باید با کرونا و سویه های آن زندگی کنیم، ساده انگاری مردم تهدید است

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه فکر کنیم کرونا ریشه کن شده اشتباه است، بلکه باید با انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، با آن زندگی کرد.

باید با کرونا و سویه های آن زندگی کنیم، ساده انگاری مردم تهدید است

یحیی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اُمیکرون جدای از کرونا نیست، یک سویه جدیدی بوده که تغییر ژنوم داده و عمدتاً در اطفال دیده می گردد و ممکن است مانند دیگر سویه ها در تیررس واکسیناسیون نباشد.

وی ادامه داد: چیزی که ما را تهدید می نماید ساده انگاری مردم است که فکر می نمایند چون واکسن زده اند دیگر چیزی آن ها را تهدید نمی نماید و نیازی به ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی نیست، که همین امر به ما ضربه می زند، وگرنه اعتقاد ما این بوده که پیشگیری بهتر از درمان است.

ابراهیمی توضیح داد: در بحث پیشگیری تأکید ما بر رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک به همراه شست وشوی مکرر دست ها به عنوان عنصر اصلی غیردارویی و واکسیناسیون است.

وی تأکید کرد: کسانی که تا به امروز واکسیناسیون را انجام ندادند به نفعشان است که انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در حال حاضر در خیلی از کشورهای جهان رقم بچه هایی که بین پنج تا 12 سال نیز واکسینه می شوند، بیان نمود: در خیلی کشورها که بچه ها نیز تزریق واکسن داشته اند، ملاحظه شده که مقدار ابتلا در آن ها کاهش پیدا نموده و بر این اساس توصیه می کنیم مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن را جدی بگیرند، چراکه اُمیکرون سرانجام کرونا نیست و ممکن است در آینده یک فرم دیگر با جهش دیگر مشاهده گردد.

وی مطرح کرد: در کمیته علمی ستاد مبارزه با بیماری کرونا که هفته گذشته انجام شد بر رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن در بزرگسالان و بچه ها پنج تا 12 سال تأکید شد.

ابراهیمی ادامه داد: ما باید با این بیماری زندگی کنیم، اینکه فکر کنیم ریشه کن شده تصور اشتباهی بوده که با رعایت دو اصل پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1476

به "باید با کرونا و سویه های آن زندگی کنیم، ساده انگاری مردم تهدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با کرونا و سویه های آن زندگی کنیم، ساده انگاری مردم تهدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید