توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!

به گزارش مجله چایی، در سه اجرای نخست این نمایش، بهنوش طباطبایی با گربه اش روی صحنه بازی نموده بود، اما در اجرای شب گذشته، یکشنبه 30 شهریور ماه، این اپیزود اجرا نشد و رحمانیان با خواندن متنی، اظهار داشت که مشکل اپیزود بانو و گربه ملوس، حضور گربه بهنوش طباطبایی روی صحنه نمایش بوده است.

توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!

بهنوش طباطبایی که به تازگی با نمایش عشق روز های کرونا نوشته و کار محمد رحمانیان روی صحنه بود، از گروه اجرایی این نمایش خداحافظی کرد.

این بازیگر که همراه با گربه اش در یکی از اپیزود های این نمایش با نام بانو و گربه ملوس در فضای باز تالار وحدت ایفای نقش می کرد، با انتشار متنی در صفحه شخصی خود از خداحافظی اجباری اش با این نمایش اطلاع داد.

او هرچند به طور تعیین اعلام ننموده که این کناره گیری به چه دلیل بوده است، ولی از همکاری های پیشین خود با محمد رحمانیان در نمایش های ترانه های قدیمی، سینما های من، آدامس خوانی و آینه های رو به رو به نیکی یاد نموده و یادآوری نموده که اسفند سال گذشته هم که مشغول بازی در نمایش روز های رادیو دیگر اثر این کارگردان بوده که اجرایش به دلیل همه گیری کرونا، ناتمام ماند.

او در بخشی از متن خود نوشته: این بار هم یاد گرفتم که اگر همه جهان بخواهند ارزش ها، انگیزه ها و شور و عشق و تعهد مرا نسبت به حرفه ای که برایم مقدس است، به هیچ انگارند، ایستادگی کنم. چراکه پشت سرم کارگردانی را دارم که چارچوب های حرفه ای و اخلاقی حرفه اش را هنوز در هیاهوی صدا های گوش خراش و ساز های ناکوک از یاد نبرده.

بهنوش طباطبایی در ادامه با اشاره به متنی که رحمانیان شب گذشته، 30 شهریور ماه، در اجرای خود خوانده، از این کارگردان قدردانی نموده و در بخش پایانی نوشته است: من قوی می مانم، نا امید نمی شوم. صبر می کنم برای آمدن روز هایی که با قدم های راسخ به صحنه نمایش بازگردم نه با قدم هایی لرزان و سست...

در سه اجرای نخست این نمایش، بهنوش طباطبایی با گربه اش روی صحنه بازی نموده بود، اما در اجرای شب گذشته، یکشنبه 30 شهریور ماه، این اپیزود اجرا نشد و رحمانیان با خواندن متنی، بیان کرد که مشکل اپیزود بانو و گربه ملوس، حضور گربه بهنوش طباطبایی روی صحنه نمایش بوده است.

او در این متن بار ها به احادیث و روایاتی استناد کرد که از قول بزرگان دینی درباره نگهداری حیواناتی مانند گربه و خروس و گوسفند و ... و برکاتی که این حیوانات به همراه دارند، روایت شده است.

او خطاب به تماشاگران این نمایش اعلام نموده که اپیزود بانو و گربه ملوس به خواست و اراده شورای نظارت مرکز هنر های نمایشی و مدیرکل اداره هنر های نمایشی با مشکل ممیّزی روبرو و حذف شده است.

رحمانیان همچنین اشاره نموده که پیش از این هم حیوانات دیگری مانند اسب و مار و خرگوش در اجرای نمایش هایی مانند کلبه عمو تم، عرق خورشید، اشک ماه و اثر پرتو های گاما... روی صحنه حضور داشته اند.

گفته می گردد این هنرمند پیش از شروع اجرای نمایشش از این ممنوعیت مطلع بوده است.

ایسنا آماده انتشار صحبت های مسئولان تئاتری بابت حواشی این نمایش است.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 774

به "توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید