خبرنگاران یک نفر دیگر به جان باختگان کرونا در استان سمنان افزوده شد

به گزارش مجله چایی، سمنان- خبرنگاران- ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته یک فوتی در استان سمنان برجای گذاشت و بر این اساس از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر دوشنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به عدد 883 رسید.

خبرنگاران یک نفر دیگر به جان باختگان کرونا در استان سمنان افزوده شد

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه دوشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان گفت: 34 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان به 22 هزار و 216 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 28 بیمار بهبودیافته از کرونا در 24 ساعت اخیر از بیمارستان های استان سمنان ترخیص شدند و بر این اساس موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در استان سمنان به هفت هزار و 86 نفر رسید.

طبق اعلام این کمیته، 110 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و 15 هزار و 530 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع کرونا تا به امروز 15 هزار و 908 مورد مثبت بیماری کووید19 بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

نوید دانایی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته (از 5 تا 6 بهمن ماه) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شد و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به چهار هزار و 358 نفر رسید و 11 هزار و 550 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 به سه هزار و 672 نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 649 نفر فوت شدند.

شهرستان های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان،گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران گفت: تا به امروز یک میلیون و 379 هزار و 286 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 98 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 57 هزار و 481 نفر رسیده است.

سیما سادات لاری گفت: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (6 بهمن 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 9 هزار و 309 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و 681 نفر بستری شدند.

وی افزود: تا به امروز یک میلیون و 171 هزار و 70 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. همچنین 4057 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا به امروز 8 میلیون و 960 هزار و 186 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 908

به "خبرنگاران یک نفر دیگر به جان باختگان کرونا در استان سمنان افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک نفر دیگر به جان باختگان کرونا در استان سمنان افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید