لزوم سرمایه گذاری در صنعت اسباب بازی

به گزارش مجله چایی، رئیس صمت گلستان گفت: 95 درصد اسباب بازی ما وارداتی است و ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه اسباب بازی مکانیکی، الکترونیکی و فکری در استان وجود دارد.

لزوم سرمایه گذاری در صنعت اسباب بازی

به گزارش مجله چایی به نقل از مهر، حسین طلوعیان چهارشنبه بیستم آذر در جلسه آنالیز راهکارهای ارتقاء صنعت و دانشگاه اظهار کرد: تحریم و اقتصاد بدون نفت از جمله مسائلی است که کشور با آن روبه رو است و راهکارهای این امر به نحوه ارتباط صنعت و دانشگاه و چگونگی سیاستگذاری ها در این زمینه برمی گردد.

وی اضافه نمود: دانایی مساوی با توانایی است و امرو فقط نفت ابزار قدرت نیست بلکه دانش و تکنولوژی است که فرد را توانمند می نماید.

طلوعیان با بیان این که مهم ترین رکن در فراوری، انسان است که باید مجهز شده و دانش فراوری کند، گفت: در کشور شاخص های خوبی در زمینه فارغ التحصیلان، دانشگاه ها، پژوهش ها و غیره وجود دارد اما در زمینه تکنولوژی و دانش کاربردی ضعیف هستیم.

وی ادامه داد: از دلایل عمده ای که نتوانستیم بین صنعت و دانشگاه ارتباط منسجم برقرار کنیم ارتباطات سطحی است که همواره در حد چند برگ تفاهمنامه باقی مانده است.

طلوعیان با انتقاد از این تفاهمنامه ها اضافه نمود که اگر هم به مفاد این قراردادها عمل شده صرفاً جنبه موضوعی داشته است.

وی گفت: ارتباطات صنعت و دانشگاه زمانی منسجم می گردد که در کنار هم باشند و بتوانند مسئله ای را حل نمایند.

طلوعیان اظهار کرد: اکنون صنعت توان دانشگاه را نمی شناسد و بالعکس، بنابراین اطمینان لازم به وجود نیامده است و همین عدم اطمینان سبب شده آن ها به باور نرسند.

وی به اجرای طرح تاپ اشاره نمود و گفت که تفاهمنامه ای بین وزارت علوم و صمت منعقد شده که زمینه ارگانیک و سازمان یافته را بین صنعت و دانشگاه ایجاد خواهد نمود ولی مشروط به این است که به درستی اجرا گردد.

طلوعیان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از عدم ورود صنعت گلستان به زمینه اسباب بازی گفت: 95 درصد اسباببازی ما وارداتی است و ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه اسباب بازی مکانیکی، الکترونیکی و فکری در استان وجود دارد.

وی بیان نمود که باید نوجوانان را با دانش رباتیک آشنا تا تحولی در این بخش صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 95

به "لزوم سرمایه گذاری در صنعت اسباب بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم سرمایه گذاری در صنعت اسباب بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید