استاد شجریان پُرافتخار زیست و پرافتخار رفت

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - شهرام صارمی، نوازنده و آهنگساز پیشکسوت کمانچه، فقدان استاد شجریان را سخت و باورناپذیر دانسته و گفت: شجریان پرافتخار زیست پرافتخار رفت.

استاد شجریان پُرافتخار زیست و پرافتخار رفت

به گزارش ایرنا، دقایقی بعد از انتشار خبر درگذشت استاد محمدرضا شجریان، شهرام صارمی نوازنده و مدرس پیشکسوت کمانچه گفت: خبر کوتاه بود و سنگین، انگار نه انگار که مدت ها در بستر بیماری بود، اما،

نبودش برای همه ما سخت است و غیر قابل باور.

وی افزود: شایعات را باورمان نبود، که او هست. او هست تا صدای آسمانیش، گوش فلک را پر می کند، او هست تا عاشقانش مرغ سحرش را زمزمه می کنند.

یادمان نرود که سال های آخر عمرش را چگونه گذراند، پر افتخار زیست و پر افتخار رفت. او هست...

وی در خاتمه گفت: نصیب ماست بهشت، ای خداشناس برو/ که مستحق کرامت گناه کارانند.

محمد رضا شجریان که پس از سال ها مبارزه با سرطان امروز پنجشنبه (19 مهر 99) درگذشت؛ حلقه ای از زنجیره گرانسنگ استادان موسیقی و آواز اصیل و سنتی بود که نامش در کنار اساتیدی؛ نظیر عبدالله دوامی، اسماعیل مهرتاش و حسین طاهرزاده در تاریخ موسیقی ایران قرار گرفت؛ نامی که تا سال ها ظهور جانشینی برای او غیرممکن به نظر می رسد.

محمدرضا شجریان (زادهٔ اول مهر 1319 در مشهد) موسیقی دان، آهنگ ساز، خواننده و خوشنویس ایران زمین و نامزد 2 جایزه گرمی بود که توسط سایت انجمن آسیا به عنوان پرآوازه ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی معرفی شد. همچنین روزنامهٔ ونکوورسان او را یکی از مهم ترین هنرمندان موسیقی در سال 2010 و یکی از 50 صدای برتر جهان معرفی کرده بود.

شجریان در طول فعالیت هنری خود پیروز به تولید حدود 60 آلبوم موسیقی، خوانندگی در تیتراژ فیلم هایی چون دلشدگان، ابجد و زمستان، و اجرای بیش از ده ها کنسرت داخلی و بین المللی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 777

به "استاد شجریان پُرافتخار زیست و پرافتخار رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد شجریان پُرافتخار زیست و پرافتخار رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید