بهره مندی حدود 2 هزار دانش آموز خوزستانی از خدمات مراکز اختلالات یادگیری

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/خوزستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از بهره مندی یک هزار و 974 دانش آموز مدارس عادی از خدمات مراکز مسائل ویژه یادگیری در سراسر استان اطلاع داد.

بهره مندی حدود 2 هزار دانش آموز خوزستانی از خدمات مراکز اختلالات یادگیری

علی ممبینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ارائه خدمات مراکز اختلالات یادگیری به دانش آموزان اظهار کرد: تا به امروز یک هزار و 974 دانش آموز مدارس عادی از خدمات 32 مرکز مسائل ویژه یادگیری در سراسر استان خوزستان بهره مند شده اند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در مورد کارکرد مراکز اختلالات یادگیری، گفت: این مراکز، در ارتقای کیفیت آموزش، کاهش نرخ ترک تحصیل و کاهش افت تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی دارند.

وی اضافه نمود: دانش آموزانی که از نظر هوشی و ذهنی سالم هستند و بهره هوشی عادی دارند، ممکن است در بعضی از درس ها مثل دیکته یا ریاضی و یا هر درس دیگری دچار اختلال و مشکل باشند. در واقع این دانش آموزان از نظر تمرکز و توجه، مشکل دارند. وقتی یک دانش آموز دچار مشکل شناسایی گردد، به مراکز اختلالات یادگیری معرفی می گردد و پس از معرفی، تست هوشی کاملی از دانش آموز گرفته می گردد تا مشکل به صورت دقیق مشخص گردد. پس از آن نیز برنامه آموزشی برای وی تدوین می گردد.

ممبینی با بیان اینکه کلاس های مراکز اختلالات یادگیری به صورت فوق برنامه و در هفته چند بار برگزار می شوند، گفت: در حال حاضر 34 مرکز مسائل ویژه یادگیری در سراسر استان خوزستان دارای مجوز فعالیت هستند و در بهمن ماه دو مرکز رشد شادگان و آفاق حمیدیه نیز به چرخه فعالیت آموزشی اضافه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1488

به "بهره مندی حدود 2 هزار دانش آموز خوزستانی از خدمات مراکز اختلالات یادگیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی حدود 2 هزار دانش آموز خوزستانی از خدمات مراکز اختلالات یادگیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید