قرقیزستان: تمهیداتی برای تبادلات اقتصادی و بانکی با ایران می اندیشیم

به گزارش مجله چایی، وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان اظهار داشت که قرقیزستان برای گسترش همکاری های اقتصادی در حوزه های مختلف با ایران علاقه مند است و برای همکاری های اقتصادی و بانکی با این کشور به دنبال اندیشیدن تمهیداتی هستیم تا بتوانیم این کار را بدون مشکل انجام دهیم.

قرقیزستان: تمهیداتی برای تبادلات اقتصادی و بانکی با ایران می اندیشیم

به گزارش مجله چایی، جانات بیشن اوف در نشست خبری امضای سند کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قرقیزستان گفت: برای ما گسترش همکاری های اقتصادی در حوزه های مختلف تجاری، کشاورزی، گردشگری، اقتصادی و بانکی، نفت، گاز و پتروشیمی و غیره اهمیت بسیار بالایی دارند و علاقه مندیم تا در این حوزه ها روابط مان را با ایران گسترش دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در حوزه همکاری ها و تبادلات بانکی و اقتصادی با ایران چه سازوکاری اندیشیده اید و آیا کانال اقتصادی مشخصی برای آن تعریف نموده اید؟ اظهار کرد: تبادلات اقتصادی و بانکی بین دو کشور اهمیت ویژه ای دارد و همچنان برای اندیشیدن سازوکارهای آن در مذاکره دوجانبه هستیم چرا که دو طرف باید آن را به صورت دقیق آنالیز و مطالعه نمایند و تدابیری برای آن بیندیشند.

وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر این که آیا در جریان این مذاکرات درباره آزادشدن راننده های ایرانی زندانی در آسیای میانه صحبت نموده اید؟ گفت: در این زمینه هیچ مساله ای مطرح نشده است.

وی همچنین تاکید نمود: یکی دیگر از بخش های مهمی که ما آن را درخواست نموده ایم گسترش تعاملات تجاری بین دو کشور و استفاده از شرایط های بندری ایران در راستای توسعه ترانزیت است که در این باره به صورت مجزا با وزیر راه و شهرسازی ایران بحث و آنالیز های بسیاری اجرا شده است و این مساله برای ما اهمیت زیادی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 71

به "قرقیزستان: تمهیداتی برای تبادلات اقتصادی و بانکی با ایران می اندیشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرقیزستان: تمهیداتی برای تبادلات اقتصادی و بانکی با ایران می اندیشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید