مخالفت کافه بازار با فیلتر شدن گوگل پلی

به گزارش مجله چایی، کافه بازار با انتشار بیانیه ای با اشاره به زیان های فیلتر شدن گوگل پلی مخالفتش را با فیلتر شدن این پلتفرم گفت.

مخالفت کافه بازار با فیلتر شدن گوگل پلی

در بیانیه کافه بازار آمده است: کافه بازار یا هیچ اپ استور دیگر ایرانی توانایی و دسترسی های فنی لازم به سیستم عامل اندروید، جهت حذف برنامه های مخرب از گوشی کاربران را ندارد؛ در حالی که با وجود Play Protect گوگل، بسیاری از برنامه های اندرویدی مخرب در گوشی به صورت اتوماتیک حذف می شود و نبودِ این ابزار، آسیبی انکارناپذیر به امنیت دستگاه های کاربران ایرانی وارد می کند.

کافه بازار یا هیچ اپ استور دیگر ایرانی توانایی تأمین همه نیازهای کاربران را ندارد و تعداد 400 هزار برنامه و بازیِ ارائه شده در بازار به هیچ عنوان قابل مقایسه با حدود 3 میلیون بازی و برنامه موجود در گوگل پلی نیست؛ کافه بازار هم هیچ گاه ادعا و تلاشی برای رقابت در این سطح از جامعیت را نداشته است.

ما باور داریم دسترسی به اینترنت و جریان آزاد اطلاعات حق بدیهی مردم است و در کنار سایر ایرانیان، هرگونه محدودسازی دسترسی شهروندان را، چه از سوی دولت ها چه شرکتها، سلب حقوق اولیه می دانیم و با آن مخالفیم.

پافشاری بر این تصمیم غیرتخصصی و غیرمنطقی، و تصمیم های مشابه از جمله مسدودسازی شبکه های اجتماعی، تبعاتی چون توسعه آسیب های امنیتی مختلف در دستگاه کاربران، افزایش کلاهبرداری ها به وسیله برنامه های مخرب، و قطع دسترسی مردم به برنامه ها و ابزارهای مورد نیازشان در دنیای امروز را در پی خواهد داشت.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آبان 1401 بروزرسانی: 13 آبان 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1611

به "مخالفت کافه بازار با فیلتر شدن گوگل پلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت کافه بازار با فیلتر شدن گوگل پلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید