بزرگ ترین اکتشاف گاز طبیعی تاریخ ترکیه در دریای سیاه رقم خورد

به گزارش مجله چایی، رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد این کشور بزرگ ترین ذخیره گاز طبیعی تاریخش را در دریای سیاه را کشف کرده است و به زودی آن را مورد استحصال قرار خواهد داد.

بزرگ ترین اکتشاف گاز طبیعی تاریخ ترکیه در دریای سیاه رقم خورد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت، بزرگ ترین اکتشاف گازی در تاریخ ترکیه در دریای سیاه به وقوع پیوسته است.

اردوغان در یک سخنرانی گفت، این میدان گازی 320 میلیارد متر مکعب وسعت داشته و هدف ترکیه این است که گاز طبیعی آن را تا سال 2023 آماده توزیع و فروش کند.

نشریه بلومبرگ به نقل از منابع ترکیه ای روز چهارشنبه گزارش داده بود که دولت ترکیه توانسته در دریای سیاه منابع گاز طبیعی کشف کند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز پیش تر به نقل از اردوغان گفت: ترکیه از جمعه آینده وارد مرحله جدیدی خواهد شد. رئیس جمهور ترکیه گفته که روز جمعه این هفته خبر خوبی برای مردم این کشور خواهد داد.

اردوغان در این خصوص افزود: ما تا کنون منابع طبیعی را از دیگر کشور ها وارد می کردیم و این یک پیروزی بزرگ محسوب می شود. به زودی اخبار مشابهی را از دریای مدیترانه نیز خواهید شنید.

تنش ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل تلاش های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش های قدیمی منجر شده است.

اتحادیه اروپا چندی قبل گفت که طرح ترکیه برای انجام حفاری برای جستجوی نفت و گاز در سواحل قبرس نگرانی بسیار در این منطقه را موجب شده است. اتحادیه اروپا هشدار داده که این اقدام ترکیه موجب افزایش تنش ها میان این دو کشور شده و غیر قابل قبول است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت، منافع کشور او در این است که از برادران لیبیایی خود در برابر زورگویان و مزدوران محافظت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 621

به "بزرگ ترین اکتشاف گاز طبیعی تاریخ ترکیه در دریای سیاه رقم خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین اکتشاف گاز طبیعی تاریخ ترکیه در دریای سیاه رقم خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید