10 دانستنی مهم قبل از سفر با تور انگلستان

به گزارش مجله چایی، خاطره سفر به کشورهای اروپایی، به ویژه اگر با تور انگلستان آژانس مسافرتی رز سفید دنیا همراه باشید، بسته به اینکه با چه مقدار آمادگی راهی آن می شوید، می تواند بسیار زیباتر گردد. با این حال چنانچه از بعضی واقعیت های مهم این کشور مطلع نباشید، ممکن است خود را در خطر جدی قرار دهید. تیم کارشناسان آژانس مسافرتی رز سفید دنیا از شما دعوت می نماید قبل از سفر به انگلستان حتما به این نکات توجه داشته باشد:

10 دانستنی مهم قبل از سفر با تور انگلستان

مراقب بانک های سختگیر بریتانیا باشید

همانطور که احتمالا می دانید، برخلاف سایر کشورهای اروپایی که از یورو استفاده می نمایند، واحد پول بریتانیا پوند است. در همین رابطه، پیش از سفر به بریتانیا پول های خود را به پوند تبدیل نموده و بعلاوه از بانک بخواهید شرایطی را مهیا کند که در بریتانیا امکان خرید به وسیله کارت های اعتباری را نیز داشته باشید. درضمن، مطمئن شوید که هیچ سو سابقه ای در رابطه با حساب بانکی شما وجود ندارد؛ بانک های انگلیس قوانین بسیار سفت و سختی درباره این موضوعات دارند.

چقدر به زبان انگلیسی مسلط هستید؟

احتیاج به گفتن نیست که زبان رسمی مردم بریتانیا انگلیسی است، ولی ممکن است این انگلیسی کمی در مقایسه با زبان انگلیسی آمریکایی عجیب و غریب به نظر برسد. در واقع، بعضی از عبارات و اصطلاحاتی که آن ها بکار می برند، ممکن است باعث سردرگمی شما گردد. مثلا واژه Soldier که در زبان انگلیسی آمریکایی به معنای سرباز است، در بریتانیا به معنای نون تست با تخم مرغ است.

از راست برانید

فرض کنید که وارد یک فروشگاه شده و از پله برقی استفاده می کنید، در صورتی که عجله ندارید حتما در طرف راست پله برقی بایستید. در واقع سمت چپ آن برای گذر افرادی است که عجله داشته و روی پله برقی حرکت می نمایند، بنابراین ایستادن در سمت چپ پله برقی در فرهنگ بریتانیا نوعی بی ادبی محسوب می گردد.

نوبت خود را رعایت کنید

مردم بریتانیا به شدت روی رعایت نوبت حساس هستند؛ به همین علت هر جای این کشور که بروید، صفوف منظم و گاه طولانی را خواهید دید که ورود غیرمجاز هیچ شخصی به وسط صف را تحمل نخواهند کرد. بی اعتنایی به نوبت افراد در بریتانیا یک اهانت آشکار بوده و عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت.

انتخاب نام های عجیب و غریب برای مکان ها عادی است

در بریتانیا با انبوهی از نام های عجیب و غریب انتخاب شده برای مکان ها آشنا خواهید شد؛ مثل یورکشایر، دامب (به معنی احمق)، مسیر زن و پای عجیب که داستان هایی جالبی پشت علت نامگذاری تمامی این اسامی نقل می گردد.

انگلیسی ها لهجه های متنوعی دارند

علی رغم این واقعیت که زبان رسمی بریتانیا، انگلیسی است، لهجه های مردم این کشور بسیار متفاوت از یکدیگر است. اگر در سفر به بریتانیا، همسفر آژانس گردشگری رز سفید جهان شوید، هنگام بازدید از جای جای این کشور متوجه خواهید شد که مردم به شکل های بسیار متفاوتی صحبت می نمایند.

آب گرم می خواهید یا آب سرد؟

در حالت عادی در بیشتر هتل های جهان، در دستشویی ها یک شیر برای آب گرم و آب سرد وجود دارد، ولی در بیشتر هتل های بریتانیا، برای آب گرم و آب سرد، دو شیر جداگانه تعبیه شده است. برای جلوگیری از حوادث ناگوار، هنگام استفاده از شیرهای آب به این نکته توجه داشته باشید.

واژه Sorry معانی مختلفی دارد

واژه Sorry در زبان انگلیسی معمولا برای معذرت خواهی استفاده می گردد، ولی در بریتانیا این کلمه معانی دیگری نیز دارد. وقتی طرف مقابل بریتانیایی شما از این واژه استفاده می نماید، دو حالت وجود دارد: یا مشغول صحبت با او هستید و او به درستی متوجه منظور شما نشده که در این حالت باید گفته خود را تکرار کنید و یا راه عبور او را سد نموده اید که باید از سر راه او کنار بروید.

تاکسی ها ارزانتر از قطارها هستند

بریتانیا جز معدود کشورهایی است که هزینه حمل و نقل با قطار بسیار بیشتر از سوار شدن به تاکسی است، بنابراین برای گشت و گذار در اطراف بهتر است یک تاکسی بگیرید و یا ماشین کرایه کنید.

به احوال پرسی های نامعمول بریتانیایی ها عادت کنید

بریتانیا، جایی است که مکان ها نام های عجیب و غریبی دارند، مردم به شکل خاصی به زبان انگلیسی صحبت می نمایند و اهالی آن لهجه های متنوعی دارند، بنابراین جای هیچ تعجبی نخواهد داشت که روش احوال پرسی آن ها نیز با ما متفاوت باشد. در گردهمایی های رسمی، بریتانیایی ها برای احوال پرسی بیشتر از عبارت Alright pet استفاده می نمایند؛ در حالیکه در مکالمات غیررسمی تر ey up duck و Hiya رایج تر هست.

در یک جمله، انگلستان یک کشور شگفت انگیز برای سفر است، بنابراین هرچه زودتر بر روحیه محافظه کارانه خود غلبه کنید و برای کسب مشورت با کارشناسان باتجربه آژانس رز سفید جهان تماس بگیرید.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1641

به "10 دانستنی مهم قبل از سفر با تور انگلستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 دانستنی مهم قبل از سفر با تور انگلستان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 دانستنی مهم قبل از سفر با تور انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید