تأیید حکم اعدام علیه تعدادی از رهبران اخوان المسلمین در مصر

به گزارش مجله چایی، دادگاه مصر حکم اعدام 12 نفر از رهبران اخوان المسلیمن را تأیید کرد.

تأیید حکم اعدام علیه تعدادی از رهبران اخوان المسلمین در مصر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حکم قطعی اعدام 12 نفر از رهبران مصر از جمله افراد برجسته ای همچون محمد البلتاجی و صفوت حجازی را تأیید و صادر شد.

براساس گزارش اسکای نیوز، دادگاه تجدید نظر مصر، امروز دوشنبه حکم اعدام علیه 12 نفر از رهبران اخوان المسلمین را که به سازماندهی تحصن در میدان رابعه عدویه و تجمعات مردمی در حمایت از محمد مرسی رئیس جمهور سابق و درگذشته مصر متهم بوده اند، به صورت قطعی و نهائی تأیید کرد.

دادگاه تجدید نظر مصر، حکم اعدام عبدالرحمن البر، محمد بلتاجی، صفوت حجازی، اسامه یاسین، احمد عارف، ایهاب وجدی محمد، محمد عبدالحی، مصطفی عبدالحی الفرماوی، احمد فاروق کامل، هیثم السید العربی، محمد محمود علی زنانی و عبدالعظیم ایراهیم محمد را به اتهام دست داشتن در حوادث میدان رابعه عدویه در سال 2013 تأیید نموده است.

این دادگاه در مقابل، احکام صادره علیه 31 متهم دیگر در این پرونده را از اعدام به حبس ابد کاهش داد و احکامی دیگر را تأیید کرد.

این پرونده، به موضوع تحصن هزاران نفر از هواداران اخوان المسلمین در میدان رابعه عدویه در منطقه نصر شهر قاهره در اعتراض به کودتای نظامی عبدالفتاح السیسی رئیس ستاد مشترک نیرو های مسلح وقت مصر علیه محمد مرسی رئیس جمهور این کشور و برکناری او از قدرت ارتباط دارد.

عبدالفتاح السیسی پس از به دست دریافت قدرت در مصر، اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی خواند و دادگاه این کشور بیشتر رهبران آن را محاکمه کرد که بعضی از آن ها به اعدام، بعضی به حبس ابد و بعضی دیگر به مجازاتی دیگر محکوم شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1132

به "تأیید حکم اعدام علیه تعدادی از رهبران اخوان المسلمین در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید حکم اعدام علیه تعدادی از رهبران اخوان المسلمین در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید