خوشحالی بارزانی از انصراف توفیق

به گزارش مجله چایی، فارس نوشت: رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در بیانیه ای از مخالفت احزاب کرد با نخست وزیری محمد توفیق علاوی تقدیر کرد.

خوشحالی بارزانی از انصراف توفیق

مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق امروز (دوشنبه) در بیانیه ای از اینکه احزاب کرد در یک اقدام دسته جمعی به کابینه محمد توفیق علاوی رأی ندادند، تشکر کرد.

به نوشته وبگاه موازین نیوز، بارزانی با صدور بیانیه ای گفت: احزاب کرد علیرغم اختلافاتشان موضع خود را یکسان نموده و به دولت جدید عراق رأی اعتماد ندادند و از این رو یک دستاورد تاریخی برای مردم کردستان عراق رقم زدند.

او از دیگر گروه های سیاسی عراقی نیز تشکر کرد و مدعی شد که رأی به کابینه علاوی موجب آبروریزی و افزایش بحران ها برای عراق می شد.

بارزانی همچنین در بیانیه خود مدعی شد که مواضع گروه های سیاسی عراقی موجب تقویت اصول دموکراسی شد و به خواسته های گروه های سیاسی عراقی ارج نهاد.

رهبر حزب دموکرات کردستان عراق، اضافه کرد: اکنون عراق در مقابل مرحله جدیدی قرار گرفته و می تواند فرصتی برای پاسخ به خواسته معترضان و ایجاد زمینه مناسب برای توافق ملی فراگیر و تضمینی برای نزدیکی میان گروه های سیاسی، داشته باشد.

روز گذشته از میان 328 نماینده مجلس فقط 108 نفر در صحن حاضر شدند و این رخداد موجب عدم حد نصاب برای رأی گیری شد و شب هنگام نیز علاوی در نامه ای به برهم صالح گفت که از تشکیل دولت کنار می کشد.

بعضی گروه های شیعه مجلس گفته اند گروه های سیاسی به دنبال سهم خواهی از دولت علاوی بودند و چون گمان می کردند سهمی به آنان داده نشده، جلسه مجلس را بایکوت کردند.

مقتدی صدر نیز در واکنش به انصراف محمد علاوی از تشکیل کابینه، گروه های سیاسی را به سهم خواهی متهم نموده و آن ها را فاسد خوانده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 275

به "خوشحالی بارزانی از انصراف توفیق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی بارزانی از انصراف توفیق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید