اخبار سیاسی

تور چین ارزان: وزیر دفاع تایوان: تنش فعلی با چین در 40 سال اخیر بی سابقه است

وزیر دفاع تایوان تنش ایجاد شده میان تایوان و چین را بدترین شرایطی دانست که وی طی 40 سال اخیر تجربه نموده است.

1 آبان 1400

تونس ، حزب النهضة: تعلیق قانون اساسی غیرقابل قبول است، رئیس جمهور در پی استبداد مطلق است

حزب اسلامگرای النهضة تونس ضمن مخالفت خود با اقدامات اخیر قیس سعید رئیس جمهور این کشور گفت که این اقدامات به منزله استبداد مطلق است.

8 مهر 1400

شرایط واکسیناسیون کرونا در بچه هاِ زیر 12 سال ، احتمال شیوع آنفلوآنزا و لزوم تزریق واکسن

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره احتمال بروز پیک ششم کرونا، اما و اگرهای واکسیناسیون بچه ها، زنان شیرده و باردار، شرایط شیوع آنفلوآنزا در امسال و شرایط تزریق واکسن آنفلوآنزا و... شرح داد.

3 مهر 1400

ایران و چین متعلق به جبهه فرهنگی شرق هستند، برگزاری جایزه بین المللی فعالان فرهنگی

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ششمین دور گفت وگوهای فرهنگی ایران و چین، گفت وگو را یکی از عوامل مهم مشارکت جمعی در عرصه ارتباطات خواند و گفت: گفت...

26 شهریور 1400

فاطمی امین: برنامه ای برای واردات خودرو نداریم

وزیر صمت گفت: دولت در حال حاضر برنامه ای برای واردات خودرو ندارد.

24 شهریور 1400

علت رزمایش اخیر ترکیه در منطقه قفقاز چیست؟ ، هدف احتمالی: مسدود کردن کریدور لاچین و محدود کردن کنشگری روسیه

نیروهای ویژه جمهوری آذربایجان و ترکیه در 300 متری صلح بانان روسی به اجرای رزمایش مشترک پرداختند که با توجه به نوع سلاح ها و تاکتیک های به کار رفته در این رزمایش می توان آن را تمرینی برای مسدود کردن کریدور لاچین و محدود کردن کنشگری روسیه دانست.

22 شهریور 1400

کاهش رشد جمعیت چین پس از پنج دهه

اداره ملی آمار چین میخواهد در جدیدترین سرشماری خود کاهش رشد جمعیت در این کشور را اعلام کند.

2 شهریور 1400

آخرین جلسه شورای هماهنگی استان تهران در سال 1399 برگزار گردید

چهارمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به منظور ارایه گزارش در مورد مصوبات جلسات قبلی، عملکرد و جمع بندی نظرات و بعلاوه انجام مشاوره های لازم در امور مدیریتی و ایجاد هماهنگی در استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود در جهت...

31 مرداد 1400

مثلث به هم پیوسته گردشگری، میراث و صنایع دستی کرونا زده را دریابید

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس در توصیه به وزیر پیشنهادی گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: اقامتگاه ها و زیرساخت های اقامتی در آستانه ورشکستگی هستند، تورهای گردشگری و راهنمایان هم مشکلاتی جدی دارند، باید به این بخش مهم از بدنه گردشگری در سایه کرونا،...

30 مرداد 1400

برای ایجاد شغل باید از دلارهای نفتی فاصله بگیریم!

یک کارشناس حوزه کار معتقد است برای ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور باید از اقتصاد دولتی و درآمدهای نفتی فاصله بگیریم و بروکراسی های پیچیده اداری و موانع تولید و کارآفرینی را برداریم.

20 مرداد 1400

آیا روسیه از طالبان حمایت می نماید؟

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه گفت روسیه به زودی طرح امنیت خلیج فارس موردنظر خود را به کشورهای منطقه ارائه خواهد داد.

18 مرداد 1400

تصویب لایحه ای در سنای آمریکا برای رقابت با چین

مجلس سنای آمریکا با 68 رای مثبت به 32 رای منفی اقدام به تصویب یک بسته قانونی فراگیر با هدف تقویت قابلیت این کشور برای رقابت با چین در حوزه تکنولوژی کرد.

9 مرداد 1400

سیسی: ثبات عربستان بخشی از امنیت ملی مصر است

رئیس جمهوری مصر بر موضع کشورش در حمایت از امنیت و ثبات عربستان تاکید نمود.

7 مرداد 1400

سفیر آلمان در روسیه: تحریم های آمریکا علیه نورد استریم 2 غیرقانونی است

سفیر آلمان در روسیه تحریم های آمریکا علیه پروژه انتقال گاز نورد استریم 2 را غیرقانونی دانست و گفت، این تحریم ها موضع آلمان را تغییر نمی دهند.

5 مرداد 1400

اعزام کادر درمان و تجهیزات پزشکی ارتش به استان سیستان و بلوچستان

نخستین تیم پزشکی ارتش از طریق یک فروند هواپیمای ایلوشین پایگاه شکاری شهید دوران شیراز برای خدمت رسانی به منطقه ها محروم به استان سیستان و بلو چستان اعزام شد.

2 مرداد 1400

سوءمدیریت در نهاده های دامی اوج گرفته است

رئیس هیئت مدیره کانون سراسری مرغ تخم گذار با اشاره به مسائل حمل ونقل نهاده های دامی از بنادر به مقصد استان ها، درباره احتمال حذف گله های مرغ تخم گذار هشدار داد.

1 مرداد 1400

همکاری سیاسی و مذهبی کانادا برای کشف گور جمعی بچه ها بومی

خبرنگاران : پاپ فرانسیس در واکنش به کشف گور جمعی در یک مدرسه سابق کلیسای کاتولیک در کانادا، خواهان همکاری مقام های سیاسی و مذهبی این کشور برای روشن شدن این موضوع شد.

30 تیر 1400

ملاقات وزیر خارجه تاجیکستان با نماینده اتحادیه اروپا در سیاست خارجی

وزیر امور خارجه تاجیکستان و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی در حاشیه همایش دیپلماتیک آنتالیا با یکدیگر ملاقات و گفت وگو کردند.

26 تیر 1400

موفقیت حشد شعبیدر کشف و انهدام یک میدان مین متعلق به گروهک داعش

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، نیروهای حشد شعبی در تازه ترین عملیات مبارزه با تروریسم از کشف مقادیر قابل توجهی مین متعلق به تروریست های داعش در غرب سامرا خبر دادند.

25 تیر 1400

10 انیمه علمی-تخیلی مدرن که به همین زودی کهنه شده اند

داستان های علمی-تخیلی همواره از گونه های داستانی محبوبی بوده اند، این محبوبیت در دنیای انیمه چند برابر بیشتر است. انیمه ها به لطف جسارت و نبوغ جاری در این صنعت ، پیروز شده اند داستان ها و ایده های علمی-تخیلی فراتر از تصور را ارائه نمایند. از نبرد با ربات...

23 تیر 1400
تعداد: (304)