ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه

به گزارش مجله چایی، مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه از اسکورت و دور کردن یک فروند هواپیمای شناسایی دیگر آمریکایی توسط جنگنده های این کشور، در آسمان دریای سیاه و در مجاورت حریم هوایی روسیه اطلاع داد.

ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه که زیر نظر وزارت دفاع این کشور کار می کند، گفت که یک جنگنده سوخو-27 روسی روز دوشنبه یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی را بر فراز آب های دریای سیاه رهگیری کرد. هواپیمای آمریکایی حریم هوایی روسیه را نقض نکرده و پس از نزدیک شدن جنگنده ناوگان هوا-فضای روسیه، منطقه را ترک کرد.

بر اساس این اطلاعات، در تاریخ 27 جولای سال 2020 (6 مرداد ماه)، سیستم های کنترل هوایی روسیه یک هدف هوایی را در آسمان آب های بین المللی دریای سیاه که در حال نزدیک شدن به مرز ملی فدراسیون روسیه شناسایی کردند. برای رهگیری هدف، یک جنگنده سوخو-27 از نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی جنوبی به هوا برخاست. این جنگنده پس از دور کردن هواپیمای شناسایی بیگانه (که هواپیمای شناسایی P-8A Poseidon متعلق به نیروی دریایی آمریکا تشخیص داده شد) از حریم هوایی کشور، به پایگاه هوایی خود بازگشت. در این حادثه مرز ملی فدراسیون روسیه نقض نگردید.

لازم به یادآوری است که این نخستین بار نیست که جنگنده های روسی طی هفته گذشته مجبور به پرواز و اسکورت هواپیماهای آمریکایی در این منطقه شده ان د. پرواز هواپیماهای آمریکایی و دیگر اعضای ناتو در آسمان دریای سیاه، با توجه به برگزاری مانورهای سالانه دریایی سی بریز که از 20 جولای (30 تیر ماه) شروع شده، افزایش یافته است.

روز گذشته (دوشنبه) وزارت دفاع اوکراین گفت که رزمایش دریایی سی بریز-2020 در آب های دریای سیاه به سرانجام رسیده و تمامی وظایف محوله در این مانور به طور کامل انجام شد. حدود 2 هزار نفر از نیروهای نظامی اوکراین، آمریکا، بلغارستان، گرجستان، نروژ، رومانی، اسپانیا و ترکیه و بیش از 20 کشتی و همچنین تعدادی هواپیما و بالگرد در این تمرینات مشترک نظامی-دریایی مشارکت داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 588

به "ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید