51 هنرمند ملی آرایه های معماری آستان کریمه اهل بیت (س) را آنالیز می نمایند

به گزارش مجله چایی، مسئول کانون هنر شیعی با بیان اینکه کارگاه کشوری فراوری پوستر نقش بهشت با حضور 51هنرمند ملی در زمینه طراحی و گرافیک برگزار می گردد گفت: هنرمندان در این کارگاه نگاهی نو به نقوش و آرابه های معماری حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) دارند.

51 هنرمند ملی آرایه های معماری آستان کریمه اهل بیت (س) را آنالیز می نمایند

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله چایی از قم، مسعود نجابتی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع برگزاری کارگاه کشوری فراوری پوستر نقش بهشت با حضور 51هنرمند ملی در زمینه طراحی و گرافیک گفت: هدف اصلی تعریف واحد درسی در رشته های هنر است از همین رو هنرمندان در این کارگاه نگاهی نو به نقوش و آرابه های معماری حرم مطهر دارند.

مسئول کانون هنر شیعی با بیان اینکه خروجی این کارگاه آثاری برای بهره گیری در فضای شهری است اضافه نمود: کوشش می کنیم فراوریات هنرمندان این کارگاه برای اکران شهری و دیده شدن در فضای شهر در قالب نمایشگاه عرضه گردد.

مسئول کارگاه کشوری فراوری پوستر نقش بهشت با اشاره به اینکه برگزاری این کارگاه سهم قابل توجهی در تبیین عقاید شیعی داد توضیح داد: آنالیز خطوط به کار گرفته شده از لحاظ شکل، محتوا، تقسیمات و تعداد، نقوش و رنگ در معماری حرم کریمه اهل بیت (س) نقطه شروعی است برای طراحان که به شناخت بیشتری در این زمینه برسند؛ این کارگاه فرصتی است تا طراحان کشوری زیر نظر اساتید در زمینه معماری اسلامی رصد جدی داشته باشند.

سیدمهدی حسینی نیز در این نشست با اشاره به اینکه انتخاب 51 هنرمند کشوری از میان 400 رزومه ارسال شده گزینش شده اند اظهار داشت: این هنرمندان از شهرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کرج، زاهدان و قم در این کارگاه حضور دارند.

دبیر هنری کارگاه نقش بهشت با بیان اینکه آثار هنرمندان در خاتمه این کارگاه در فضا و المان های شهری به کار خواهد رفت توضیح داد: اکران آثار هنرمندان در دیگر شهرها با هدف بازنگری در نقوش و معماری های به کار رفته در حرم احمد بن موسی (ع) در شیراز، حرم امام رضا (ع)، حرم عبدالعظیم حسنی (ع) و تمام بقاع متبرکه و اماکن مذهبی انجام می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 294

به "51 هنرمند ملی آرایه های معماری آستان کریمه اهل بیت (س) را آنالیز می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "51 هنرمند ملی آرایه های معماری آستان کریمه اهل بیت (س) را آنالیز می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید