چرا هوای سرد دشمن تلفن همراه است؟

به گزارش مجله چایی، همشهری آنلاین نوشت: فصل برف و سرما در بسیاری از منطقه ها کشور فرارسیده است و این می تواند یک مشکل واقعی برای گوشی های هوشمند باشد.

چرا هوای سرد دشمن تلفن همراه است؟

اگر به طور ناگهانی عمر باتری آیفون افتضاحی را تجربه کردید یا گوشی شما حتی روشن نمی شود، احتمالاً هوای سرد و یخبندان مقصر آن است.

هوای سرد همواره منجر به شکایت کاربران آیفون مبنی بر اینکه عمر باتری کاهش می یابد، می شود.

با این حال، شما نباید زیاد نگران باشید. این اتفاق غیرعادی نیست. در واقع، شرکت اپل حتی یک صفحه پشتیبانی ویژه برای شرح مشکل دارد.

سازنده گوشی های آیفون می نویسد: شرایط دمای پایین یا بالا ممکن است باعث شود دستگاه رفتارش را برای تنظیم دمای خود تغییر دهد. استفاده از دستگاه iOS در شرایط بسیار سرد خارج از محدوده عملیاتی آن ممکن است به طور موقت عمر باتری را کاهش دهد.

اپل می افزاید که دمای بسیار پایین می تواند باعث خاموش شدن دستگاه شود.

صفحه پشتیبانی ادامه می دهد: زمانی که دستگاه را به دمای محیط بالاتر برگردانید، عمر باتری به حالت عادی باز می شود.

چرا هوای سرد روی باتری گوشی تاثیر می گذارد؟

گوشی های هوشمند از باتری های لیتیوم یونی استفاده می نمایند. این باتری ها حاوی یک مایع الکترولیت هستند. اگر هوا خیلی سرد شود، این مایع می تواند متبلور شود؛ مانند عسل در انباری سرد.

اگر این اتفاق بیفتد، برق نمی تواند به درستی از باتری عبور کند. این بدان معناست که زمان کارکرد باتری به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در بعضی موارد نادر، ممکن است به این معنی باشد که تلفن شما به طور کلی خاموش می شود. خوشبختانه، وقتی به مکانی گرم رسیدید، تلفن به طور معمول کار خواهد نمود.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آذر 1401 بروزرسانی: 21 آذر 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1624

به "چرا هوای سرد دشمن تلفن همراه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هوای سرد دشمن تلفن همراه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید