اگر دنبال کار هستید، این مهارت ها را در خود ایجاد کنید

به گزارش مجله چایی، بهترین ها:بعضی مهارت ها هستند که کارفرماها برای استخدام نیروی مناسب به آن ها توجه می نمایند. اگر شما هم دنبال کار هستید بهتر است که این مهارت ها را در خود تقویت کنید.

اگر دنبال کار هستید، این مهارت ها را در خود ایجاد کنید

مهارت های ارتباطی

توانایی در برقرار کردن ارتباطی خوب و موثر به هر طریقی از ویژگی های بسیار مهمی است که کارفرما ها در پیش هستند. خوب ارتباط برقرار کردن به وسیله ایمیل، حرف زدن، تماس های تلفنی و با زبان بدن و البته خوب گوش کردن و توانایی پیروی از دستورات و بازخورد ارائه دادن، همگی از مهارت های ارتباطی محسوب می شوند.

روراستی

کارفرما ها به اطلاعات دقیق و به موقع در خصوص کسب و کارشان و کارمندان احتیاج دارند. مرتکب خطایی شده اید؟ بسیار خب، پنهانش نکنید، به آن اعتراف کنید و یاد بگیرید دیگر آن را تکرار نکنید.

صلاحیت های تکنیکی

بیشتر سِمت ها احتیاج به مهارت های خاصی دارند. اگر شما استخدام شده اید که کار های خاصی را انجام دهید پس باید مهارت های لازم را داشته باشید. از قلم نیاندازید که از هر فرصتی برای تقویت مهارت های تان بهره ببرید.

وجدان کاری

به موقع سر کارتان حاضر شوید، وظایف تان را به خوبی انجام دهید، به هدف های شرکت و ضرب الاجل ها توجه داشته باشید و با تمام توان خود کار کنید. یک کارفرما از کارمندش دیگر چه می خواهد؟

انعطاف پذیری

کارفرما ها و کارمندا شان احتیاج دارند نسبت به شرایط متغیر کسب و کار، فورا واکنش مناسب را نشان دهند. کارفرما ها می خواهند بدانند چه کسی می تواند برای تغییرات لازم، دست به عمل بزند.

اراده و پشتکار

مدیران و کارفرما ها معمولا اهداف چالش برانگیزی پیش پای کارمندان خود می گذارند، اما این هدف ها در نهایت قابل دسترس اند. کلید رسیدن به این هدف ها این است که بتوانید سخت کار کنید و با پشتکار و اراده در مواجهه با موانع و مسائل، همچنان رو به جلو حرکت کنید.

توانایی همکاری و سازگاری با سایر کارمندان

کارفرما ها و مدیران دوست دارند کارمندانی داشته باشند که بتوانند دوش به دوش آن ها کار نمایند و با روحیه تیمی قوی در کنار همکاران خود بمانند و در شرایط گوناگون، خود را با بقیه سازگار نمایند.

اشتیاق و توانایی برای افزودن دانش و تقویت مهارت

کسب و کار ها تغییر می نمایند و اغلب احتیاج است راهی برای رسیدن به دانش و آگاهی تازه، توسعه مهارت ها و کشف راه های تازه برای انجام امور پیدا کنید. افرادی که به یاد گرفتن علاقه دارند و می توانند دانش خود را به دیگران نیز انتقال بدهند، ارزشمندند.

مهارت های حل مسئله

شرکت ها و سازمان ها در پی افرادی هستند که انگیزه وارد شدن به چالش ها را با حداقل احتیاج به دیگران داشته باشند. کارمندان باید بتوانند متوجه شوند چه کاری باید در چه زمانی انجام گردد و طبق آن واکنش نشان بدهند.

مهارت مدیریتی

وقتی شرکت ها افراد را برای سِمت های مدیریتی استخدام می نمایند در پی کسانی هستند که بتوانند تعاملات موفقیت آمیزی با کارمندان داشته باشند. حتی اگر شما در سِمت مدیریت قرار نگیرید، باز هم مهارت مدیریت و رهبری، مهارتی ارزشمند است که باید به آن مجهز باشید. همه کار ها و سِمت ها، کم و بیش به مهارت مدیریتی احتیاج دارند.

وفاداری

کارفرما ها باید بتوانند به کارمندان خود اعتماد نمایند و اطمینان داشته باشند که آن ها نیز تمام کوشش خود را می نمایند. مدیران دوست ندارند افرادی را استخدام نمایند که احتیاج به دیده بانی و مراقبت مداوم دارند و قابل اعتماد نیستند.

نگرش مثبت

نگرش و بینش شاید همه چیز نباشد، اما بی نهایت ارزشمند است. کارفرما ها می خواهند کارمندان شان حتی در شرایط استرس برانگیز و سخت نیز نگرش مثبت خود را حفظ نمایند. مثبت اندیشی باعث افزایش قدرت صبر و تحمل می گردد و کارفرما ها دوست دارند افرادی را به کار بگیرند که می توانم ورد زبان شان است و هراسی از روبرویی با مسائل ندارند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1383

به "اگر دنبال کار هستید، این مهارت ها را در خود ایجاد کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر دنبال کار هستید، این مهارت ها را در خود ایجاد کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید