بازسازی بنای امام زاده سلطان سیدمحمد تحت نظارت میراث فرهنگی انجام نشده است

به گزارش مجله چایی، معاون میراث فرهنگی قزوین گفت: بنای امام زاده سلطان سیدمحمد در فهرست میراث ملی به ثبت نرسیده و اداره کل استان، نظارتی بر اجرای پروژه بازسازی آن ندارد.

بازسازی بنای امام زاده سلطان سیدمحمد تحت نظارت میراث فرهنگی انجام نشده است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، به دنبال انتشار تصویری در مورد نحوه بازسازی امامزاده سلطان سیدمحمد قزوین در تاریخ 30 خرداد 1399 در فضای مجازی، احسان نورانی اضافه کرد: بنای امام زاده سلطان سید محمد در خیابان تبریز و ضلع جنوبی مدرسه سردار واقع شده و یکی از زیارتگاه های معتبر شهر قزوین به شمار می رود که بر اساس مستندات موجود در دهه چهل به طور کلی و به شیوه جدید بازسازی شده و گنبد روی آن نیز در دهه 50 اجرا و دارای سازه آهنی و کاملاً نوساز هست که در سال 1363 توسط استاد تقی عباسپور کاشی کاری شده است.

او با بیان اینکه در مورد انتساب ساختمان اصلی بنا به دوره های تاریخی منبع قابل تأییدی وجود ندارد، اظهار داشت: پروژه بازسازی امامزاده و گنبد آن به صورت فعلی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و هیئت امنای امامزاده در حال اجرا است که با توجه به سازه جدید بنا و ثبتی نبودن آن، اداره کل استان نظارتی بر اجرای پروژه ندارد.

امام زاده سلطان سید محمد در انتهای یک کوچه بن بست منشعب از خیابان تبریز در مجاورت چند بنای قدیمی از جمله بنای قاجاری مسجد مدرسه سردار قرار گرفته که اهالی آن را به نام سلطان سیدمحمد می شناسند و معتقدند که او یکی از نوادگان امام جعفر صادق است. آیینه کاری، گچ بری و کاشی کاری از جمله تزئینات بنای فعلی امام زاده به شمار می رود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 420

به "بازسازی بنای امام زاده سلطان سیدمحمد تحت نظارت میراث فرهنگی انجام نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی بنای امام زاده سلطان سیدمحمد تحت نظارت میراث فرهنگی انجام نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید