ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت

به گزارش مجله چایی، بیش از 15 افغان در جریان درگیری و ازدحام جمعیت در مقابل کنسولگری پاکستان در شرق افغانستان کشته و ده ها تن مجروح شدند.

ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

ازدحام جمعیت تجمع کننده افغان در برابر کنسولگری پاکستان در جلال آباد استان ننگرهار افغانستان بیش از 15 کشته و ده ها مجروح بر جای گذاشت.

مقامات افغان اعلام کردند حادثه صبح امروز چهارشنبه زمانی بوقوع پیوست که جمعیت بزرگی برای دریافت ویزا پاکستان در میدان فوتبال شهر جلال آباد در نزدیکی کنسولگری پاکستان گردهم آمده بودند.

این منبع نوشته است که بیشتر قربانیان این رویداد زنان هستند.

سهراب قادری عضو شورای استانی در جلال آباد در این خصوص گفت که تعداد 11 تن از مجروح شدگان زن و تعدادی از آنها هم کودک بودند.

دو عضو دیگر این شورا، آمار تجمع کنندگان را بیش از 3 هزار افغان اعلام کردند که برای دریافت ویزا در برابر این کنسولگری تجمع کرده بودند. چون سفارت پاکستان در کابل دیروز اعلام کرده بود که اعطای ویزا به افغان ها در کنسولگری های سراسر افغانستان از جمله جلال آباد را متوقف کرده است.

ازدحام و حضور جمعیت بزرگ در مقابل سفارت و کنسولگری های پاکستان در افغانستان همواره باعث اعتراض و تظاهرات در افغانستان شده و جمعیت زیاد برای دریافت ویزا پاکستان زمینه فساد را نیز فراهم کرده است.

در حال حاضر دریافت ویزا پاکستان در مقابل دریافت پول نیز ادامه دارد و هر ویزا در مقابل 170 تا 200 دلار معامله می شود.

هرچند عبدالله عبدالله در سفر اخیر خود به پاکستان از وزارت خارجه آن کشور خواست که در رابطه به صدور ویزا به افغانستان تجدید نظر کرده و تسهیلاتی قائل شوند و در مقابل پاکستان نیز در این رابطه متعهد شد اما تا به امروز این مشکل بر طرف نشده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 718

به "ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید