شناسایی 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران

به گزارش مجله چایی، اخیرا آمار عجیبی از وجود 65 هزار خانه خالی در شهر تازه پردیس و 45 هزار واحد در منطقه 22 اعلام شده که در جلسه شورای مسکن استان تاکید شد از 15 شهریور قانون مالیات بر خانه های خالی با قدرت عملیاتی خواهد شد.

شناسایی 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران

به گزارش ایسنا، نودوششمین جلسه شورای مسکن استان تهران با حضور استاندار، فرمانداران، مدیرکل راه و شهرسازی استان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، عصر روز گذشته در محل استانداری تهران برگزار گشت.

در این نشست، علیرضا فخاری استاندار تهران بر عرضه املاک مسکونی خالی در شهر های تازه پرند و پردیس و اندیشه و پیگیری مدیران عامل شرکت های عمران تأیید کرد و گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران نیز موظف است پی گیر عرضه خانه های خالی نهاد ها و دستگاه های دولتی باشد که گفته می شود تعداد خانه های دولتی خالی به 10 هزار واحد در استان تهران می رسد.

فخاری بر سیاست سکنی گزیدن مردم در شهر های تازه و جلوگیری از دلالی های بی رویه تأیید کرد و گفت: سازمان امور مالیاتی، تعزیرات و دادگستری نیز باید به کمک دستگاه های دولتی بیایند.

بساط املاک غیرمجاز برچیده شود

فخاری همچنین موضوع برچیده شدن بنگاه های معاملات ملکی غیر مجاز در شهر های تازه را از وظایف مدیران عامل شهر های تازه برشمرد و گفت: از 15 شهریورماه قانون مالیات بر خانه های خالی در تهران عملیاتی خواهد شد و این موضوع را با قدرت پیگیری می کنیم.

استاندار تهران همچنین خطاب به شهرداران گفت: شهرداران برای ساز و کار شناسایی واحد های خالی در شهر های استان و بالاخص منطقه 22 تهران با وزارت نیرو و ادارات برق شهرستان ها و از طریق رصد کنتور ها عمل کنند.

وی همچنین شرح داد در مباحث پایان کار پروژه های ساختمانی و پروانه های ساختمانی نیز اطلاعات کاملی در شهرداری ها موجود است که می تواند ساز و کار مهم دیگری در شناسایی فرآیند احصاء لیست خانه های خالی هر شهر باشد.

شناسایی 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران

در این جلسه هم چنین مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از وجود 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران خبر داد و گفت: سازمان های بازرسی و مالیاتی کل کشور به کمک سامانه املاک و اسکان و اعمال قانون مالیات بر خانه های خالی به صورت جدی ورود کنند.

خلیل محبت خواه اظهار کرد: تعداد 65 هزار خانه خالی در پردیس، 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران و 10 هزار خانه خالی در املاک ادارات و ارگان های دولتی در سطح شهر تهران و شهر های استان وجود دارد. با عرضه این واحد ها از 15 اردیبهشت ماه وارد فاز عملیاتی کنترل اجاره بهای مسکن خواهیم شد.

وی گفت دو قانون مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر خانه های لوکس سال گذشته مصوب شده و لازم الاجرا می باشد و سازمان مالیاتی کشور می بایست در این زمینه با قدرت عمل کند تا بتوانیم با یک سیاستگذاری و عمل تجمیعی بازار اجاره بهای مسکن را کنترل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین از سیاستگذاری و تهیه بسته مالیات بر معاملات مکرر واحد های مسکونی از طریق وزارت راه و شهرسازی خبر داد و شرح داد: قانون سوم نیز به کمک دو قانون قبلی در صورت اجرایی شدن از طریق نهاد های مالیاتی کشور می تواند بر روند کنترل بازار اجاره بهای مسکن در تهران مؤثر باشد.

وی همچنین بر نقش ویژه شهرداری های استان تهران در شناسایی واحد های مسکونی خالی تأکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین وظایف شورای مسکن هر استان بررسی و کنترل بازار اجاره بها است که استاندار تهران نیز در این خصوص بسیار مصمّم هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1402 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1685

به "شناسایی 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 45 هزار خانه خالی در منطقه 22 تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید