تا به امروز بیش از 5100 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری شده است

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت تا به امروز بیش از 5100 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری شده است.

تا به امروز بیش از 5100 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری شده است

به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت شامگاه 12 بهمن در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت تدبیر احیای دریاچه ارومیه است، اضافه کرد: هدف دولت احیای کامل دریاچه ارومیه است و به همین دلیل تا به امروز 5100 میلیارد تومان برای دریاچه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه از هیچ تلاش و تامین اعتباری برای احیای دریاچه ارومیه دریغ نخواهد شد، اضافه کرد: برای تامین هزینه های احیای دریاچه ارومیه نیاز به ردیف بودجه خاصی نیست و می توانیم از سر جمع اعتبارات، ماده 10 قانون حوادث، مدیریت بحران و ماده 28 فانون رفع موانع تولید نیز برای تامین هزینه های احیا در موارد بحرانی استفاده کنیم.

نوبخت با تاکید براینکه باوجود مضیقه مالی، دولت از هیچ اقدامی برای احیای دریاچه فروگذار نبوده، تاکید کرد: دریاچه ارومیه یک پروژه استانی و منطقه ای نیست بلکه یک پروژه ملی است و دولت متعهد می شود برای دریاچه ارومیه هرآنچه نیاز است انجام دهد.

معاون رییس جمهور بااشاره به جایگاه و سهم آذربایجان غربی در بودجه 1400 نیز اضافه کرد: 56 درصد به اعتبارات هزینه ای استان در بودجه 1400 نسبت به بودجه سال جاری افزایش یافته است.

وی بااشاره به اینکه در راستای عمل به فلسفه انقلاب و تاکیدات رهبری، توجه به محرومین همواره از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: احداث بیش از 110 هزار واحد مسکن محرومین در کشور اغاز شده و تا به امروز 45 هزار واحد تحویل این قشر کم برخوردار شده است.

نوبخت ادامه داد: طی سفر دو روزه به آذربایجان غربی 2000 واحد مسکونی تخریب شده از زلزله قطور بازسازی شده که افتتاح خواهد شد همچنین 2000 واحد مسکونی نیز برای محرومین و نیازمندان کلنگ زنی و در 6 ماه آینده این واحدها تحویل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 910

به "تا به امروز بیش از 5100 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا به امروز بیش از 5100 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید