در روزهای گرم تابستان آب گرم بنوشید

به گزارش مجله چایی، کارشناس تغذیه گفت: در روزهای گرم تابستانی خیلی ها هوس سرکشیدن یک نوشیدنی خنک را می نمایند و بیشترین نوشیدنی که در تابستان مصرف می گردد، آب است.

در روزهای گرم تابستان آب گرم بنوشید

دکتر رقیه نجفی بیان نمود: گرم شدن هوا و افزایش دما باعث شده که افراد برای خنک شدن از آب سرد استفاده نمایند اما مصرف آب یخ با خود آسیب های فراوانی به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه نوشیدن آب سرد خطرات و آسیب هایی به دنبال دارد، اظهار کرد: زمانی که آب مصرف می کنیم نباید دمای آب خیلی بالاتر و پایین تر از دمای بدن باشد چراکه نوشیدن آب خیلی سرد باعث می گردد بیشتر فرد احساس تشنگی کند.

کارشناس تغذیه اعلام کرد: دمای آب مصرفی باید سه تا پنج درجه پایین تر از دمای بدن باشد و اگر بیشتر از این مقدار باشد آسیب های جدی به دستگاه گوارش خواهد زد.

وی گفت: نوشیدن آب سرد باعث انقباض معده می گردد و هضم را کمی مشکل ساز می نماید و شایعاتی هم وجود دارد که باعث مسائل کبدی هم می گردد اما هنوز هیچ مطالعه ای آن را تأیید ننموده و حتی مصرف آب سرد روی ضخامت موکوس بینی تأثیر گذاشته و مطالعه ثابت نموده است که تنفس را برای افراد سخت تر می نماید حتی افرادی که درگیر بیماری های تنفسی هستند.

کارشناس تغذیه توصیه کرد: روزانه هشت لیوان آب مصرف کنیم چراکه با انجام فعالیت های روزانه و صرف انرژی، مقدار آب از دست رفته زیاد بوده و تأمین قوا و نیرو ضروری است.

وی یادآور شد: بهتر است آب گرم را جایگزین آب سرد کنیم، چراکه با نوشیدن آب گرم کمتر تشنه می شویم و با دمای بدن سازگارتر است البته استفاده از سبزیجات و میوه های تابستانی آب بدن را هم تأمین می نماید اما با این حال باید در کنار آن آب هم بنوشیم.

این کارشناس تغذیه با بیان اینکه افرادی که تمایل زیادی به مصرف آب ندارند و یا از مزه آب خوششان نمی آید، می توانند با آبلیمو یا گلاب و ... آن را خوش طعم نمایند و بنوشند، اظهار کرد: برای اینکه بدانیم مصرف آب کافی بوده است یا نه؟ می توانیم از رنگ ادرار اول صبح متوجه شویم مقدار آبی که مصرف نموده ایم، کافی است یا نه؟

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 619

به "در روزهای گرم تابستان آب گرم بنوشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای گرم تابستان آب گرم بنوشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید