نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم

به گزارش مجله چایی، رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اکنون نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم و تنها راه کنترلی، پایش آنها و معرفی موارد مشکوک به مراکز درمانی است.

نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا محمد رضا حیدری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نوروز امسال به دلیل شرایط خاص ناشی از ویروس کرونا، امکان پذیرش زائر در مشهد وجود ندارد، بارگاه منور رضوی، بازارها و ییلاقات همگی تعطیل هستند و مراکز اقامتی نیز هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهند.

وی افزود: مقابله با کرونا جز با همکاری مردم میسر نیست، در این زمینه نیازمند یک جریان اجتماعی هستیم تا با تعامل و مساعدت یکدیگر این بحران را سپری کنیم، زمانی که همراهی مردم باشد نیازی به استفاده از ابزارهای کنترلی و قدرت نیست.

وی با اشاره به بازدیدش از مبادی ورودی مشهد ادامه داد: این بازدید در راستای بررسی شیوه اجرای طرح محدودیت ورود و خروج خودروها به مشهد و همچنین ضدعفونی کردن خودروها برای مقابله با کرونا انجام شد که اقدامات خوبی به همت بخش های مختلف در حال اجراست.

حیدری با بیان اینکه هیچگونه مانعی برای ورود خودروهای دارای پلاک مشهد به داخل شهر وجود ندارد گفت: تمامی سرنشینان توسط نیروهای هلال احمر خراسان رضوی و ارتش جمهوری اسلامی، پایش و تب سنجی و موارد مشکوک نیز به مراکز درمانی هدایت می شوند.

وی افزود: تمامی خودروهای دارای پلاک غیر مشهد بازگردانده می شوند، این اقدام در چند مرحله و از ملک آباد و سنگ بست شروع می شود و با سختگیری بیشتری نیز در پلیس راه شاهد آن هستیم.

وی با بیان اینکه طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شهر مشهد از حدود دو هفته قبل توسط شورای شهر به استانداری ارسال شده بود گفت: بسیار خرسندیم که این طرح اکنون اجرایی شده لذا از استاندار، ناجا و پلیس راهور کمال تقدیر و تشکر را داریم.

حیدری با بیان اینکه ورود حدود 350 هزار خودرو به مشهد در چهار روز نخست امسال، مدیریت استان را ناچار به وضع این محدودیت و استفاده از ابزارهای کنترلی کرد، گفت: اگر مردم همراهی کنند، نیروهای پلیس، هلال احمر، ارتش و سایر نهادها چنین مشقتی را تحمل نخواهند کرد.

فاصله گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی و همچنین ترددها و مسافرت های بین شهری است. در این طرح تیم های پلیس و غربالگری در 29 نقطه خراسان رضوی به منظور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مستقر شده اند و همه خودروهای دارای پلاک غیربومی بازگردانده می شوند.

تا به امروز 600 شهروند بیمار مشکوک به کرونا در استان خراسان رضوی جان باخته اند که از این تعداد 473 تن مربوط به حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه مربوط به محدوده جغرافیایی زیر پوشش پنج دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

طی 39 روز منتهی به نهم فروردین ماه جاری در مجموع پنج هزار و 630 بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شده اند که سه هزارو 528 نفر آنان مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 339

به "نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید