تور بلغارستان ارزان: برترین رستوران های صوفیه، بلغارستان

به گزارش مجله چایی، صوفیه، مرکز بلغارستان، شهری متنوع است و این تنوع را می توانید در رستوران های آن نیز مشاهده کنید. غذا خوردن در رستوران های صوفیه، یک ماجراجویی مجذوب کننده است که نباید از دست بدهید.

تور بلغارستان ارزان: برترین رستوران های صوفیه، بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

صوفیه، مرکز بلغارستان، یک شهر متنوع از نظر فرهنگی است. رستوران های صوفیه ترکیبی از سنت های دیرینه آشپزی در کشورهای منطقه بالکان را عرضه می نماید که در تور بلغارستان می توانید خوشمزه های آن را امتحان کنید. آشپزی امروزی در صوفیه، نشانه هایی از آشپزی سراسر جهان دارد. از آمریکا گرفته تا شرق و مدیترانه.

در صوفیه تقریبا همه جور غذایی پیدا می گردد البته غذاهای آسیایی زیاد رایج نیستند و غذاهای ایتالیایی هم با دستورهای اصیل تهیه نمی شوند. ولی تقریبا انواع غذاها از سراسر جهان در رستوران ها و کافه ها پیدا می گردد. بنابراین حتی اگر سخت ترین ذائقه ها را هم داشته باشید، بالاخره در صوفیه رستوران و غذایی پیدا می کنید که توجهتان را جلب کند.

موقعیت شهر صوفیه به عنوان مرکز و مرکز فرهنگی بلغارستان، باعث شده که رستوران های تلفیقی زیادی در این شهر آغاز به کار نمایند که غذاهای ترکیبی از منطقه بالکان و سراسر اروپا را با تغییرات محلی سرو می نمایند.

در مجموع، غذا خوردن در رستوران های صوفیه، یک ماجراجویی جالب است. هرگز نمی دانید که باید توقع چه غذایی را داشته باشید حتی غذاهای ترکیبی با تلفیق سبک های مختلف آشپزی در منوی رستوران ها پیدا می گردد.

صوفیه، رستوران های زیادی دارد. انتخاب کردن از بین این همه رستوران، کار راحتی نیست. اگر قصد دارید با تور بلغارستان به صوفیه مرکز این کشور سفر کنید، بد نیست که قبل از سفر، تعدادی از رستوران های برتر شهر را بشناسید تا هنگام انتخاب، سردرگم نشوید.

رستوران Shtastliveca

نام رستوران Shtastliveca به معنای مرد خوش شانس است و این نام، یکی از تخلص های نویسنده مشهور بلغاری یعنی Aleko Konstantinov بود. در این رستوران انواع غذاهای بلغاری، اروپایی و مدیترانه ای سرو می گردد. البته این شعبه که در مرکز صوفیه واقع شده است، شعبه دوم است که در پی موفقیت شعبه اول، در اینجا افتتاح شد. در این رستوران می توانید انواع غذاهای سنتی بلغاری و غذاهای بین المللی با تغییرات بومی را نوش جان کنید. این رستوران یک منوی مخصوص ناهار هم دارد، ولی از آنجایی که همواره شلوغ است، حتما باید قبل از رفتن، میز رزرو کنید.

رستوران Mr. Pizza

رستوران Mr. Pizza یک پیتزافروشی و رستوران غذاهای ایتالیایی، بلغاری و اروپایی است. بیشتر پیتزافروشی ها در بلغارستان جزو رستوران های مقرون به صرفه و میان رده هستند که انواع غذاهای مدیترانه ای و بین المللی را سرو می نمایند. رستوران Mr. Pizza هم از آن دسته پیتزافروشی های زنجیره ای است که بیش از همه، آن را به خاطر محیط ساده و قیمت های مناسب دوست دارند. تعدادی از شعبه های این مجموعه، در نزدیکی جاذبه های تماشای مهم صوفیه قرار دارند.

کافه رستوران Brick

در کافه رستوران Brick، انواع غذاهای آمریکایی، مدیترانه ای و بلغاری سرو می گردد. غذاهای این رستوران کاملا سالم و تازه است و بدون شک از غذا خوردن در آن لذت می برید. تمرکز اصلی رستوران بر ارائه آشپزی مدیترانه ای است، ولی منوی مفصلی از برگرهای آمریکایی هم دارد. بخشی از منوی رستوران به غذاهای سالم و رژیمی اختصاص یافته است. این رستوران کمی از مرکز شهر فاصله دارد، ولی برای رسیدن به آن می توانید به راحتی از مترو بهره ببرید و در ایستگاه Joliot-Curie پیاده شوید. وقتی از ایستگاه مترو خارج شوید، در نزدیکی ایستگاه، رستوران را خواهید دید.

رستوران قبل و بعد (Before & After)

رستوران قبل و بعد، یک رستوران محبوب در مرکز شهر صوفیه است و بیشتر بین اهالی شهر و برای وعده ناهار معروفیت دارد. البته برای وعده شام هم می تواند انتخاب خوبی باشد. این رستوران، غذاهای بلغاری و اروپایی سرو می نماید. قیمت رستوران نسبت به موقعیت جغرافیایی اش، مناسب است. رستوران فقط چند قدم از مهم ترین خیابان شهر فاصله دارد. در یک بنای قدیمی واقع شده که باعث می گردد فضایی بسیار خاص و ویژه داشته باشد.

رستوران Oborishte 35

رستوران Oborishte 35، غذاهای بلغاری و اروپایی سرو می نماید. علاوه بر منوی متشکل از غذاهای بلغاری و اروپایی، غذاهای دیگری مثل انواع پیتزا نیز در این رستوران سرو می گردد. منوی دسرهای رستوران را از قلم نیاندازید که در آن انواع دسرهای کلاسیک و لذیذ وجود دارد که طعم آن را هرگز فراموش نمی کنید. رستوران Oborishte 35 بسیار وسیع است و یک باغ مجذوب کننده دارد که برای فصل تابستان بسیار مناسب است.

رستوران Hadjidraganovite Izbi

رستوران Hadjidraganovite Izbi غذاهای سنتی سرو می نماید و بدون شک یکی از برترین رستوران های شهر برای امتحان کردن غذاهای سنتی بلغاری است. برخی از محصولاتی که در تهیه غذاهای رستوران مورد استفاده قرار می گیرند، به وسیله خود رستوران فراوری می شوند. حتی اهالی خود بلغارستان نیز برای امتحان کردن غذاهای فراموش شده، به این رستوران سر می زنند؛ غذاهایی که در خانه مادربزرگ هایشان می خوردند و یادآور دوران کودکی آن ها است، ولی امروزه فراموش شده و کمتر در خانه های اهالی بلغارستان، تهیه می گردد. فضای رستوران به سبک سنتی تزیین شده و آیتم های دکوری آن کاملا اصیل و یادآور سنت های بومی است.

رستوران Ale House

رستوران Ale House برترین غذاهای بلغاری و اروپایی را سرو می نماید و برای هر غذا، نوشیدنی مناسبی برای مهمانان در نظر گرفته است. انواع پیش غذا در منوی رستوران وجود دارد. منوی رستوران با انواع سالاد، گوشت های کبابی و سایر غذاهای تلفیقی تکمیل می گردد.

رستوران Corso

رستوران Corso برترین غذاهای اروپایی را سرو می نماید و موقعیت جغرافیایی فوق العاده ای دارد. برترین انتخاب برای وعده ناهار است یا برای زمانی که می خواهید هم زمان با خوردن یک غذای خوب، از تماشا یک منظره زیبا لذت ببرید. از این رستوران منظره زیبایی از یک کلیسای قدیمی قابل مشاهده است. تمرکز اصلی رستوران بر ارائه غذاهای اروپایی است و منوی مفصلی از نوشیدنی هم دارد.

رستوران The Little Things

رستوران The Little Things غذاهای اروپایی و بلغاری سرو می نماید. در این رستوران چه در تهیه غذا و چه در دکوراسیون، به تک تک جزییات توجه می گردد. رستوران در یک خانه کوچک واقع شده است و به همین علت، فضایی گرم و صمیمانه و دنج دارد. در این رستوران غذاهای لذیذ و سالم با برترین و تازه ترین محصولات فصلی تهیه می گردد و منوی آن الهام گرفته از غذاهای سنتی بلغاری و آشپزی بین المللی است.

رستوران Bankovich

رستوران Bankovich انواع کباب، غذای بلغاری و اروپایی دارد. در این رستوران می توانید آشپزی کشورهای همسایه بلغارستان را نیز امتحان کنید. انواع گوشت های کبابی در منو دیده می گردد که انتخاب خوبی برای علاقه مندان به انواع کباب است. این رستوران، سه شعبه در صوفیه دارد و هر روز منوی جدیدی برای عرضه به مهمانان خود دارد.

رستوران Moma

در رستوران Moma برترین غذاهای سنتی بلغارستان سرو می گردد. در این رستوران، دستورهای سنتی و ترکیبی برای تهیه غذاها مرد استفاده قرار می گیرد و البته دکوراسیون داخلی آن، مدرن و مجذوب کننده است. رستوران Moma در سه طبقه گسترده شده و 9 تالار غذاخوری دارد که هر کدام حال وهوای متفاوتی دارند. غذاهایی مثل سالادهای سنتی، در کاسه هایی از جنس نان ترد سرو می شوند. هر روز هفته از ساعت 11 صبح تا 1 شب می توانید برای سر زدن به این رستوران وقت بگذارید.

رستوران Pod Lipite

رستوران Pod Lipite یک رستوران بلغاری است. در حدود یک قرن است که این رستوران، غذاهای سنتی بلغارستان را برای مهمانان خود سرو می نماید. همه مواد غذایی مورد استفاده در تهیه غذاها، از سبزی و گوشت و لبنیات گرفته تا غلات، مستقیما از مزرعه رستوران تامین می گردد. غذاهای این رستوران از جمله انواع سالاد و دیپ و غذاهای گوشتی و گیاهی، با برترین دستورهای اصیل و با برترین عطر و طعم و کیفیت تهیه می شوند و امتحان کردن آن ها، برترین تجربه شما در سفر به صوفیه خواهد بود. این رستوران هر روز از ساعت 12 ظهر تا 1 بامداد باز است.

رستوران Hadjidraganovite Kashti

رستوران Hadjidraganovite Kashti یک رستوران بلغاری است که در مرکز شهر واقع شده است و از نظر معماری بنا نیز، بسیار جالب است. این مجموعه در سال 1866 ساخته شده و شامل چهار خانه بازسازی شده است که بخش هایی از آن ها به وسیله یک حیاط به هم متصل شده اند. اگر از علاقه مندان به غذاهای سنتی و محلی هستید، این رستوران برترین انتخاب است و شما را کاملا با سبک آشپزی و رژیم غذایی در این کشور آشنا می نماید. منوی رستوران بسیار مفصل است و شما را ناامید نمی نماید. غذاهای سنتی از نواحی مختلف بلغارستان در منوی رستوران وجود دارد. برای علاقه مندان به غذاهای گوشتی، انواع کباب و خواک و استیک در منو دیده می گردد. غذاهای سنتی روی تنورهای سنتی آماده می شوند که همین باعث می گردد عطر و طعم بی نظیری داشته باشند. هر روز هفته از ساعت 11 و 30 دقیقه صبح تا 2 بامداد برای غذا خوردن در این رستوران، فرصت دارید.

رستوران Manastirska Magernitsa

رستوران Manastirska Magernitsa در یک خیابان فرعی در مرکز صوفیه واقع شده است. غذا خوردن در این رستوران تجربه ای مجذوب کننده و دلپذیر است؛ انگار که غذاهای خانگی را در محیطی محبت آمیز نوش جان می کنید. این رستوران در خانه ای دوطبقه واقع شده است. دارای باغ زمستانی و تابستانی است و 6 سالن غذاخوری دارد. اگر در فصل زمستان به این رستوران سر می زنید، حتما یکی از میزهای کنار شومینه را انتخاب کنید تا در فضایی دنج تر و گرم تر، بتوانید از خوردن غذاهای لذیذ رستوران لذت ببرید. غذای رستوران از جمله انواع سالادها، غذاهای گیاهی، گوشت های گریل شده و سایر موارد موجود در منو، همگی با دستورهای اصیل و سنتی از گوشه و کنار بلغارستان تهیه می شوند. هر روز از ساعت 11 صبح تا 11 شب برای سر زدن به این رستوران فرصت دارید.

رستوران Site Balgari Zaedno

رستوران Site Balgari Zaedno بخشی از یک پروژه بزرگ برای حفظ و توسعه سنت های بلغاری است که شامل موسیقی، پایکوبی و آشپزی است. فضای رستوران، ساده و بی تکلف و فضای داخلی آن با چوب و سنگ تزیین شده تا شبیه به خانه های قدیمی بلغاری به نظر برسد. علاوه بر غذاهای لذیذ و قیمت مناسب، آن چیزی که این رستوران را متمایز می نماید، اجرای پایکوبی های محلی است. این رستوران برای گردشگران خارجی که می خواهند سنت های بلغارستان را ببینند، انتخابی ایده آل است. هر روز از ساعت 11 صبح تا 11 شب می توانید برای غذا خوردن در این رستوران، برنامه ریزی کنید.

رستوران چک پوینت چارلی (Checkpoint Charley)

رستوران چک پوینت چارلی، یک رستوران بلغاری و اروپایی است. اگر از علاقه مندان به موسیقی جاز هستید و دوست دارید تجربه غذا خوردن در یک رستوران را با شنیدن موسیقی جاز تکمیل کنید، حتما رستوران چک پوینت چارلی را امتحان کنید. این رستوران در مرکز شهر واقع شده است و در نزدیکی بسیاری از تئاترها و مراکز فرهنگی شهر واقع شده است. در منوی رستوران، انواع غذاهای مدرن بلغاری و نوشیدنی های خاص پیدا می گردد. آدینه شب ها، موسیقی زنده جاز در رستوران اجرا می گردد که تکمیل نماینده تجربه بی نظیر شما از غذا خوردن در این رستوران است. این رستوران یک باغ هم دارد که محل رفت و آمد و پاتوق هنرمندان و نویسندگان و اهالی فرهنگ است. منوی رستوران شامل انواع سالاد، غذاهای گوشتی و گیاهی و تنوع قابل توجهی از برترین دسرها است. هر روز از ساعت 11 و 30 دقیقه صبح تا 11 و 30 دقیقه شب برای سر زدن به این رستوان فرصت دارید.

رستوران Adis Cook and Book

رستوران Adis Cook and Book یک رستوران غذای بلغاری و اروپایی است و یکی از رستوران هایی که معمولا از دید گردشگران دور می ماند. این رستوران یکی از برترین غذاخوری های شهر است و نقدها و نظرهای بسیار مثبتی در شبکه های اجتماعی و سایت های معرفی رستوران دارد. این رستوران در یک ویلا با دیوارهای آبی واقع شده است و اگر دقت کنید ممکن است به راحتی آن را گم کنید. وقتی وارد رستوران می شوید، از همان بدو ورود، احساس آرامش و راحتی خواهید داشت. تا زمانی که غذای شما آماده گردد، می توانید استراحت کنید و یک کتاب را ورق بزنید. این رستوران به خاطر منوی بین المللی و مجموعه کاملی از انواع نوشیدنی، مشهور است و مهمانان مشهوری مانند بیل کلینتون داشته است.

رستوران خورشید و ماه ( Sun & Moon )

رستوران خورشید و ماه، یک رستوران بلغاری، اروپایی و غذای گیاهی است. اگر گیاه خوار هستید و دوست دارید یک وعده غذای سالم و لذیذ بخورید، حتما این رستوران را انتخاب کنید. در این رستوران بیش از 15 نوع نان مختلف هر روز تهیه می گردد و یک منوی مخصوص گیاهی در روزهای هفته دارد. در روزهای آفتابی می توانید غذای خود را بیرون از رستوران و در فضای باز نوش جان کنید. خورشید و ماه دو شعبه و یک نانوایی در صوفیه دارد. هر روز از ساعت 9 صبح تا 10 شب می توانید به این رستوران سر بزنید.

رستوران Divaka

رستوران دیواکا، یک رستوران بلغاری و اروپایی است و سابقه ای طولانی در صوفیه دارد. برای اینکه برترین غذاهای محلی بلغارستان را امتحان کنید یا غذاهای بین المللی را با تغییرات محلی نوش جان کنید، بدون شک این رستوران، برترین انتخاب است. در این رستوران غذاها با حجمی قابل قبول و قیمت های بسیار معقولی عرضه می شوند. گوشت گریل شده و سوپ سرو شده در کاسه ای از جنس نان را نباید از دست بدهید. هر روز از ساعت 9 صبح تا 1 بامداد وقت دارید که به این رستوران سر بزنید.

رستوران Supa Star

رستوران سوپا استار یک غذاخوری عالی در صوفیه است که تخصص اصلی آن در ارائه انواع سوپ و ساندویچ است. سوپ این رستوران هر روز با تازه ترین مواد تهیه می گردد و متناسب با فصل، تغییر می نماید. ساندویچ ها درست در مقابل مشتری تهیه می شوند و برای هر غذایی که انتخاب می کنید، نوشیدنی مناسبی در منو وجود دارد. از دوشنبه تا آدینه از ساعت 10 و 30 دقیقه صبح تا 9 شب برای سر زدن به این رستوران فرصت دارید.

رستوران Ciccione Panini

در رستوران و کافه Ciccione Panini، انواع نوشیدنی گرم و قهوه، ساندویچ، غذای مدیترانه ای و غذای ایتالیایی سرو می گردد. این غذاخوری ایتالیایی، علاوه بر انواع نوشیدنی، گوشت های فرآوری شده، پنیر و نان های ایتالیایی هم دارد. برترین سالادها و دسرها را می توانید در این کافه رستوران امتحان کنید. منوی رستوران، دائما تغییر می نماید و فضای مجذوب کننده و غذای لذیذی که دارد، شما را بارها به اینجا می کشاند. از دوشنبه تا آدینه از ساعت 8 صبح تا 11 و 30 دقیقه شب فرصت دارید تا به این کافه رستوران سر بزنید.

رستوران Bankovich

در رستوران بانکویچ، انواع کباب، غذاهای بلغاری و اروپایی سرو می گردد. بعلاوه غذاهایی از کشور صربستان نیز در منوی آن وجود دارد. گوشت های گریل شده رستوران را هرگز نباید از دست بدهید. هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 11 شب می توانید به این رستوران سر بزنید.

رستوران Fresh Bar Kitchen

اگر می خواهید یک غذای سریع بخورید و وقت کافی برای گذراندن چند ساعت در رستوران ندارید، این غذاخوری را انتخاب کنید که در آن می توانید غذا را سفارش دهید و ببرید. البته میز و جایگاه هم دارد. همه غذاهای منو تازه تهیه می شوند. اگر از علاقه مندان به برگر هستید، حتما باید اینجا را اتخاب کنید. هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب برای سر زدن به Fresh Bar Kitchen وقت دارید.

رستوران Byufet

در رستوران Byufet انواع غذاهای بلغاری، اروپایی و آسیایی سرو می گردد. یک رستوران عالی در مرکز صوفیه است که دکوراسیون و فضایی بسیار مجذوب کننده و دوست داشتنی دارد. فضای دکوراسیون با اشیای جالب و زیبایی تزیین شده است و از این بابت، شبیه هیچ یک از رستوران هایی که تا به حال رفته اید، نیست. منوی رستوران بسیار خلاقانه و متنوع است و انواع غذای گیاهی هم در آن پیدا می گردد. دسرهای این رستوران را از دست ندهید. هر روز از ساعت 12 ظهر تا 10 شب برای سر زدن به این رستوران فرصت دارید.

رستوران The View

در رستوران The View برترین غذاهای اروپایی و مدیترانه ای سرو می گردد. رستورانی شیک است و در عین حال، قیمت های بسیار معقولی دارد. همان طور که از نام رستوران معین است، منظرههای بسیار زیبایی از شهر صوفیه دارد چون در طبقه بیست وچهارم یک ساختمان قرار گرفته است. روز خود را می توانید از ساعت 7 و نیم صبح با خوردن صبحانه در این رستوران آغاز کنید چون یک منوی مفصل از برترین صبحانه ها را در اختیار مهمانان می گذارد. برای وعده های ناهار و شام هم می توانید روی این رستوران حساب کنید به خصوص شب ها که منظره زیبایی از شهر صوفیه زیر نورهای رنگی خواهید دید. منوی رستوران شامل تعدادی استارتر، سالاد، استا، پیتزا، غذای دریایی، انواع غذاهای گوشتی و انواع برگر است. از دوشنبه تا آدینه از ساعت 7 و نیم صبح تا 11 و نیم شب و از آدینه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 11 و نیم شب برای سر زدن به این رستوران وقت دارید.

کافه رستوران Raffy Bar & Gelato

کافه رستوران Raffy Bar & Gelato، انواع غذاهای آسیایی، سوشی، غذاهای مدیترانه ای و ایتالیایی و غذاهای بلغاری را سرو می نماید و یکی از شلوغ ترین رستوران های شهر است. البته این رستوران شعبه های متعددی دارد. اهالی شهر این رستوران را به خاطر غذای عالی و محیط مجذوب کنندهش دوست دارند. غذاهای منو شامل انواع پیتزا و پاستا و تاکو تا انواع غذاهای گوشتی، سوشی و... است. البته یک منوی مفصل از انواع بستنی هم دارد. در این رستوران می توانید آنلاین میز رزرو کنید. شعبه ای که در خیابان ویتوشا واقع شده است، 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز باز است.

رستوران Pri Krasi

رستوران Pri Krasi یک رستوران غذای بلغاری است و با اینکه در حاشیه شهر واقع شده است، افراد زیادی برای غذا خوردن در آن برنامه ریزی می نمایند. فضای این رستوران، شبیه به رستوران های سنتی قدیمی در بلغارستان است. علاوه بر فضای زیبا و دوست داشتنی، کیفیت بی نظیر غذاها و طعم فراموش نشدنی آن ها است که مردم را از راه های دور و نزدیک به این رستوران می کشاند. حجم غذاها بسیار زیاد است و حتی می توانید آن را با هم تقسیم کنید. طعم غذاها درست مثل غذاهای خانگی است که مادران بلغاری برای عزیزان خود تهیه می نمایند. از آنجایی که این رستوران به خصوص برای وعده شام بسیار شلوغ است، باید از قبل میز رزرو کنید. از دوشنبه تا شنبه از ساعت 11 و 30 دقیقه صبح تا 12 شب برای سر زدن به این رستوران وقت دارید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com / theculturetrip.com / theculturetrip.com / theculturetrip.com
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1422

به "تور بلغارستان ارزان: برترین رستوران های صوفیه، بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان ارزان: برترین رستوران های صوفیه، بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید