آب و هوای تایلند در طول سال چطور است؟

به گزارش مجله چایی، تایلند کشوری با اقلیم گرمسیری است و آب و هوای تایلند در طول سال تغییر می نماید. اگر قصد سفر به تایلند و یا زندگی در این کشور را دارید بهتر است ابتدا با آب و هوای آن در طول فصول مختلف سال آشنا شوید. در این مطلب به آنالیز شرایط آب و هوایی تایلند در فصول و ماه های مختلف سال پرداخته خواهد شد.

آب و هوای تایلند در طول سال چطور است؟

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

آب و هوای تایلند برای سفر چگونه است؟

یکی از چیزهایی که پیش از سفر به خارج از کشور باید بدانید شرایط آب و هوای کشور مقصد است. آب و هوای تایلند به طور کلی به سه فصل تابستان، زمستان و فصل بارندگی تقسیم می گردد. اگرچه مجذوب کنندهیت این کشور آسیایی باعث شده که این کشور در تمامی طول سال میزبان توریستانی از سراسر جهان باشد اما برترین زمان برای سفر به تایلند بین نوامبر تا اوایل آوریل است.

این زمان از سال برترین زمان برای گشت وگذار، شرکت در جشنواره ها، حضور در سواحل، شنا و غواصی و هر سرگرمی دیگری در تایلند محسوب می گردد. اما در صورتی که بخواهید در زمانی به این کشور سفر کنید که جمعیت کمتری در آنجا حضور داشته و قیمت ها پایین تر باشد ماه های می، سپتامبر و اکتبر انتخاب بهتری خواهد بود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای کشور تایلند در طول ماه های مختلف سال دچار تغییر و تحولات زیادی می گردد. علاوه بر ماه های سال باید به منطقه ها مختلف تایلند هم اشاره کنیم که شرایط آب و هوایی متفاوتی را در طول سال تجربه می نمایند. به اسم مثال، در جنوب تایلند و سواحل غربی آن، زمستان ها شرایط بهتری دارد اما در سواحل شرقی تقریبا در تمام طول سال شرایط آب و هوایی مساعد است.

آب و هوای تایلند در طول سال را می توان به سه فصل گرمسیری متفاوت تقسیم بندی کرد. فصل سرد این کشور از ماه نوامبر تا فوریه است که بیشترین تعداد توریست هم در همین مدت از تایلند بازدید می نمایند. از لحاظ منطقه ها جغرافیایی هم هر چه که به سمت منطقه ها جنوبی تایلند برویم، رطوبت هوا بیشتر می گردد. بیشترین اندازه بارندگی سالانه هم در منطقه ها شمالی اتفاق می افتد.

آب و هوای تایلند در فصول مختلف سال

اگر قصد دارید با اهدافی مانند تحصیل در تایلند، برای مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید بهتر است با شرایط آب و هوایی تایلند در فصول مختلف سال آشنا شوید. البته به طور کلی باید در نظر داشته باشید که آب و هوای فصول مختلف تایلند تفاوت فاحشی با هم ندارند و به طور کلی تایلند یک کشور گرمسیری و مرطوب است.

آب و هوای تایلند در پاییز

شرایط آب و هوایی تایلند در پاییز بسیار خوب و مطبوع است و به همین علت توریستان زیادی در این فصل به تایلند سفر می نمایند. در این فصل تا حد قابل توجهی از گرمای هوا کاسته شده و باران های موسمی هم کمتر خواهد شد. هوای نسبتا خنک و البته آفتابی که هر نوع فعالیتی از جمله سرگرمیات آبی را دل پذیر می نماید. شهرهای جنوبی در فصل پاییز هوای بهتری نسبتا به سایر قسمت های این کشور دارند.

آب و هوای تایلند در زمستان

زمستان و به ویژه در ماه، زمان مورد علاقه توریستان برای سفر به تایلند است و در این موقع از سال می توانید شلوغ ترین تایلند ممکن را ببینید. در این موقع از سال بارش باران کم است و فستیوال های مختلفی در این کشور برگزار می گردد. تقریبا تا اواسط اسفند ماه رطوبت هوا پایین است و تابش آفتاب هم اذیت نماینده نیست. منطقه ها شمالی در زمستان هوای خنک تری نسبت به سایر قسمت ها دارند.

آب و هوای تابلند در بهار

با آغاز فصل بهار در تایلند، آب و هوا هم روز به روز گرم و گرم تر می گردد. از ماه آوریل تا می گرم ترین آب و هوای تایلند در طول سال را تجربه می کنید. علاوه بر دمای هوا در بهار که تا 40 درجه هم بالا می رود باید به رطوبت هم اشاره کنیم که به بیشترین حد خود در طول سال می رسد. ضمن اینکه بارش های سنگین و موسمی هم در این زمان از سال اتفاق می افتد. جنوب این کشور در فصل بهار، شرایط به مراتب نامساعدتری را دارد.

آب و هوای تایلند در تابستان

گرمای تایلند در فصل تابستان هم ادامه خواهد داشت و رطوبت و بارش های سنگین این کشور هم بیشتر از فصل بهار خواهد بود. در این زمان از سال سواحل شرقی تایلند شرایط آب و هوایی نسبتا بهتری دارند. در فصل تابستان کمترین تعداد توریست در طول سال را می بینیم.

آب و هوای تایلند در ماه های مختلف سال

با وجود اینکه آب و هوای کلی تایلند در فصول مختلف را آنالیز کردیم اما بعضی از ماه های سال از لحاظ شرایط آب و هوایی شرایط ویژه ای را دارند که در ادامه به آن می پردازیم.

سپتامبر

در ماه سپتامبر اندازه بارندگی در تایلند زیاد است و به همین علت کمتر کسب در این موقع از سال به این کشور سفر می نماید. رطوبت هوا در سپتامبر هم علت دیگری است که تایلند در این ماه از سال خلوت باشد.

اکتبر

از اواسط ماه اکتبر دمای هوا در تایلند رو به کاهش می رود و هوا نسبتا خنک می گردد. ضمن اینکه از شدت بارش ها هم کاسته خواهد شد.

نوامبر

از ماه نوامبر شرایط آب و هوایی تایلند در برترین حالت خود قرار می گیرد. گرمای دل پذیر، رطوبت نه چندان زیاد و کاهش قابل توجه اندازه بارندگی از دلایلی است که باعث می گردد تعداد توریستان تایلند در ماه نوامبر بسیار زیادی گردد. شمال کشور تایلند در این ماه هوای کاملا خنکی را تجربه می نماید.

دسامبر

دسامبرِ تایلند هم آب و هوای کاملا مطلوبی دارد و سواحل این کشور از شرایط مساعد آب و هوایی برخوردار هستند. آب و هوای عالی در کنار فضای سال نو باعث شده تا دسامبر به یکی از محبوب ترین ماه های تایلند تبدیل گردد.

ژانویه

می توان گفت که ماه ژانویه در تایلند برترین آب و هوا را در بین تمامی ماه های سال دارد. در این ماه از سال، آب و هوای تایلند کاملا معتدل و مطلوب است و خبری از بارندگی نخواهد بود. تعداد توریستان تایلند در ماه ژانویه به اوج خود می رسد.

فوریه

شرایط آب و هوایی تایلند در ماه فوریه رو به گرم شدن می رود و رطوبت هوا تا حد زیادی کاهش پیدا می نماید. در این ماه از سال بارندگی خاص در تایلند اتفاق نمی افتد.

مارس

گرمای هوا در ماه مارس بیشتر شده و دمای هوا تا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد.

آوریل

در ماه آوریل دمای هوا همچنان در حال افزایش است و بارش باران های موسمی هم آغاز خواهد شد. این ماه از سال مقدمه ورود به فصل خلوت تایلند از لحاظ توریستی است.

می

اگرچه در ماه می از شدت بارندگی کاسته خواهد شد اما دمای هوا نسبت به ماه های قبل بیشتر شده و تعداد توریستان کمتر می گردد.

ژوئن

در ماه ژوئن گرم ترین هوای تایلند در طول سال را تجربه می کنید. آب و هوای گرم و خشک و بدون بارندگی!

جولای

گرمای هوای تایلند در جولای هم ادامه پیدا خواهد نمود. در این ماه از سال سواحل شرقی تایلند آب و هوای گرم تری نسبت به سواحل غربی دارند.

آگوست

با وجود اینکه دمای هوای تایلند در ماه آگوست کمتر می گردد اما همچنان گرما اذیت نماینده است. ضمن اینکه اندازه بارش در این ماه هم بسیار پایین است.

آب و هوای بانکوک

بانکوک به اسم مرکز کشور تایلند دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. شرایط آب و هوای استوایی این شهر در طول سال چندان دچار تغییر نمی گردد و می توان دو فصل خشک و مرطوب را برای آن در نظر گرفت. در فصل مرطوب دمای هوای بانکوک به طور معمول بیشتر از 20 درجه سانتی گراد نیست و بارش باران بیشترا عصرها اتفاق می افتد.

آب و هوای پاتایا

شهر ساحلی پاتایا دارای آب و هوای گرم در طول سال است و در اوج گرما میانگین دمای آن به 29 درجه می رسد. در فاصله بین ماه ژوئن تا اکتبر بیشترین بارندگی در پاتایا اتفاق می افتد و در نتیجه این بازه زمانی مورد علاقه توریستان نیست. ضمن اینکه پاتایا در قسمت بالای خلیج تایلند واقع شده و در معرض وزش بادهای موسمی سالانه قرار گرفته است.

آب و هوای پوکت

پوکت یکی از مجذوب کننده ترین جزایر کشور تایلند محسوب می گردد. آب و هوای پوکت به علت نزدیکی به استوا در بیشتر ایام سال گرم است. پوکت در بازه زمانی بین آبان تا اردیبهشت برترین آب و هوا را دارد. در این زمان از سال، هوای خنک تر و رطوبت پایین تری نسبت به شش ماه دیگر سال وجود دارد.

به طور کلی، اقلیم کشور تایلند در طول سال تحت تاثیر جریان های موسمی و اقیانوسی قرار گرفته است که باعث ایجاد آب و هوای گرم و مرطوب می گردد. اگر قصد زندگی در تایلند به وسیله روشهایی مانند مهاجرت تحصیلی را دارید باید بدانید که تقریبا در شش ماه از سال آب و هوای مطلوب و مساعدی در این کشور وجود دارد اما شش ماه دیگر سال برای افرادی که تحمل گرما را ندارند چندان دلچسب نخواهد بود.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1189

به "آب و هوای تایلند در طول سال چطور است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و هوای تایلند در طول سال چطور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید