روسیه استفاده از اینترنت ماهواره ای غربی را ممنوع می نماید

به گزارش مجله چایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از آرس تکنیکا، مجلس دومای روسیه تصمیم دارد برای افراد و شرکت هایی که از سرویس های اینترنت ماهواره ای غربی استفاده می نمایند جریمه ای در نظر بگیرد. این قانون شامل حال سرویس های اینترنت ماهواره ای استارلینک، وان وب یا دیگر شرکت های اینترنت ماهواره ای غربی در حال توسعه می گردد.

روسیه استفاده از اینترنت ماهواره ای غربی را ممنوع می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

طبق گزارش جدید در این قانون پیشنهادی برای استفاده از اینترنت ماهواره ای شرکت های غربی جریمه ای در نظر گرفته شده است. این جریمه برای کاربران عادی بین 10 تا 30 هزار روبل (135 تا 405 دلار) و برای شرکت ها بین 50 هزارتا یک میلیون روبل (6750 تا 13500 دلار) است.

در نسخه ترجمه شده این قانون روسیه، اعضای دوما اشاره نموده اند چنین سرویس اینترنتی، سیستم اقدامات عملیاتی جستجو را دور می زند. این سیستم بر ارتباطات موبایل و استفاده از اینترنت در روسیه نظارت می نماید. به عنوان بخشی از قانون این کشور، ترافیک اینترنت تمام کاربران این شرکت به وسیله یک تهیه کننده ارتباطات روسی گذر می نماید.

به نوشته وب سایت اکستریم تک، روسیه برنامه ریزی برای پلتفرم اینترنت ماهواره ای خود به نام Sphere را شروع نموده که احتمالاً از 2024 میلادی عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 888

به "روسیه استفاده از اینترنت ماهواره ای غربی را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه استفاده از اینترنت ماهواره ای غربی را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید