سعادتمند: لازم شود مدارک را به فیفا و AFC می فرستیم، سلامتی خانواده بازیکنان از لیگ مهم تر است

به گزارش مجله چایی، مدیرعامل استقلال می گوید در صورتی که حقی از این تیم ضایع شود، مدارک و مستندات خود را به فیفا و AFC ارسال می کنند.

سعادتمند: لازم شود مدارک را به فیفا و AFC می فرستیم، سلامتی خانواده بازیکنان از لیگ مهم تر است

به گزارش خبرنگاران، احمد سعادتمند درباره جلسه هیات مدیره استقلال گفت: اولین جلسه با حضور اعضای جدید هیات مدیره برگزار گشت. از زحمات آقای منزوی هم تشکر کردیم. آقای نظری هم جلسه ای در شهرداری و شورای شهر داشتند و نتوانستند در جلسه شرکت کنند.

او درباره محتوای این جلسه گفت: مباحث کلی را با دوستان مطرح کردیم. ظرفیت هیات مدیره ما به سمت و سوی مسائل مالی رفته تا تنگناهای مالی را حل کنیم. مباحث خوبی شد و پیشنهادها و راهکارها را مطرح کردیم.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: در ارتباط با کرونا هم بازیکنان ما اذیت شدند. امیدوارم اولین سوالی که شود در رابطه با سلامتی بازیکنان و دومین سوال درباره خانواده آن ها باشد. به قدری که نگران خانواده بازیکنان و عوامل تیم هستیم نگران ادامه لیگ نیستیم. سلامتی آن ها برای ما حائز اهمیت هستند.

سعادتمند درباره ادعای سازمان لیگ مبنی بر انجام تست راستی آزمایی و اعتماد نداشتن به تست های استقلال گفت: ما برای اعزام به شهرستان جم یک هواپیمای اختصاصی گرفتیم که 154 صندلی داشت و در برگشت هم به همین شکل بود. تمام تدابیر لازم را اندیشیده بودیم. اعضای باشگاه دو روز زودتر به محل اسکان هم رفتند. یک بار این اتفاق در اهواز رخ داد و مکاتبه کردیم که چون محل بازی با فولاد در منطقه قرمز بود، خواهش کردیم در شهر دیگری باشد اما قبول نشد. برای بازی با پارس جنوبی هم همین خواهش را داشتیم که پذیرفته نشد.

او شرح داد: سوال ما این است که وقتی شورای شهر استان اجازه اقامت ما را نمی دهد، ما را ملزم به رفتن می کنند. ما نامه رسمی شورای تامین را داریم که گفتند نمی توانیم در هتل اسکان داشته باشیم. باز هم ما پذیرفتیم و به سالن CIP فرودگاه رفتیم. ما هزینه رفت و برگشت هواپیما را هم پرداخت کردیم. 12 نفر از بازیکنان ما به فرودگاه رفتند اما تست دوم برخی از بازیکنان در بیمارستان مسیح دانشوری که مرجع درمان این بیماری در کشور به شمار می رود، مثبت شد. روز چهارشنبه یکی از بررسیورهای شرایط جسمی خوبی نداشت، با تست مثبت ایشان و تقاضای معاونت پزشکی، تست مجدد گرفتیم.

سعادتمند گفت: یک زمانی می گوییم بازی سختی با سپاهان یا تراکتور داریم که بهانه بازی نکردن درست است اما با نهایت احترام برای تیم پارس جنوبی جم که تیم خوبی است و درگیر مسائل حاشیه ای شدند، ما می خواستیم به این بازی برویم و اگر قرار بود نرویم، چرا پرواز چارتر می گرفتیم؟ در تست دوم بیمارستان مسیج دانشوری تست شش نفر دیگر از بازیکنان از جمله مهدی قایدی، محمد دانشگر، آرش رضاوند و ... مثبت شد. خودم اعلام کرد تیم برشود و لازم نیست تیم به سفر برود چون سلامت بازیکنان خودمان و تیم مقابل به خطر می افتد. در حال حاضر دوستان ما در سازمان لیگ درخواست دارند راستی آزمایی شود. آیا این راستی آزمایی برای تست های مثبت است و تست های منفی ما را قبول دارند؟

وی ادامه داد: بنابراین نامه ای به سازمان لیگ نوشتیم و از آقای بهاروند خواهش کردیم همه بازیکنان ما تست بدهند. وقتی تست بالاترین مرجع درمان کرونا را راستی آزمایی می کنند، گفتیم باید از همه بازیکنان تست بگیرند.

سعادتمند درباره ارجاع پرونده بازی تیمش با پارس جنوبی به کمیته انضباطی اظهار کرد: ما الان در شرایط عادی نیستیم. شاید یک ماه قبل فقط یک نفر ماسک زده بود اما الان همه ما ماسک زده اند. وقتی شرایط قرمز است چه ضرورتی دارد در جم بازی کنیم؟ من با فرماندار شهرستان جم هم صحبت کردم. وقتی باید 40 کیلومتر بیرون از جم اسکان پیدا کنیم تا درگیر ارتباطات نزدیک با ویروس کرونا نشویم، اصرار بر بازی در جم جالب نیست. ما از منافع باشگاه دفاع می کنیم. شاید برخی از ما دلخور شوند اما مستندات و مدارکی داریم که به فیفا و ای اف سی هم ارسال می کنیم.

وی درباره اظهارات حجت نظری مبنی بر اینکه اگر تیمی جام می خواهد، می تواند از منیریه برای آن تیم خریداری کند، اظهار کرد: اجازه دهید درباره مسائل مهم تری صحبت کنیم. اولا همه باشگاه ها برای ما حائز اهمیت هستند و احترام شان واجب است. باشگاه پرسپولیس هم از باشگاه های بزرگ است. نظری صحبت خاصی نداشته است.

سعادتمند درباره سفر کنندگان استقلال به ایتالیا نیز گفت: ما برای مطالبات آقای شفر و استراماچونی تصمیم گرفتیم با این عزیزان مذاکره کنیم تا مشکل را کمتر کنیم.

مدیرعامل استقلال درباره بررسی نتایح استقلال و عملکرد کادرفنی در جلسه هیات مدیره اظهار کرد: هیات مدیره در مسائل فنی ورود پیدا نمی کند. ما بیشتر دنبال منافع باشگاه در بحث مالی هستیم تا نواقص باشگاه را برطرف کنیم.

وی درباره موثر نبودن دیاباته برای این تیم در چند بازی اخیر و سفر به کشورش اظهار کرد: چون خودم فرد فوتبالی هستم، بالاخره فوتبالیست ها در برخی مواقع در اوج هستند و شاید مصدوم شوند. این موضوع به کادرفنی ارتباط دارد و ضمن اینکه دیاباته در سفر به جم هم عضوی از تیم بود.

وی درباره اینکه سازمان لیگ مدعی است استقلال باید بعد از 14 روز بازی کند، گفت: سازمان لیگ چیزی به ما اعلام نکرده است. ما تست های گرفته شده از هر عزیزی در بحث کرونا را شرایط بالینی دارد و مانند ریاضی نیست. امکان دارد 5، 6 روز تست فردی منفی باشد و در ادامه در بدن بروز پیدا کند. وقتی میکروب وارد ریه شود، با تست PRC هم نمی توان ابتلا به کرونا را متوجه شد. الان باید از همه تست بگیریم. فعلا تمرینات را تعطیل کردیم چون سلامت بازیکن برای ما مهم تر است.

وی درباره شایعه برگزاری یک مهمانی توسط مهدی قایدی با حضور 50 نفر، اظهار کرد: این مسائل ثابت نشده و وقتی مطرح می کنید، هوادار ناراحت می شود. باید الان درباره مسائل بزرگتر و زیرساختی صحبت کنیم. من این مسائل را ندیده و نشنیده ام.

سعادتمند درباره اینکه گفته می شود تست ثانویه بازیکنان این تیم از 12 نفر به 9 نفر کاهش یافته است گفت: فقط نباید از این 12 نفر تست بگیریم. دو ماه است که از سازمان لیگ خواستیم به خاطر آسیب دیدگی های شدید، از پنج بازیکن رده سنی امید استفاده کنیم ولی قبول نکردند. با این حال الان که با کمبود بازیکن روبرو شدیم، گفتند می توانیم از پنج بازیکن امید استفاده کنیم که از همین تعداد دو نفر مبتلا به کرونا شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 552

به "سعادتمند: لازم شود مدارک را به فیفا و AFC می فرستیم، سلامتی خانواده بازیکنان از لیگ مهم تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند: لازم شود مدارک را به فیفا و AFC می فرستیم، سلامتی خانواده بازیکنان از لیگ مهم تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید