ثبت نام مسکن ملی در همدان از 16 آذر آغاز می شود

به گزارش مجله چایی، مدیر کل راه و شهرسازی همدان گفت: نخستین مرحله از ثبت نام طرح مسکن ملی در این استان از ساعت 10 صبح روز شنبه 16 آذر آغاز می شود.

ثبت نام مسکن ملی در همدان از 16 آذر آغاز می شود

حسن ربانی ارشد افزود: هم زمان با همدان ثبت نام مسکن در استان های یزد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه نیز آغاز می شود و در ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 18 آذر به پایان می رسد.

وی با اشاره به این که در مرحله نخست اجرای طرح مسکن ملی استان همدان نزدیک به سه هزار و 500 واحد مسکونی سهمیه دارد، خاطرنشان کرد: در صورت تکمیل ظرفیت این میزان سهمیه سامانه ثبت نام این طرح بسته می شود.

ربانی ارشد اضافه کرد: در صورت ارائه زمین دولتی به راه وشهرسازی همدان، در مراحل بعدی این میزان سهمیه افزایش می یابد.

وی با اشاره به این که متقاضیان برای ثبت نام از اینترنت با سرعت مناسب استفاده کنند، ادامه داد: در مجموع بیش از 2 هزار واحد مسکن ملی در شهرهای زیر 100 هزار نفر و یک هزار و 500 واحد در شهرهایی با جمعیت بیش از 100 هزار نفر استان به متقاضیان داده می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی همدان گفت: در مرحله نخست این طرح نزدیک به 120 واحد مسکونی مسکن ملی برای اقشار ویژه از جمله ایثارگران، خانواده های 2 معلول و در قالب خیرین مسکن ساز پیش بینی شده است.

ربانی ارشد ساخت این تعداد واحد مسکن ملی در استان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی طرح مسکن ملی استان همدان به صورت آپارتمان ساخته می شود.

وی عنوان کرد: به هر سه جانباز (بیش از 25 درصد) که تاکنون از تسهیلات دولتی استفاده نکرده اند، یک زمین برای ساخت مسکن ملی واگذار می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: بر اساس اولویت بندی، متقاضیان همدانی می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این طرح، درخواست خود را برای خرید خانه ثبت کنند.

وی تاکید کرد: کارگزاران برای ساخت این واحدهای مسکونی سودی از متقاضیان دریافت نمی کنند و تنها هزینه تمام شده ساخت هر واحد از متقاضیان دریافت می شود.

ربانی ارشد گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.tem.mrud. ir شرط های نام نویسی در این طرح را مطالعه و اقدام به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود کنند.

وی ادامه داد: متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، پنج سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم ج آنها (استفاده نکردن از تسهیلات و یارانه های ارگان های دولتی) از شرط های لازم ثبت نام متقاضیان در این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان اضافه کرد: پس از پایان مرحله نخست نام نویسی، آمار اولیه تعداد ثبت نام کنندگان تعیین و با توجه به نیاز، تعداد سهمیه های هر شهر کاهش یا افزایش داده می شود.

وی افزود: اگر تعداد متقاضیان واجد شرایط شهر همدان زیاد باشد سهمیه واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی و تولید مسکن این شهر افزایش می یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به این که متقاضیان باید نزدیک به 100 میلیون تومان آورده داشته باشند، اضافه کرد: به متقاضیان هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین 75 تا 100 میلیون تومان تسهیلات 12 ساله با سود 18 درصد واگذار می شود.

ربانی ارشد گفت: زمین این واحدها نیز امسال قیمت گذاری می شود و پس از گذشت 2 سال، در اقساط 36 ماهه از متقاضیان دریافت می شود.

وی گفت: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه های مسکونی در کوی شهید مدنی و کوی شهید بهشتی ساخته می شود.

بر اساس سرشماری سال 1395 همدان با وسعت نزدیک به 20 هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و 750 هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی 88 نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم ترین استان های کشور قرار داده است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است 400 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در بافت های فرسوده شهری و 100 هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال 1384 به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 70

به "ثبت نام مسکن ملی در همدان از 16 آذر آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مسکن ملی در همدان از 16 آذر آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید