مراقبت های بعد از برداشتن خال به روش های جراحی، لیزر، سوزاندن و RF

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - کک و مک صورت، جوش صورت و خال ها از جمله مسائل پوست صورت هستند که ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شوند. در این میان خال ها که انواع مختلفی داشته، در همه جای بدن ایجاد شده و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. از این رو برداشتن خال یکی از اعمال زیبایی است که بسته به نوع خال به روش های مختلفی صورت می گیرد. اما مهم ترین اقدام در برداشتن خال ها، مراقبت های بعد از برداشتن خال است که در این مقاله به طور کلی به آن می پردازیم.

مراقبت های بعد از برداشتن خال به روش های جراحی، لیزر، سوزاندن و RF

انواع مراقبت های بعد از برداشتن خال

مراقبت های بعد از برداشتن خال بسته به نوع روشی که خال برداشته می گردد متفاوت بوده، اما پایه اصلی مراقبت ها در تمام روش ها یکسان است.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با روش عمل جراحی

1. پانسمانی که روی جای خال گذاشته شده، باید تا 2 روز باقی بماند و در این 2 روز آب به زخم نرسد.

2. بعد از 2 روز که پانسمان برداشته می گردد می توانید از کرم های ترمیم کننده و آنتی بیوتیک های موضعی بهره ببرید.

3. بعد از 4 تا 5 روز می توان بخیه صورت را کشید؛ البته کشیدن بخیه در بدن بعد از 7 روز و در اندام های ظریف، بعد از 10 تا 14 روز انجام می گردد.

4. تا انتها درمان و همچنین مدتی بعد از درمان، از قرار دریافت در برابر اشعه خورشید دوری کنید؛ ضروری است مدتی بعد از زدن کرم های ترمیم کننده، از کرم ضد آفتاب نیز بهره ببرید.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با روش سوزاندن

برداشتن خال با این روش یه وسیله الکتروکوتر است که تقریبا دیگر استفاده نمی گردد و منسوخ شده است.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با روش RF

1. در روز اول یک چسب زخم مخصوص در جای خال قرار داده و به مدت 3 تا 5 روز این چسب زخم در طول شب استفاده گردد.

2. استفاده روزانه از کرم های ترمیم کننده مانند سیکاموزا و آنتی بیوتیک موضعی و دیگر کرم هایی که متخصص برای شما تجویز می نماید.

3. تا انتها درمان و مدتی بعد از درمان از قرار دریافت در برابر اشعه خورشید دوری کنید؛ ضروری است مدتی بعد از زدن کرم های ترمیم کننده، از کرم ضد آفتاب نیز بهره ببرید.

نکته: سعی کنید بعد از برداشتن خال تا جایی که می گردد از انجام آرایش های سنگین و استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید؛ چراکه ممکن است در محل خال برداشته شده احساس سوزش کنید.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با روش لیزر

1. به مدت 48 ساعت بعد از لیزر از مواد یا دارویی که باعث حساس شدن پوست به اشعه می گردد، مانند لایه بردار یا پماد هیدروکینون، استفاده نکنید.

2. از کرم های ترمیم کننده با نظر پزشک بهره ببرید.

3. به مدت 24 ساعت بعد از انجام لیزر، از تماس آب با محل خال جلوگیری کنید.

4. تا انتها درمان و مدتی بعد از درمان، از قرار دریافت در برابر اشعه خورشید دوری کنید؛ ضروری است مدتی بعد از زدن کرم های ترمیم کننده، از کرم ضد آفتاب نیز بهره ببرید.

5. معمولا بعد از 4 تا 5 روز زخم سطحی محل خال که لیزر شده است از بین می رود؛ البته اطراف محل خال کمی ملتهب و قرمز می گردد که بعد از چند ساعت رفع می گردد. دقت کنید که به هیچ عنوان این زخم نباید کنده گردد، چراکه باعث به وجود آمدن یک لکه دایمی در محل خال می گردد.

توجه: تا زمانی که رنگ محل خال هم رنگ با سایر نقاط گردد از محل خال مراقبت کنید.

بیشتر بدانید: برداشتن خال گوشتی به روش های پزشکی و خانگی

کلام آخر

همان طور که گفته شد، مراقبت های بعد از برداشتن خال مهم ترین مرحله بعد از برداشتن خال است. برای اینکه بعد از برداشتن خال، جای خال به صورت لکه باقی نماند یا عفونت نکند و عوارض دیگری بروز ندهد، بهتر است نکات ارائه شده را به بهترین نحو انجام دهید. البته توصیه می کنیم قبل از انجام هر یک از راه حل ها، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. پیشنهاد می کنیم با بهترین روش برداشتن خال صورت نیز در خبرنگاران آشنا شوید. لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1095

به "مراقبت های بعد از برداشتن خال به روش های جراحی، لیزر، سوزاندن و RF" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت های بعد از برداشتن خال به روش های جراحی، لیزر، سوزاندن و RF"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید