بزرگ ترین شهربازی دنیا

به گزارش مجله چایی، اگر اهل هیجان و ریسک کردن های زیاد هستید و دنبال راهی برای تخلیه انرژی خود بوده اید، ما به شما شهربازی را پیشنهاد می دهیم. از بین دوستداران آدرنالین چه کسی است که پرتاب شدن و سوار شدن بر ترن پر سرعت را به سایر کار های خود ترجیح ندهد؟

بزرگ ترین شهربازی دنیا

حال با ما همراه باشید تا بزرگترین و بهترین شهربازی های جهان را به شما معرفی کنیم.

بزرگ ترین شهربازی جهان

1. تپه پارک گوزن ها در دانمارک

این شهربازی از قدیمی ترین و معروف ترین شهربازی های جهان است که در سال 1583 افتتاح شده است. اگر چهارشنبه ها بلیط آن را نقدی خریداری کنید، از 50 درصد تخفیف برخوردار خواهید شد. از دلایل اصلی ساخت این شهربازی پیدا شدن چشمه آب طبیعی در آن مکان بوده است. در آن زمان دسترسی به آب شیرین سخت بوده و با پیدا کردن آن مردم تلاش کردند تا آن را حفظ و نگهداری کنند؛ زیرا افراد بومی و محلی آنجا آب شیرین را شفا بخش می دانستند. از مشخصه های این شهربازی که بکن نام دارد، ترن هوایی آن است که در سال 1932 تکمیل شد. امروزه این مکان 33 ترن دارد که از بین آن ها می توان به ماین ترین، تارن گایست و اولون اشاره کرد.

2. قلمرو جادویی فلوریدا

از پر بازدیدترین شهربازی های جهان محسوب می گردد و اولین شعبه از مجموعه چهار بخشی دیزنی در شهر اورلاندو است که مجیک کینگ دام نامیدند. بعد از این که مردم گاو چرون را در والت دیزنی دیدند، مجیک کینگ دام با مسئله ای روبرو شد و سعی کرد آن را برطرف کند. او با تاسیس تونلی در زیر شهربازی توانست این مشکل را حل نماید و از آن پس کارمندان از طریق آن رفت و آمد کنند.

3. جهانی فراری

این شهربازی که در سال 2010 در ابوظبی افتتاح شد، مدعی بزرگترین شهربازی رو بسته جهان است و بیشتر وسایل آن برای همگان یعنی خانواده ها مناسب است. اما اگر دنبال سریع ترین ترن هوایی جهان هستید؛ ترن فرمولا روسا را به شما پیشنهاد می دهیم. این ترن در کمتر از 5 ثانیه به سرعت 240 کیلومتر می رسد. مواظب انتخاب خود باشید!

4. سیکس فلگز آمریکای بزرگ

این شهربازی دارای مرتفع ترین، سریع ترین و پر شیب ترین ترن هوایی از جنس چوب در جهان است. همچنین دارای سقوط آزاد از ارتفاع 914 متری است. این شهربازی از دسته شهربازی های خانوادگی است و شامل ترن های آبی و برنامه های زنده و وسایل مخصوص بچه ها است. مطمئنا معلق بودن در ارتفاع 30 متری با چند دور چرخش برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بزرگترین حلقه ترن هوایی جهان در بهار سال 2018 افتتاح خواهد شد.

5. شهربازی پورت اونچورا

این پارک بزرگ ترین شهربازی در اروپا است و دارای یک پارک آبی و چهار هتل چهار ستاره می باشد که هر کدام 500 اتاق دارند. اصلی ترین دستگاه این پارک که در سال 1995 تاسیس شده بود، ترن درگن کان است که طولانی ترین راستا را دارد و دارای هشت چرخش 180 درجه ای است. پارک پورت اونچورا 71 ترن دارد و روزانه در پارک صدها نمایش اجرا می گردد. بزرگترین ترن این مجموعه که به 6 ناحیه تقسیم شده است و پس از کاهش سرعت به گرانش سه نیوتون می رسد.

6. کانی آیلند

اگرچه این پارک شبیه شهربازی نیست، اما در بین سالهای 1880 تا 1920 به عنوان پایتخت تفریحی آمریکا شناخته شده بود. این مکان در دوران محبوبیت خود سه پارک بزرگ داشت، که یکی از آنها به نام لونا پارک آتش گرفت. بعدها در سال 2010 این پارک مجددا افتتاح شد. از ترن های قدیمی این پارک که سریع ترین آنها به شمار می رود، ترنی است که در سال 1927 از چوب ساخته شده وهمچنان فعال است. این ترن در سال 1988 به عنوان یکی از مشخصه های شهر نیویورک شناخته شده بود.

7. تیوولی

این شهربازی در غرب شهر کپنهاک قرار گرفته است و همین موضوع باعث محبوبیت این پارک شده بود. این پارک مورد علاقه مسافران هم بود، زیرا فاصله چندانی با هتل نداشت. دلیل افتتاح تیوولی یا واکس هال در آن زمان وجود پناهگاهی برای مردم بود تا از زندگی شهری به این شهر بازی پناه آورند. پارک تیوولی دومین شهربازی از نظر قدمت در جهان نامیده می گردد. الهام بخش والت دیزنی برای ساختن دیزنی لند در کالیفرنیا بازدید وی از همین پارک تیوولی بود. امروزه واکس هال، بسیار فراتر از یک پارک و شهربازی است و دارای چندین بخش از جمله اجراهای تئاتر، رستوران ها، پارک های بزرگ و ترن های هیجان انگیز می باشد. با توجه به سلایقتان درتیوولی می توانید هم به شنیدن داستان های کریستین اندرسن بپردازید و هم می توانید از نشستن بر روی ترن، جاذبه 4 نیوتنی را تجربه کنید.

8. کینگز آیلند

بنشی طولانی ترین ترن هوایی مارپیچ جهان در کینگز آیلند قرار گرفته است که 1257 متر طول و هفت نقطه چرخشی حلزونی دارد. در این پارک علاوه بر اجرای موسیقی، زمین بازی بچه ها، ترن های هوایی و اجراهای زیبا، زمینی برای دایناسورهای رباتیک با مقیاس های واقعی دارد.

9. بتو کاررو ورلد

این پارک که در برزیل واقع است، شامل هفت بخش متفاوت مانند ماجراجویی دلهره آور، جزیره رویا، روستای ژرمن و جزیره دزدان دریایی است. هر کدام از این بخش ها امکانات، رستوران ها و ترن های خاص خود را دارند. این شهر بازی چنان رعب و وحشتی به جان شما می اندازد که گویی شخصیت اول فیلم های ترسناک هستید!

10. سدار پوینت

این شهربازی عنوان خانه ترن های هوایی را در آمریکا از آن خود کرده است و قدمت آن به سال 1870 برمی گردد. همچنین برای شانزدهمین بار از سوی amusement today لقب بهترین شهربازی جهان را برای خود ثبت کرده است. این پارک 18 ترن متفاوت دارد که یکی از آنها مرتفع ترین و پر سرعت ترین ترن هوایی واژگون جهان است وعلاوه بر آن دارای 71 وسیله جذاب دیگر برای سرگرمی شما است. این شهربازی افتخارات دیگری نیز دارد. مانند پر بازدید کننده ترین شهربازی فصلی، ترن هوایی با ارتفاع های متفاوت در هر چهار گروه و… . بی شک سدار پوینت یکی از بهترین شهربازی ها در سطح جهان است. این شهربازی واقع در شهر اوهایو است.

11. دیسکاوری کوو

این پارک استوایی که در فلوریدا قراردارد، تنها با رزرو بلیط می توان از آن بازدید کرد. البته بلیط های آن محدود به 1300 نفر است که دلیل موجهی برای این امر دارد. گویا با این قانون دیگر مجبور به تحمل صف های طولانی و تجمع افراد در شهربازی نیستیم. این پارک کاملاً از طبیعت بهره گرفته است. جوری که شما می توانید در کنار دلفین ها شنا کنید، در کنار سمورهای آبی از آب لذت ببرید. می توانید با استفاده از دستگاه تنفسی زیر آب، در کنار موجودات دریایی باشید و یا به پرندگان غذا بدهید. این امکان را هم هرگز از قلم نیاندازید که به محض ورود تان به شما نوشیدنی و غذای رایگان داده می گردد. همچنین با پرداختن پول بیش تر می توانید از امکانات بیش تری بهره مند شوید.

12. باغ های بوش در فلوریدا

این شهربازی تجربه بسیار هیجان انگیزی را به شما هدیه می دهد. مرتفع ترین سقوط آزاد ایستاده در این پارک شما را به ارتفاعی وحشتناک می برد و با سرعت هرچه تمام تر، با صورت به سمت زمین پرتاب می کند. این در حالی است که شما هرچه التماس کنید فایده ندارد. زیرا دست و پای شما مانند بیماران روانی بسته شده است.

13. برج های آلتون در انگلیس

این برج ها در سال 1860 افتتاح شدند؛ ولی تا سال 1980 شهربازی ای در کار نبود. این پارک رتبه اول در بین شهربازی های انگلستان را دارد. زیرا اساس و زیربنای شهربازی را آثار چارلز دیکنز تشکیل می دهد. این مجموعه علاوه بر شهربازی که ترن های هیجان انگیزی مانند نمسیس (ترنی واژگون و آبلیویون که عمودی است) دارد که دارای هتل های مجلل و پارک آبی می باشد. این شهربازی بسیار مورد علاقه بچه ها نیز می باشد.

14. سیکس فلگز ماجراجویی بزرگ

این شهربازی در شهر نیوجرسی قرار گرفته است. ترن هوایی کینگدا کا که دومین ترن پر سرعت در کل جهانست و به شکل U برعکس می باشد، شما را در عرض سه و نیم ثانیه از سرعت صفر به 206 کیلومتر در ساعت می رساند، در این شهربازی قرار گرفته است. اگر می خواهید گرانش 5 نیوتن را تجربه کنید، ما این ترن را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر اهل ریسک کردن نیستید اصلا سمت کینگ داکا نروید زیرا فضانوردان هنگام پرتاب موشک تنها گرانش 3 نیوتن را تجربه می کنند. بنابراین انتخاب این ترن کمی یا خیلی دیوانگی میخواهد. ارتفاع این ترن هم اندازه با یک ساختمان 45 طبقه ای می باشد!

15. یونیورسال اورلاندو

شما با رفتن به این شهر بازی که در فلوریدا قرار گرفته است، گویی پا به جهانی هری پاتر گذاشته اید. این شهربازی از دو قسمت استودیوهای یونیورسال و آیلندز آو ادونچر تشکیل شده است. این پارک در سال 1990 به عنوان پارک تم جهانی انتخاب شد و همچنین دومین استراحتگاه اورلاندو بعد از والت دیزنی می باشد که شامل 6 هتل، پارک آبی و هتل جهانی ادونچر می باشد.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 648

به "بزرگ ترین شهربازی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین شهربازی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید