دیپلم دریافت در 2 رشته ممکن شد

به گزارش مجله چایی، احتمالا افرادی را دیده باشید که دو مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، ولی شاید تا کنون به این موضوع برخورد ننموده باشید که یک نفر به عنوان مثال، هم دیپلم ریاضی داشته باشد و هم دیپلم تجربی. وزارت آموزش و پرورش اکنون این امکان را فراهم نموده است.

دیپلم دریافت در 2 رشته ممکن شد

به گزارش مجله چایی به نقل از میزان، وزارت آموزش و پرورش امکانی را فراهم نموده است که متقاضیان اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی (3-3-3-3) می توانند برای دریافت دیپلم مجدد اقدام نمایند.

دانش آموزان دارای گواهینامه انتها تحصیلات دوره متوسطه متقاضی دریافت دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر با دیپلم قبلی خود در نظام جدید آموزشی، می توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان، مناطق و نواحی محل اخذ دیپلم خود، پس از تطبیق دروس مشترک با نظام جدید آموزشی، در آزمون باقیمانده دروس دیپلم غیرمتناظر رشته جدید در مدارس بزرگسالان دولتی به صورت داوطلب آزاد شرکت و در صورت قبولی، در رشته جدید دیپلم دریافت نمایند.

فارغ التحصیلان نظام های قدیم 6 ساله، 4 ساله، ترمی - واحدی و سالی - واحدی، در صورت درخواست برای دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی، باید در آزمون همه دروس پایه دوازدهم شرکت نمایند.

با توجه به تمدید نظام آموزشی (1+3) (نظام قدیم) در سال تحصیلی جاری (99-1398)، دانش آموزان در صورت تمایل می توانند در رشته غیرمتناظر در نظام سالی - واحدی نیز دیپلم مجدد دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 41

به "دیپلم دریافت در 2 رشته ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلم دریافت در 2 رشته ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید