رونمایی از خط تولید اتوماتیک کیت های مدرن تشخیصی از طریق شرکت نویان

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - شرکت دانش بنیان نویان نگین پارسیان در حاشیه پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی از خط تولید داخلی سازی شده تمام اتوماتیک کیت های تشخیصی نوین آزمایشگاهی رونمایی کرد.

رونمایی از خط تولید اتوماتیک کیت های مدرن تشخیصی از طریق شرکت نویان

محمد صالحی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان نویان نگین پارسیان در مراسم رونمایی از خط تولید تمام اتوماتیک کیت های تشخیصی نسل نو آزمایشگاهی که ظهر سه شنبه 18 آبان ماه 1400 در حاشیه سومین روز پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی و با حضور دکتر محمد علی محسنی بند پی عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دکتر مجید زنگویی دبیر کل مرکز توسعه جهانگردی سلامت کشورهای اسلامی و علی عبدالملکی رییس کمیته جهانگردی اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین معضلات نظام سلامت کشور که در پاندمی کرونا به چشم آمد پائین بودن سرعت تشخیص در برابر سرعت توسعه ویروس بود.

وی افزود: شرکت نویان در راستای حل این معضل و پر کردن این حلقه مفقوده، سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داد و پیروز شد زمینه انتقال آخرین تکنولوژی روز دنیا که تشخیص بر پایه کمی لومینسانس است را به کشور فراهم کند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان نویان نگین پارسیان بیان نمود: به این ترتیب 70 محصول تشخیصی نوین آزمایشگاهی را در کشور بومی سازی کردیم و فرایند تولید آن را انجام دادیم. تولید این محصولات تحت تست های کنترل کیفی بسیار دقیق وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی اجرا شده است و حدود 4 هزار و 800 تست بیمار روی این پلتفرم نسبت به نمونه مشابه خارجی آن انجام شد. نهایتا این دستگاه تست های عملکرد و ایمنی و کیت های تشخیصی تولیدی آن نیز تست های دقت و صحت را با پیروزیت پاس کرد.

صالحی با بیان این که مفتخریم در حاشیه پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی از اولین نمونه تولید داخل این خط تولید که در خاورمیانه بی همتا است در حضور مسئولان اتاق بازرگانی و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس رونمایی کردیم، افزود: شرکت نویان در ادامه این جهت انتقال فناوری های مدرن بیشتری را در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی در دستور کار قرار داده است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: امیدواریم از ابتدای آذرماه عرضه این دستگاه اتوماتیک داخلی و کیت های تشخیصی نوین را در بازار انجام دهیم و عملا کشور را از تامین این محصولات از کشورهای خارجی بی نیاز کنیم.

برگزاری پنل تخصصی جهانگردی سلامت و تجهیزات آزمایشگاهی

در سومین روز پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی پنل تخصصی جهانگردی سلامت و تجهیزات آزمایشگاهی با حضور محمد صالحی مدیرعامل شرکت نویان نگین پارسیان و دبیر پنل، دکتر محمد علی محسنی بند پی عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، دکتر حامد اکبری دبیر کمیته تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مجلس، دکتر حسین مهویدی مدیر صنایع پیشرفته و فناوری های نو سازمان توسعه و نوسازی ایران (ایدرو) و مدیرعامل مگفا، دکتر رضا جمعه آل صالح رئیس اتاق بازرگانی عمان و دکتر حافظ طاهر کننده وزارت بهداشت غنا در حوزه توریسم سلامت برگزار شد.

در ابتدای این پنل دکتر محمد علی محسنی بند پی عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به برخی نقاط ضعف در حوزه جهانگردی سلامت کشورهای مسلمان بیان نمود: اطلاع رسانی و سرمایه گذاری در این حوزه نیازمند تقویت است و در ایران رسانه ها و صدا و سیما باید در این زمینه فرهنگسازی کنند.

وی بحث جهانگردی سلامت را بدون توجه به اهمیت تجهیزات آزمایشگاهی بی وجه دانست و افزود: تلاش می کنیم بعد از این کنگره کمیته تخصصی با حضور نهادهای دخیل در امر جهانگردی تشکیل شود و مجلس نیز قوانینی تصویب کند که نهادهای دولتی همچون وزارت بهداشت موظف به تامین بخشی از هزینه های خود از طریق جهانگردی سلامت شوند.

رضا جمعه آل صالح رئیس اتاق بازرگانی عمان نیز در این پنل با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در بخش جهانگردی سلامت این کشور اظهار کرد: عمان همواره در پی خودکفایی اقتصاد خود از فروش نفت بوده و در این جهت یکی از حوزه هایی که روی آن سرمایه گذاری کردیم جهانگردی سلامت است.

وی افزود: در عمان ضمن ارائه خدمات درمانی به جهانگردان سلامت در 20 بیمارستان تخصصی ، فاقد بسیاری از خدمات درمانی مورد نیاز هستیم و بنابراین متقاضی این خدمات هستیم.

رضا جمعه آل صالح بیان نمود: برای تشویق سرمایه گذاران به ساخت زیرساخت های درمانی و آزمایشگاهی در عمان بسته های تشویقی از جمله زمین رایگان تدارک دیده ایم.

محمد صالحی مدیرعامل شرکت نویان نگین پارسیان و دبیر پنل نیز در این نشست بیان نمود: تردیدی نیست که هیچ جهانگرد سلامتی بدون تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و تشخیص کارآمد از ایمن بودن و استاندارد بودن خدمات درمانی در کشور ما اطمینان حاصل نخواهد کرد و اگر خواهان توسعه جهانگردی سلامت هستیم باید به ارتقا صنعت آزمایشگاهی نیز توجه لازم را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1354

به "رونمایی از خط تولید اتوماتیک کیت های مدرن تشخیصی از طریق شرکت نویان" امتیاز دهید

1 کاربر به "رونمایی از خط تولید اتوماتیک کیت های مدرن تشخیصی از طریق شرکت نویان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از خط تولید اتوماتیک کیت های مدرن تشخیصی از طریق شرکت نویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید