کشف معبدی از آزتک ها که 800 سال پنهان مانده بود در مکزیک

به گزارش مجله چایی، زلزله ای که سال گذشته خسارت های اقتصادی و جانی زیادی در مکزیک از خود به جای گذاشت، همچنین باعث کشف یک معبد پنهانی و باستانی نیز شد که به خدایی اختصاص داده شده بود که همه چیز را پرورش می دهد.

کشف معبدی از آزتک ها که 800 سال پنهان مانده بود در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

یک معبد آزتک که بیش از هشت قرن درون یکی از هرم های دوگانه معروف مکزیک از چشم ها پنهان مانده بود، یک بار دیگر آشکار شد.

هرم تئوپانزولکو (Teopanzolco)، که نام آن به معنی در معبد قدیمی یا دورافتاده است، در فاصله کمی از شهر کورناواک (Cuernavaca)، مرکز ایالت جنوبی مورولوس، بنا شده که در 70 کیلومتری جنوب شهر مکزیکوسیتی، پایتخت کشور مکزیک، واقع شده است.

این هرم یکی از چندین سایت تاریخی است در زمین لرزه 7.1 ریشتری که در سپتامبر سال 2017 کشور را لرزاند، دچار آسیب شد و زمانی که کارشناسان مشغول انجام آنالیز های راداری برای مشخص آسیب های وارده به ساختمان بودند، باستان شناسان مؤسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک پیروز به مشاهده این معبد پنهان شدند.

باستان شناسان تخمین می زنند که عمر این معبد 6 متر در 4 متر، به حدود سال 1150 میلادی برمی شود و آن را به تمدن تلوهیکا (Tlauhica) نسبت می دهند که هرم را نیز در قرن 13 ساختند. آن ها عادت داشتند که ساختمان های جدید را روی ساختمان های قدیمی بنا نمایند و به همین علت است که این معبد، این همه مدت از چشم ها پنهان مانده است. تلوهیکا، در قرن پانزدهم و قبل از ترک معابد خود به خاطر ورود اسپانیایی ها که یک قرن بعد رخ داد، تبدیل به بخشی از امپراتوری بزرگ آزتک ها شدند.

این معبد به تلالوک (Tlaloc) خدای آزتک ها اختصاص داده شده است؛ خدایی است که همه چیز را پرورش می دهد، خدای باران و طوفان، سیل و خشکسالی و خداوندگار عنصر قدرتمند آب است. طبیعت دوگانه و شخصیت خشمگین او باعث شده بود که او در میان خدایان دیگر پانتئون آزتک ها هم از احترام زیادی برخوردار باشد و هم از او بترسند؛ پیروان او یکی از قدیمی ترین و فراگیرترین فرقه های مکزیک باستان را تشکیل می دهند.

تیم اکتشاف گران موسسه ملی، به غیر از فونداسیون خود معبد، یک آتشدان و چند ظرف سرامیکی هم پیدا نموده اند و همچنان به امید پرده برداری از رازهای بیشتری از معبد پنهان، به کاوش های خود ادامه می دهند.

منبع: کجارو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1124

به "کشف معبدی از آزتک ها که 800 سال پنهان مانده بود در مکزیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف معبدی از آزتک ها که 800 سال پنهان مانده بود در مکزیک" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف معبدی از آزتک ها که 800 سال پنهان مانده بود در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید