابند تا صحنه های عبادت های عاشقانه را ببیند. این متن درباره دیدنی های والنسیا است.

8.جشنواره فالاس

همه ساله در ماه مارس، والنسیا صحنه برگزاری جشن های مفرح در روز جشن سنت خوزه می شود. یک مرنام دینی زنده که به خاطر سازه خلاقانه اش فالاس نام گرفته است. با شناورهایی که از نوعی کاغذ(به نام ماخ) ساخته شده اند. این شناور ها در خیابان ها برپا شده و سپس در نیمه شب آخرین روز جشن سوزانده می شود. این رسم به قرون وسطی برمی شود، زمانی که نجارها و دیگر صنعتگران ضایعات چوب و دیگر مواد را در جشن سن خوزه آتش می زدند.

9.انستیتوی هنرهای مدرن والنسیا

در ساختمانی شگفت انگیز و فضایی، انستیتوی هنرهای مدرن والنسیا به هنرهای آوانگارد(پیشرو) در قرن 20 اختصاص یافته است. کلکسیون دائمی موزه، همه جنبش های هنری نو شامل هنر چکیده، پاپ، اینفورمالیسم و تصویری را در برمی گیرد. بعلاوه موزه نمایشگاه های موقت، سخنرانی ها و کارگاه های موقت نیز دارد. در تضاد قابل توجه با خانه های مدرن، اتاقی زیرزمینی در موزه، ویرانه های دیوار والنسیا در قرون وسطی را نشان می دهد. بقایای باستان شناسی در زمان ساخت موزه بدون پوشش بود.

10.تورس د سررنس

این منظره یکی از نمادهای والنسیا به شمار می رود. تورس د سررنس دروازه باستانی شهر قدیم را نشان می دهد و یادآور دوره ای است که شهر با دیوار های دفاعی احاطه شده بود. باروهای شهر بالای پایه های رومی بنا نهاده شده است. در سال 1930، برج های سرانوس به شکوه پیشین خود بازگشتند. بازدیدنمایندگان می توانند از این برج های بزرگ، منظره ها جالبی از فضای شهر را ببینند. طاق دروازه ورودی شامل جزییات گاتیک و دو سپر دفاعی شهر می شود.

11.بازار مرکزی

در مقابل مرکز مرکادو یک بازار بزرگ است که در سال 1928 ساخته شده است ساختمان آرت نوو با آزولئوس که سرامیکی معمول در منطقه است، تزیین شده است. سالن شامل 1300 غرفه است که در آن فروشندگان میوه های تازه، سبزیجات و موادغذایی تولیدی والنسیا و بقیه نقاط اسپانیا را می فروشند. کلیسای دوست داشتنی سانتوس ها که درقرن 14 ساخته شده دقیقا کنار سالن خرید ساخته شده است این کلیسا باروکی با نمایی نفیس و بعلاوه سقفی با نقاشی های پر زرق و برق دارد که از طریق پالومینو در سال 1700 ساخته شده است

جایی در والنسیا برای دیدن کردن

بهترین جاذبه های گردشگری در والنسیا در دو منطقه قرار گرفته اند. یکی محوطه های تاریخی اطراف کلیسای مرکزی و دیگری میدان شهر سالن در پارکی بزرگ که زمانی رودخانه بوده است. شهرتازه و خیره نماینده هنرها و علوم مجموعه ای از موزه ها و سالن های هنری است و بیشتر آن از طریق سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است. خوشبختانه برای گردشگران این مجموعه و سایر جاذبه ها از طریق سیستم حمل و نقل عالی به هم وصل شده اند .این هتل های درجه بالا برای دیدنی شهر خوب هستند. هتل های لوکس در خیابانی آرام، در فاصله پنج دقیقه ای از کلیسای اصلی و موزه تازه باستان شناسی، هتل کارو ساختمان قدیمی بازسازی شده ای را با ویژگی های دوره خودش اشغال نموده است. هتل باشکوه و کلاسیک وستین والنسیا در محله ای آرام مقابل پارکی تازه همراه با مسیری مجذوب کننده روی پل گل ها به طرف مرکز شهر قدیم که به خوبی با وسایل حمل و نقل عمومی به هم متصل شده اند. هتلی با استخری بزرگ و بالکن هایی مشرف به ساحل و مدیترانه در مسیر خط متروی مرکز شهر واقع شده است، جایی خوب بین ساحل و منظره ها. هتل های رده میانی به بالکن های هتل لوکس دختر خوشگل عصر ملیا پلازا، بر پلازا دل آنتامینتو مشرف است، جایی برجسته برای لاس فالاس، خرید کردن، دارای مکان های تاریخی و رستوران ها در مقابل کلیسای مرکزی. هتل پتی پالم بریستول نزدیک کاخ مارکیس دوس آگواس واقع شده است و از ایستگاه قطار به راحتی قابل دسترسی است. هتل SH Ingles در محله تاریخی La Xerea و نزدیک کاخ مارکیس دوس آگواس واقع شده است. هتل های مقرون به صرفه قیمت کنار میدان شهر، نزدیک رستوران ها و جاذبه های تاریخی صبحانه رایگان را پیشنهاد می دهد. همراه با قیمت های لوکس، بارسلو والنسیا در مقابل شهر هنرها و علوم واقع شده است. هتلی با نمایی زیبا از ساختمان های نمادین با اتاق هایی که روبروی شهر هنرها و علوم واقع شده است با فاصله 20 دقیقه ای پیاده تا ساحل و 15 دقیقه پیاده تا مرکز شهر واقع شده است. NH علوم والنسیا آبگرم نیز دارد.

سفرهای یک روزه از والنسیا

ساحل سالر: یک ساحل بکر

یکی از محبوبترین سواحل در منطقه والنسیا است. این ساحل شنی با فاصله ای 16 کیلومتری از والنسیا واقع شده است. دو ساحل دیگر در خط ساحلی ال سالار عبارت است از: ساحل لابر دل دوس و بعلاوه دیگری به سمت جنوب ساحل لا گروفرا. این خط ساحلی با شن های مرغوب حدودا 2.6 کیلومتر طول دارد و از طریق تپه ها و درخت های کاج در مقابل باد محافظت شده است.

شهر باستانی ریکوئنا

شهر تاریخی مجذوب کننده ریکوئنا 68 کیلومتر از والنسیا فاصله دارد. مرکزتاریخی ریکوئنا محیطی عربی اسپانیایی با قلعه ای از دوران مغول در خود دارد. همراه با تعداد زیادی پیاده روهای باریک، میدان های آرام و خانه هایی که با کاشی های دکوری تزیین شده و بالکن های آهنی دارند. شهر دو کلیسای قرن چهاردهمی مهم دارند. ایگلسیا سانتا ماریا و ایگلسیا دل سلولدر هر دو دارای نمای ایزابلین گاتیک پوشیده هستند از سایر بناهای تاریخی قابل توجه می توان بهکاخ ال سیید و کلیسای سن نیکولاس اشاره نمود. برای استراحتی پویا، استراحتگاه آبگرم چشمه فاسد در فاصله 30 کیلومتری ریکوئنا و در محیطی طبیعی و بکر واقع شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1639

به "جاذبه های گردشگری والنسیا، لذتی بی سرانجام در سرزمینی اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری والنسیا، لذتی بی سرانجام در سرزمینی اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید