سیستم عامل iOS 14 عمر باتری ایرپاد را افزایش می دهد

به گزارش مجله چایی، از دو روز قبل که سیستم عامل iOS 14 معرفی شده، این نسخه جدید مورد آنالیز کارشناسان زیادی قرار گرفته و بعضی ویژگی های ناشناخته جدید کشف شده است. به غیر از قابلیت اتصال سریع ایرپاد به گجت های مختلف، iOS 14 قابلیت موسوم به شارژ بهینه باتری برای ایرپاد ارائه می دهد که می تواند عمر باتری آن ها را افزایش بدهد.

سیستم عامل iOS 14 عمر باتری ایرپاد را افزایش می دهد

این قابلیت که Optimized Battery Charging نام دارد، سال گذشته برای آیفون ها و آیپدها معرفی گردید و با بهره گیری از الگوریتم های یادگیری ماشینی می تواند الگوی استفاده شما از گجت های موردنظر را یاد بگیرد تا فرایند شارژ بهینه تر گردد و فشار روی باتری کاهش پیدا می نماید.

به عنوان مثال اگر از جمله افرادی هستید که در طول شب آیفون خود را به شارژر وصل می کنید، این قابلیت شارژ آن را در حدود 80 درصد متوقف می نماید و سپس کمی قبل از اینکه از خواب بیدار شوید، شارژ آن را به 100 درصد می رساند.

این یک ویژگی بسیار مفید به حساب می آید که مورد استقبال زیادی هم قرار گرفته اما این مشخصه برای ایرپادها هم فواید زیادی دارد. باید خاطرنشان کنیم اغلب گوشی های هوشمند از باتری هایی بهره می برند که تا چند سال به مشکل خاصی برنمی خورند و ضمناً نرم افزارهای هوشمند هم می توانند تا حد زیادی عمر این باتری ها را افزایش بدهند. اما داستان در خصوص ایرپادها کمی متفاوت است.

طبق بعضی آنالیز های صورت گرفته، عمر مفید باتری مدل های مختلف ایرپاد بین 18 تا 36 ماه است. ضمناً باید خاطرنشان کنیم باتری این ایرپادها را نمی توان تعویض کرد و به همین خاطر افراد با توجه به گارانتی محصول موردنظر، باید مبلغی را برای تعویض ایرپاد بپردازند یا اینکه دوباره ایرپاد جدیدی خریداری نمایند.

با توجه به این مسائل، ارائه یک مشخصه برای افزایش عمر باتری ایرپاد در سیستم عامل iOS 14 یک قابلیت بسیار مهم محسوب می گردد که می تواند عمر باتری میلیون ها ایرپاد در سرتاسر دنیا را دوچندان کند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 538

به "سیستم عامل iOS 14 عمر باتری ایرپاد را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم عامل iOS 14 عمر باتری ایرپاد را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید