اخبار سیاسی

اعلام آمادگی روسیه برای گفت وگو با آمریکا درباره سوریه

معاون وزیر خارجه روسیه بیان نمود که مسکو آماده گفت وگو با آمریکا درباره سوریه و جلوگیری از رخدادهای نظامی خطرناک است.

18 مرداد 1399

انتها اساسنامه به فیفا ارسال شد

بنا بر نامه ای که فدراسیون جهانی فوتبال برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد تا امروز فرصت بود تا مسئولان فدراسیون اساسنامه را با اصلاحات مورد نظر فیفا به مقر این سازمان ارسال نمایند.

17 مرداد 1399

خبرنگاران فرماندار روانسر برای مقابله با ویروس کرونا فراخوان همکاری داد

کرمانشاه- خبرنگاران- سعدی مصطفی زاده با توجه به استمرار شرایط هشدار در این شهرستان به دلیل شیوع ویروس کرونا، ازآحاد مردم درخواست کرد برای مقابله با شیوع هر چه بیشتر این بیماری به ستاد مقابله با کرونا بپیوندند.

15 مرداد 1399

ترامپ دستور کاهش نیروهای آمریکا در آلمان را صادر کرد

رئیس جمهور آمریکا به پنتاگون دستور داده شمار نیروهای این کشور در آلمان کاهش یابند.

15 مرداد 1399

چرا قتل رومینا حساسیت اجتماعی را برانگیخت؟

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ضمن تشریح دلایل ایجاد حساسیت اجتماعی با قتل دختر 14 ساله گیلانی توسط پدرش، بر ضرورت تصویب قانون حمایت از حقوق بچه ها و نوجوان و بهره مندی از ظرفیت منابع اجتماعی تاکید نمود.

14 مرداد 1399

روحانی: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد عمل کنیم پیروز خواهیم شد

رئیس جمهور گفت با تأکید بر عزم دولت برای تحقق شعار سال گفت: لازم است تا همه ارکان حاکمیتی تحت یک حاکمیت واحد عمل کنند تا همانگونه که در مقابله با کرونا پیروز شدیم، با عملی سازی جهش تولید خود را برای ورود به ایران 1400 آماده نماییم.

14 مرداد 1399

اختصاص 700 میلیون تومان برای حل مشکل آب عشایر زرندیه ، تدوین برنامه راهبردی بهداشت دام و امداد عشایر

اختصاص 700 میلیون تومان برای حل مشکل آب عشایر در جلسه رئیس سازمان دامپزشکی کشور با مسئولان زرندیه مصوب شد.

10 مرداد 1399

خبرنگاران انتقال آب به سرخه تابستان سال جاری به بهره برداری می رسد

سمنان- خبرنگاران- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب به شهرستان سرخه در حال انجام است و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تابستان سال جاری به بهره برداری می رسد.

10 مرداد 1399

افزایش حق مسکن کارگران به مردادماه می رسد؟

خبرنگاران: همچنان که پیش بینی شده بود حق مسکن کارگران در هیات وزیران به تصویب نرسید و افزایش مبلغ آن در فیش حقوقی تیر ماه کارگران لحاظ نشد.

10 مرداد 1399

تذکر ایران به وزیر خارجه فرانسه درباره پرونده فریبا عادلخواه

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله آمیز وزیر امورخارجه فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

10 مرداد 1399

دلیل دشمنی آمریکا با هوآوی چیست؟ نگرانی های به حق یا کوشش برای شکست رقیب به هر شکل ممکن

واژه انگلیسی Techno-Nationalism به معنی برخورد میهن پرستانه و جانبدارانه در حوزه فناوری به نفع کشور خود است. این مفهوم سابقه استفاده بسیاری در دنیای سیاست دارد. به عنوان مثال احساسات و برخوردهای میهن پرستانه به وجود آمده در رقابت فضایی بین شوروی و آمریکا یک نمونه...

9 مرداد 1399

ونزوئلا: در برابر رفتارهای تهاجمی آمریکا از ایران حمایت می کنیم

به گزارش خبرنگاران، خورخه آریسا وزیر امور خارجه ونزوئلا در واکنش به یاوه گویی های وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در موضوع لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای اعلام نمود که کشورش در برابر اقدامات تهاجمی واشنگتن درکنار تهران خواهد ماند.

9 مرداد 1399

پمپئو: رفتار با هنگ کنگ دیگر مانند گذشته قابل توجیه نیست

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری با دخالت در امور داخلی چین، ادعا کرد: حزب کمونیست چین در حال نابود کردن چیزی است که هنگ کنگ را با سایر نقاط چین متمایز می کرد!

9 مرداد 1399

تاکید بر ثبت ملی خانه به آذین

با انتشار نخستین خبرها از احتمال تخریب خانه محمود اعتمادزاده (م.ا. به آذین)، نویسنده و مترجم نام دار، کاوه اعتمادزاده، فرزند او، بعد از پیگیری های زیاد اکنون در نامه ای به مسئولان فرهنگی کشور درخواست ثبت ملی خانه ای را که محل زندگی پدرش بوده مطرح نموده...

9 مرداد 1399

وزیر خارجه فرانسه: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد

وزیر خارجه با بیان اینکه سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد، بحران داخلی این کشور را بسیار پیچیده دانست.

8 مرداد 1399

حرکت نقدینگی به سمت بازار کاذب سکه، ارز و مسکن افزایش قیمت به دنبال دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:تا زمانی که نقدینگی موجود در کشور به سمت فراوری سوق داده نشود ودراین جهت کانالیزه نشود شاهد حرکت آن به سمت بازار کاذب سکه، ارز،مسکن و خودرو همراه با افزایش قیمت ها خواهیم بود.

8 مرداد 1399

عمران خان: هند پشت ماجرای حمله به ساختمان بورس کراچی واقع شده است

نخست وزیر پاکستان با اشاره به حمله دو روز گذشته به ساختمان بورس در کراچی گفت: هندوستان پشت این حمله قرار گرفته است و باید مسئولیت این کار را بپذیرد.

8 مرداد 1399

افتتاح چند پروژه عمرانی بهداشت و درمان در کلیبر

خبرنگاران/آذربایجان شرقی با حضور معاون درمان وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان شهرستان کلیبر از چند پروژه عمرانی-درمانی شهری و روستایی این شهرستان بهره برداری شد.

7 مرداد 1399

تحلیل گر عراقی: واشنگتن با اهرم داعش به دنبال لغو مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی است

یک تحلیل گر عراقی توضیح داد که واشنگتن با استفاده از اهرم فشار داعش به دنبال الغای طرح مصوب مجلس این کشور مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی است.

22 تیر 1399

قطر خواهان آتش بس فراگیر در لیبی شد

وزیر خارجه قطر در نشست شورای امنیت حمایت بعضی قدرت ها از مخالفان دولت مشروع طرابلس را عامل بحران در لیبی دانست و بر ضرورت آتش بس جامع در این کشور تاکید نمود.

19 تیر 1399
تعداد: (144)