در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟

به گزارش مجله چایی، در حراجی اخیر ساتبیز یکی از تابلوهای نقاشی روتکو نقاش مشهور آثار انتزاعی به یکی از گران ترین آثار این هنرمند تبدیل شد و رکورد جدیدی نیز برای جسکون پولاک نقاش نامدار آمریکایی به ثبت رسید.

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رویترز، در حراجی روز دوشنبه ساتبیز در نیویورک یکی از تابلوهای نقاشی مارک روتکو نقاش مطرح اکسپرسیونیست انتزاعی به قیمت 82.5 میلیون دلار فروخته شد تا این اثر به دومین اثر گران این هنرمند تبدیل گردد.

این تابلو نقاشی که شماره هفت نام دارد و 241 سانتی متر ارتفاع، در سال 1951 خلق شده است و سه بخش صورتی، زرد، نارنجی تشکیل شده است. انتظار می رفت این اثر هنری به قیمت 70 الی 90 میلیون دلار به فروش برسد. این نقاشی در حراجی روز دوشنبه برای نخستین بار به مزایده گذاشته شد.

رکورد فروش آثار روتکو در سال 2012 و با فروش تابلو نقاشی نارنجی، قرمز و زرد به قیمت 86.9 میلیون دلار در حراجی کریستیز نیویورک شکسته شد.

تابلو نقاشی شماره هفت فقط یکی از آثاری بود که از هنرمندان برجسته دنیا و از مجموعه آثار هنری مکلو در این حراجی ارائه شد.

از دیگر آثاری که روز دوشنبه به فروش رسیدند به مجسمه بینی متعلق به سال 1947 می توان اشاره نمود که به وسیله آلبرتو جاکومتی گران ترین مجسمه ساز دنیا خلق شده است. این مجسمه به قیمت 78.4 میلیون دلار فروخته شد. رکورد گرانترین مجسمه دنیا در سال 2015 با به فروش رسیدن یکی از مجسمه های جاکومتی به قیمت 141.3 میلیون دلار شکسته شد.

در این حراجی بعلاوه یکی از آثار هنری اندی وارهول هنرمند نامدار آمریکایی به نام 9 مونرو که در سال 1962 و برای یادبود مرلین مونرو خلق شده است، به قیمت 48.5 میلیون دلار به فروش رسید. یکی دیگر از آثار این هنرمند به نام شانزده جکیز که برای یادبود ژاکلین کندی همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا خلق شده است به قیمت 33.9 میلیون دلار فروخته شد.

بعلاوه تابلو نقاشی شماره 17، سال 1951 اثر جسکون پولاک رکورد جدیدی برای آثار این هنرمند مشهور آمریکایی به ثبت رساند و به قیمت 61.2 میلیون دلار به فروش رسید.

بعلاوه تابلو نقاشی بدون عنوان متعلق به سال 2007 که به وسیله سای تومبلی هنرمند آمریکایی خلق شده است و گل های صد تومانی سرخ انتزاعی را به تصویر می کشد به قیمت 58.9 میلیون دلار فروخته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1407

به "در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید