شرایط عربستان پس از مرگ ملک سلمان چگونه می شود؟

به گزارش مجله چایی، انستیتوی خاورمیانه در گزارشی به شرایط عربستان پس از مرگ ملک سلمان پرداخته و گفت ممکن است کودتایی در کاخ آل سعود رخ دهد.

شرایط عربستان پس از مرگ ملک سلمان چگونه می شود؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، مطالعه اخیر انستیتوی خاورمیانه شرایط عربستان را در صورت مرگ ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان فاش می کند. بر اساس این گزارش محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پس از ملک سلمان پادشاهی را برعهده می گیرد که این امر نگرانی های زیادی را ایجاد می کند به ویژه اینکه ملت سعودی از او رضایت ندارند.

مطالعه تهیه شده توسط آری هستین ، دانیل راکوف و یوئل جوزانسکی از انستیتوی خاورمیانه پیش بینی کرد که آینده عربستان پس از مرگ پادشاه سلمان تیره و تار خواهد بود و کودتا در انتظار کاخ عربستان سعودی خواهد بود.

بر اساس این مطالعه ولیعهد سعودی پس از برعهده دریافت سمت پادشاهی ممکن است تمرکز خود را بر امور داخلی عربستان بگذارد و به جنگ با یمن انتها دهد و همچنین رویاهای خیالی خود را کنار بگذارد و به سمت ایالات متحده برود.

در این تحقیق تحت عنوان خاورمیانه در سال 2030 چگونه خواهد بود گفته شد که محمد بن سلمان برای رسیدن به تاج و تخت پادشاهی بسیاری از شاهزادگان و رقبای سیاسی خود را مورد هدف قرار داد و برای جلوگیری از هرگونه کودتا علیه خودش تلاش کرد و روش سرکوب گری را در پیش گرفت؛ چرا که سیاست های ضد و نقیض و متزلزل وی که روز به روز تشدید تر می شوند منجر به انتقاداتی شده و بسیاری به دنبال برکناری وی هستند.

بر اساس این گزارش محمد بن سلمان در سال های آخیر وجهه خود را در سطح بین المللی و میان ملت سعودی خدشه دار کرده به ویژه این که سازمان اطلاعات آمریکا مشارکت وی را در کشتن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در اکتبر 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول تایید کرد و این موضوع سوالاتی را در خصوص توانایی ولیعهد سعودی در کنترل امور کشورش ایجاد کرده است.

بن سلمان در چارچوب پیگیری بی وقفه قدرت خود کودتا را آغاز کرد تا هر رقیبی را از صحنه سیاست کنار بگذارد. همانطور که وی 20 شاهزاده سعودی و دهها افسر ارتش و مقامات وزارت کشور و همچنین شاهزادگان برجسته ای مانند احمد بن عبدالعزیز برادر کوچک بن سلمان و محمد بن نایف ولیعهد سابق سعودی را دستگیر کرد.

در این گزارش آمده است، بن سلمان از زمانی که زمام امور عربستان را به دست گرفته است وعده اصلاحات و مبارزه با فساد و حل مسائل شهروندان را می دهد؛ اما اتفاقی که در واقعیت افتاده کاملاً به عکس آن است. در این دوره فساد در عربستان به اوج خود رسید و با افزایش سرکوبگری ها و استبداد، محرومیت مردم از آزادی بیان، خفه کردن مخالفان و بازداشت های خودسرانه، عربستان بیش از پیش تبدیل به نماد و سردمدار ناقضان حقوق بشر در سطح جهانی شد.

با این سیاستی که محمد بن سلمان در اداره عربستان پیش گرفته، پیش بینی می شود در مدت زمان کوتاهی خاندان سلطنتی او که نزدیک به یک قرن است بر عربستان حکومت می کند، از هم بپاشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1067

به "شرایط عربستان پس از مرگ ملک سلمان چگونه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط عربستان پس از مرگ ملک سلمان چگونه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید